Skocz do zawartości

Kobieta z klasą


Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem filmik tej YouTuberki i zgadzam się z tym, co napisała @Sitriel, że te 7 cech, które ona wymieniła, to zwykłe atrybuty, którymi powinna operować każda zdrowa jednostka żyjąca w społeczeństwie. Tyle że w dzisiejszym, zdegenerowanym świecie owe cechy faktycznie mogą urastać do rangi posiadania klasy. 

 

Od siebie bym dodał, że człowiek (zapominając o podziale na płeć) z klasą powinien umieć przyznać się do błędu i do tego, że czegoś nie wie, ponieważ nader często trafiają się ludzie, którzy bronią swojego stanowiska rękami i nogami, nawet gdy im się udowodni rzeczowymi argumentami, że jest błędne, lub próbują się wypowiadać, mimo że ich wiedza w danej dziedzinie praktycznie nie istnieje.

 

Z racji bycia grammar-nazi ogromnie u mnie plusują kobiety, które znają zasady interpunkcji i ortografii, i one także lądują u mnie w szufladce tych z klasą.

 

Z wyrazami szacunku,

Ważniak 

Edytowane przez Ważniak
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam bo nie chce mi się i czasu nie mam.

Czy to jest brak szacunku i klasy do Ciebie @TheFlorator?

 

Cóż mogę napisać. 

Kiedyś imponowała mi bardzo jedna znajoma. Mogłabym się w niej zakochać.

Jej takt, krok, spojrzenie, wymowa, styl ubierania się... Po prostu wszystko- było piękne.

Uwielbiałam spędzać z nią czas- przyjacielsko, podziwiałam każdy jej krok, ruch słowo. 

Gdy mi zaufała dowiedziałam się ile ma kochanków. A że jednym z nich się dobrze znałam i on wiedział, że ja wiem to kupiłam mu kobietopedie.

Od pół roku nie mam z nią kontaktu.

 

Która z nas pokazała klasę? :)

 

Klasę widać z zewnątrz ale co się kryje w środku? :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator

Z grubsza zgadzam się z panią z filmiku. Doprecyzowałabym ewentualnie szczegóły, np. w przypadku braku zazdrości, która według mnie jest czysto ludzką cechą, nie do uniknięcia. Z tym, że należy ją podzielić na zawiść, która oddziela zazdrość negatywną od takiego kłucia w sercu, z lekkim żalem, że my np. tego albo tak nie mamy. Drugi typ stanowi zazdrość pozytywna, bo jednocześnie zachwycając wywołuje motywującą tęsknotę u pierwszego, nic zarazem nie odbierając obiektowi tejże zazdrości, a wręcz mu przydaje chwały.

 

Czy znam taka kobietę? Na pewno znam osoby bardziej szlachetne, subtelne i kulturalne, ale każdy człowiek ma słabsze momenty. Takie teraz szybkie tempo życia, że nawet starającej się o look czy baczącej na własne zachowanie kobiecie czasami zdarzy  się coś nie dopracować, czy sypnąć coś niecenzuralnego, pozostając z obawą czy aby ktoś nie słyszał. Ale czy to odbiera jej klasy czy przydaję jej bardziej ludzki rys, tego nie wiem.  Ogólnie dla mnie ktoś z klasą jest to taki typ osobowości, z którym mile obcować. Jednostka, przy której nie trzeba się za nią wstydzić, która jest elegancka na tyle, że ludzie nie czują przy niej zagrożenia chamstwem, które ona sama stykając się z nim bezpośrednio, lekko ale z mocą potrafi przystopować.

13 godzin temu, Sitriel napisał:

To co jest powiedziane w tym filmie to jest zwykła przyzwoitość (...), którą powinien mieć każdy i której uczyć nie trzeba, a tym bardziej nagrywać o tym filmików. 

 (...)

 

Savoir-vivre 

o tym powinno się mówić, kto komu pierwszy rękę podaje, kto gdzie siada, gdzie ściągać buty, jak układać sztućce, a to co jest w tym filmiku to pozwolę sobie zostawić bez komentarza.

No właśnie „powinien” ale nie każdy z racji urodzenia ma, bo rodzimy się różni i niejednokrotnie „pańcia czy paniaga” co włada perfekcyjnie sztućcami, przy bliższym spotkaniu okaże się tylko wyedukowaną/nym prostaczką lub prostakiem gardzącym tzw. pospólstwem, potrafiąc zarazem dokonać wysiłku i pokazać się, ale tylko tam gdzie trzeba. Tyle, że jak się wydaje takim, np. z racji posiadania nie jest potrzebna ta szczególna, szerokokątna społecznie optyka. Dlatego niejednokrotnie ktoś zwykły prędzej ogarnie „sztućce” niż wspomniana jednostka skapnie się, że brak jej rdzenia prawdziwej klasy, choć sama zawsze w wybitnych kategoriach o sobie myśli.

 

Tak wiec z grubsza kobieta z klasa to według mnie nie jakiś wyimaginowany ideał ale osoba o wewnętrznych predyspozycjach, która czasami ubogacona dobrym wychowaniem  ale nie zależnie od niego z własnej potrzeby dąży do tego by pięknie żyć sama z sobą i z innymi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JoeBlueNo, o to mi chodziło.

Ja przestałam patrzeć na ludzi z zewnątrz. Nie lubię pozorów. 

Ale bardzo dużo idzie wyczytać z człowieka, z jego sposobu mowy, poruszania się, gestykulacji, używanych słów. Do tego dochodzi wiedza z forum i od razu można stwierdzić z kim ma się doczynienia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, TheFlorator napisał:

 

Zgadzacie się z nią czy nie?

Tak. Myślę też, że jakiekolwiek komentarze w tym przypadku są zbędne. Ta Pani z filmiku wyczerpała temat i nie pozostaje nic innego jak po prostu wziąć do siebie to co powiedziała, mieć to cały czas w głowie Moja lista cech kobiety z klasą jest identyczna do tej, którą przedstawiono w filmiku. Mogę jeszcze jedynie dodać, że kobieta z klasą musi potrafić przepraszać za swoje zachowanie jeśli nawet przypadkiem, nie chcący kogoś urazi.

Co do kobiet z klasą, które mogę wskazać... z mojego życia prywatnego...znajdzie się parę. Jeśli chodzi o osoby sławne, medialne to myślę, że będzie to Margaret Tatcher i chociażby sama Królowa Elżbieta II. To pierwsze przykłady,które mi przyszły na myśl...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takie kobiety, te punkty jak pisze @Hippie oczywiste. Inspirujące słowa, że elegancka kobieta  potrafi rozstać się z godnością - spodobało mi się osobiście i ciekawa jestem na ile nasza bohaterka filmiku ma w tym doświadczeń. .Dodałabym że jeszcze że taka idealna  z umiarem korzysta z telefonu, smartfona w miejscach publicznych/ lub w rozmowach zerka na monitor czy telefon  sama czasem mam z tym przez to forum Samcy problem.:blink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Ella F. napisał:

Dodałabym że jeszcze że taka idealna  z umiarem korzysta z telefonu, smartfona w miejscach publicznych/ lub w rozmowach zerka na monitor czy telefon

Oo, też się z tym zgadzam. :)Niestety w tych czasach taki widok jest bardzo częsty. Najgorsze jest to, że takie osoby w ogóle nie uważają tego za brak szacunku i lekceważącego podejścia do drugiej osoby...Nawet jeśli podczas takiego przeglądania internetu albo rozmawiania z kimś innym na facebooku doda " mów, mów, ja Cię słucham..." Bardzo mnie to irytuje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro @TheFlorator mnie wywołał do tablicy to powiem tak:

 

Kobieta z klasą:

1. nie chleje. Wypije dla towarzystwa ale nie chleje.

2. Nie pali papierosów. Kobieta z papierosem w buzi wygląda komicznie i żałośnie.

3. Dba o wygląd. Tak tak, nie ma tłustego dupska i nie mówi ze "dobrze jej ze sobą". Pomijam ciężkie choroby, mam na myśli tlusciocha który przed tv wpierdala kolejną paczkę chipsów. I również nie mam na myśli ze kobieta ma mieć idealna figurę. Nawet będąc przy kości przy odrobinie wysiłku można wyglądać schludnie. Ważne jest żeby dbać o to co dala natura.

4. Nie wtrąca się w romowy, w sensie że nie wchodzi komuś w zdanie. Jak ma coś mądrego do powiedzenia ro musi zaczekać ze swoją kwestia aż ktoś skończy myśl (facetów tez to dotyczy)

5. Nie drze mordy i umie panować naf emocjami (facetów tez się to tyczy).

6. U mnie każda która robi nagminne błędy ortograficzne jest skreślona (pojedyncze błędy dopuszczalne, bo każdy ma prawo się pomylić). Nie lubię niechlujstwa. Dysortografia nie istnieje. Każdego idzie tej ortografii nauczyć. Nasi dziadkowie i rodzice nie robią błędów ortograficznych. Od kiedy jakiś idiota wymyślił dyschujwieco, to mamy wysyp ludzi którzy nie umieją pisać poprawnie.

7. Kobieta z klasą nie interesuje się portfelem innych osób. Wie na co sobie może pozwolić i nie żyje ponad stan. A wszystko co jej chce ktoś sprezentowac, traktuje jako miły dodatek

8. I teraz najważniejsze. Ogólnie ludzie z klasą będąc w związku, nie kłócą się publicznie, nie wyciągają brudów poza własny dom.

 

Jak coś mi się przypomni to dodam

Edytowane przez Ruchawicki
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy kobiety obecnie mają klasę? Ciężko powiedzieć. Znam zarówno takie, które klasę mają, jak i kilka tych zupełnie bez klasy. Ja osobiście staram się tą klasę mieć. Ubieram się kobieco, maluję się subtelnie. Zdarzy mi się wykonać u siebie mocniejszy makijaż, zdarzy mi się nawet wyjść w pełnym mundurze polowym z domu. Ale nie chodzi tu już tyle o ubiór co o zachowanie. Mieć klasę oznacza wg. mnie być opanowanym, nie dawać się sprowokować, jeśli się kłócić, to mądrze i z szacunkiem, nie wojować wyzwiskami i rzucanymi na oślep nożami. Mieć w sobie skromność, takt, kulturę. To jest to, czego kobietom brakuje. Delikatność. Sama nie jestem idealna, bo zdarzyło mi się zareagować zbyt ostro w kłótni, poddać się emocjom, ale zawsze staram się mieć klasę. Zwłaszcza przy swoim mężczyźnie. To właśnie ja jestem honorem swojego faceta, więc jeśli coś odpierniczę, będą się śmiać także z niego. Działa to oczywiście w obie strony. Myślę, że brakiem klasy jest też spluwanie na chodnik, słuchanie głośno muzyki z telefonu, nadmierne spożywanie alkoholu, do stanu bycia pijanym. Ogólnie - mieć klasę, oznacza zachowywać się dobrze. Tak uważam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Posiadam wielu znajomych z różnych środowisk i tym samym całkowicie od siebie różnych.  Kiedy ostatnio zostałam zaproszona na domówkę mojego znajomego byłam lekko zszokowana zachowaniem jego dwóch koleżanek.

Ja z racji brania leków nie piłam wówczas w ogóle, piłam wodę z lodem, która uchodziła za drinka, natomiast koleżanki nie przebierały w przekleństwach, piciu wódki z płcią męską, i objadania się kawałkami pizzy.

Przyglądałam się temu i byłam tak bardzo zniesmaczona, że raz na zawsze odechciało mi się spożywania pizzy, bo w tamtym momencie obraz tych dziewczyn objadających się niezdrowym żarciem wydał mi się mało sympatyczny i pociągający.

Pomijam już tonę makijażu na twarzy i za krótkie sukienki. W duchu zadawałam sobie pytanie: Boże, Michał, z kim ty się zadajesz.

 

Mi z kolei wiele osób ma do zarzucenia, że zachowuje się jak wielka dama, aż za bardzo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odgrzeję kotleta.

 

Nie ukrywam, że chciałabym zachowywać się kobieco, żeby moja kobiecość była moim atutem.

Niestety, stety uchodzę za babę Gochę, która jest oklęta, śmiszna, swojska, dobrze ugotuje, sama se nawet remont ogarnie. 

Mam wśród znajomych dziewczyny, które pięknie się wysławiają, mają piękną urodę, są zadbane, widać, że chyba ich kobieca energia działa.

Ja jak podejmuję się prób chodzenia na obcasie, bycia ą,ę to wychodzi mi to tak groteskowo... Naprawdę żałośnie. ?

Wiem, że otoczenie lubi mój sposób bycia, sama zaczynam chyba lubić. 

Ale nadal mam zazdro wobec atrakcyjnych, kobiecych kobiet jak stąd do Marsa. ?

 

Ooo, taki sposób bycia kobiety jest godne uwielbienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, maggienovak napisał:

Nie ukrywam, że chciałabym zachowywać się kobieco, żeby moja kobiecość była moim atutem.

Możliwe że przesadzasz, jest granica powyżej której kobieta jak dla mnie staje się plastikowa i sztuczna w zachowaniu.

19 godzin temu, maggienovak napisał:

Niestety, stety uchodzę za babę Gochę, która jest oklęta, śmiszna, swojska, dobrze ugotuje, sama se nawet remont ogarnie. 

To zazdrościć Twojemu, poza wulgaryzmami, których nie toleruję. ;) 

Poznałem kilka lat temu dziewczynę 21 lat, która sama zmieniała sobie amortyzatory w samochodzie i europalety potrafiła rzucać jak mężczyzna na stos. Mały remoncik spoko ale To już była za wiele. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, realista napisał:

jest granica powyżej której kobieta jak dla mnie staje się plastikowa i sztuczna w zachowaniu.

To znaczy kiedy?

Czy mógłbyś rozwinąć tę kwestię?

1 godzinę temu, realista napisał:

o zazdrościć Twojemu, poza wulgaryzmami, których nie toleruję. ;) 

Poznałem kilka lat temu dziewczynę 21 lat, która sama zmieniała sobie amortyzatory w samochodzie i europalety potrafiła rzucać jak mężczyzna na stos. Mały remoncik spoko ale To już była za wiele. :P

Dla porównania, kiedy malowałam pokój, i pomagał mi w tym mój współlokator, to mi namalował pasy na ścianie, dokąd mam malować, żeby nie wyjechać na sufit, a ja i tak musiałam zapytać: ale po co namalowałeś te pasy? 

A kiedy poprawiałam od taśmy malarskiej, tłumaczył mi w taki sposób: Maluj tak dokładnie, jak malujesz swoje oko eyelinerem!

 

Uważał przy tym, że to było takie urocze i dziewczęce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cuba Libre napisał:

To znaczy kiedy? Czy mógłbyś rozwinąć tę kwestię?

Nie lubię pozerstwa ala pseuso gwiazdki instagrama, księżniczkowania w zachowaniu (np. "od wszystkich prac fizycznych są mężczyźni", "nie zrobię czegoś bo włosy mi będą śmierdzieć"), itd. Jeżeli widzę takie cechy to tracę szacunek do takiej kobiety i traktuję jak pustą lalkę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, realista napisał:

Jeżeli widzę takie cechy to tracę szacunek do takiej kobiety i traktuję jak pustą lalkę.

Rozumiem, aczkolwiek nie uważasz, że powinniśmy się odnosić z szacunkiem do każdego człowieka, z racji tego, że jest osobą, i posiada niezbywalną godność?

Rozumiem, można nie pałać do kogoś szczególną sympatią, ale żeby od razu okazywać komuś brak szacunku?

Hmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Cuba Libre napisał:

powinniśmy się odnosić z szacunkiem do każdego człowieka

Szacunek za szacunek. Jeżeli na podstawie zachowania i stylu widzę że to pusta lalka to nie muszę wchodzić z nią w interakcję. Nie poniżam za nic jeżeli o to Ci chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.