Skocz do zawartości

Dron - dobra inwestycja czy głupota?


McKrzychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chciałbym otworzyć dyskusję na temat inwestycji w drona, uważacie że jest to inwestycja która może się szybko zwrócić? Czy chwilowy szał ( spowodowany nowością jaką są drony) za moment ucichnie? Czy można zacząć trzepać $ bez przechodzenia wielu drogich kursów? jest to moja luźna myśl, nie posiadam póki co większej wiedzy na ten temat.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, McKrzychu said:

Witam serdecznie.

Chciałbym otworzyć dyskusję na temat inwestycji w drona, uważacie że jest to inwestycja która może się szybko zwrócić? Czy chwilowy szał ( spowodowany nowością jaką są drony) za moment ucichnie? Czy można zacząć trzepać $ bez przechodzenia wielu drogich kursów? jest to moja luźna myśl, nie posiadam póki co większej wiedzy na ten temat.

pozdrawiam

Jakich kursów, jakie $? Jak chcesz zarabiać latając dronem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki kawałek chleba dla wybrańców(znajomość prawa):

- prawo lotnicze

- prawo morskie

- tajemnice firmowe/technologiczne

- military area 

- safety zone

 

Technicznie:

modelarstwo

areodynamika

elektrotechnika

elektronika

chydrodynamika

fotografika

optyka

programowanie autonomiczne

krótkofalarstwo 

 

Możliwe, że coś zapomniałem dooooodać :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, McKrzychu napisał:

nie posiadam póki co większej wiedzy na ten temat

Polecam nabyć wiedzę na temat samego kursu . Potem Listę + i - czy zysków i strat z pomysłu o zakupie drona , kursu , i trzepania z tego kasy czy jest ten cały biznes opłacalny w zależności co chcesz robić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupisz i będziesz użytkować to błagam zapoznaj się ze strefami w których wolno Ci na tym będzie latać żeby nie było że ktoś się tym bawił w CTRze albo jak kiedyś na okęciu  na dolocie do pasa 33.  Niezbędne informacje znajdziesz na stronie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Miłej i bezpiecznej zabawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej popularny chyba w branży weselnej. Odkąd klienci naoglądali sie zapierającyh dech w piersi ujęć, rozświetlonych blaskiem zachodzącego słońca, nowojorskich wieżowców, chcą również tego w swoim weselnym klipie. Dochodzi do sytuacji, gdy jednosobowi twórcy filmów potrzebuja takich ujęć, właśnie na ślub(przelot nad kościołem lub jakims miłym otoczeniem przy sali weselnej/pałacyku) czy do niskobudżetowych reklam. Na upartego można coś na tym ugrać, ale jeśli nie jesteś na rynku to troche to potrwa. Weź również pod uwagę, że trzba trochę poćwiczyć nim zaczniesz robic dobre ujęcia, tj. przeloty, najazdy, podążanie za obiektem itp. Taki Mavic pro, byłby bardzo fajną zabawką do urozmaicenia swoich produkcji ^^ życze powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@McKrzychu W tym temacie mogę się pełnoprawnie wypowiedzieć. W 2014 r kiedy w Polsce było jedynie kilka firm tego typu kupiłem takiego pro-drona za ok 15 tys zł. Rok firmę prowadziłem i to była bardzo ciężka praca. Ja oferowałem kompletną usługę wraz z montażem, lektorem, animacjami itp. Opłacenie tych wszystkich ludzi zjadało większą część zysku, wychodziłem z założenia że jak będę sam chciał wszystko robić to nie wyjdzie profesjonalnie. Nie robiłem wesel tylko większe firmy, deweloperzy itp. Dla mnie wiele nie zostawało a praca wiązała się z jeżdżeniem po całej Polsce, zdjęciami w najróżniejszych warunkach (np -20 stopni). 

Były sytuacje nieprzyjemne jak np poważna awaria sprzętu której nie dało się przewidzieć na planie filmowym.  

Do tego aby być na bieżąco trzeba masę pieniędzy wydawać na sprzęt, bo zawsze znajdzie się inna firma która oferuje coś więcej niż ty bo ma jakiś sprzęt którego tobie brakuje. 

Wtedy temat był świeży i żadnych licencji nie miałem i nikt tego tak nie kontrolował, sam sprawdzałem strefy w których nie można latać i tylko tego się trzymałem. Teraz jest znacznie bardziej uregulowany rynek. 

 

Nie twierdzę że na tym nie da się zarobić, ja poleciałem "za szeroko".

Przestrzegam tylko przed myśleniem że latanie dronem to fajna zabawa a tu jeszcze przy tym zarobię. Niestety po kilku miesiącach to tak samo nudne jak pisanie tabelek w exelu

Pozdrawiam Bracie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.