Skocz do zawartości

Internet w zjednoczonej Jewropie


Arox z lasu

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia,

 

nigdy nie twierdziłem, iż jestem komputerowym geniuszem. Wręcz przeciwnie. Sprzęt elektroniczny jak telefon i komputer nie wykorzystuję nawet w 30%.

 

Słuchajcie, najprawdopodobniej zaczną mi się wyjazdy po 3 tygodnie za granicę. A, że nie chcę być odcięty świata, Forum, może jakiś fajnych koleżanek, z którymi fajnie byłoby utrzymać kontakt, potrzebuję Internet mobilny.

 

Ktoś z Was korzysta z czegoś takiego? Może polecić? Jeżeli chodzi o moje potrzeby to jakieś 5 GB w miesiącu, 10 GB to już w ogóle szał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że byłem niedawno na sezonówkach w robocie na zachodzie, w krajach gdzie znieśli roaming. 

 

Ja mam w Polsce umowę mixa w Playu, gratis  internetu: 2gb/MSC a za granicą jakoś to okrajają i było tylko coś około 1,4, domyślam się że analogicznie dla większych pakietów robią w tej sieci.

Te 1,4 starczało mi na wieczorne przeglądanie forum, kontakt na messangerze i w sumie nic więcej nie robiłem :)

Co do zasięgu to nie miałem większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu kupiłbym tam starter z internetem na kartę i doładował ile potrzebujesz. :) Roaming i to jeszcze 5 GB to chyba nie wiesz co z pieniędzmi robić. :D Telekomy są miłe jak nie jesteś jeszcze ich klientem. ;)

Edytowane przez volcaniusch
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.in. dlatego, iż nie mam pojęcia co i jak w temacie- stworzyłem go. Bo faktycznie nie chciałbym przepłacać a moje pojęcie o tym jest jak świni o gwiazdach...

 

Zastanawiam się nad tym, ale jak jeżdżę po całej Jewropie i kupię w Niemczech, to i tak będzie mi zgryzać we Włoszech czy Francji... Czy nie tak?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 20GB internetu LTE z pakietu Plusa dla firm, który to transfer [danych] współdzielę z 2 innymi osobami, a tak się złożyło, że one zużywają może 3-4GB (na miesiąc), więc reszta jest dla mnie. Tyle, że... ten pakiet w pełni działa jedynie na terenie Polski, gdyż ustawa dot. zniesienia roamingu na terenie UE zakłada ograniczenia - czasowe (możesz korzystać z pakietu kraju x w kraju y, bodajże przez 4 miesiące w roku) i ilościowe [transferu] (do ~ >1,5 GB transferu na miesiąc, z kraju x w kraju y). Gdy ja objeżdżałem kilka krajów UE (po wejściu owej ustawy), to wyglądało to tak, że na Słowacji mogłem użyć ~1,5GB transferu, po przekroczeniu granicy Węgierskiej resetowało się do kolejnych ~1,5GB transferu itd. Nie pamiętam jak to działało po powrocie do danego kraju. W każdym razie szczegóły powinieneś znaleźć tutaj: Link 1 Link 2

Edytowane przez Mathew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego nie bylem nigdy pewien czy zagraniczny internet zadziała w innym kraju.

 

Według mnie od kiedy znieśli roaming dla Polski, wygodne stało się korzystanie z internetu od operatora w PL.

 

Z tego co mi wiadomo to kumpel jeszcze lepszą ofertę miał od Orange. Robił to tak: doładowywał konto, robił punkt dostępu na telefonie i śmigało elegancko (zasięg Orange lepszy niż mój play). Ogladalem z nim sporo filmow, więc transfer danych był duży, ale niestety nie orientuje się jak to dokładnie cenowo wyglądało.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mathew nie dam rady wziąć na firmę, bo jej nie mam. Na obecnym etapie koszty by mnie zeżarły. W grę wchodzi tylko internet prywatny.

 

@Husquarna też mam Play, dzisiaj byłem w salonie i nie mają żadnej oferty. Będę musiał przejść się do Orange i dowiedzieć się co i jak. Jest to na pewno ciekawa opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arox W moim poprzednim poście opisałem jedynie jak u mnie to wyglądało. Poza tym nie napisałem, że trzeba koniecznie mieć na firmę, z tego co się orientuję na prywatny pakiet powinno działać dokładnie tak samo jak w moim przypadku, oczywiście uwzględniając różnicę w samej ilości transferu, ale sam schemat i mechanizm działania powinien być ten sam. Jeżeli nadal masz wątpliwości, radzę po prostu podejść do punktu swojego operatora i poprosić o przedstawienie dostępnych pakietów oraz poinformowanie które z nich ewentualnie nie działają na terenie UE (choć jak pisałem, obecnie większość, jak nie wszystkie powinny działać).

Edytowane przez Mathew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze mój wyjazd zbiegł się w czasie ze zniesieniem roamingu. W salonie Play powiedziano mi, że nie ma nic takiego i w ogóle, że roaming jest zniesiony na dzwonienie i SMSy. Zaakceptowałem ten smutny fakt. Co się okazało? Kobitka zrobiła mnie w chuja i właśnie można normalnie korzystać z internetu, ale pakiet był okrojony do tego 1,4. Powiem Ci, że mi tyle wystarczało, chociaż ubolewałem, ze youtuba nie mogłem sobie odpalić, bo szkoda mi było transferu. 

Ale tak jak jestem w Play to każdemu odradzam tą sieć, bo strasznie im zasięgi poleciały. Większość część czasu w Polsce jestem na zadupiach czy jak tam mówią, że psy chujami na hejnał grają, ale co do tematu to dodzwonić się nie idzie (łeb za oknem i takie tam). Zagramanicą był ten zasięg, ale jak porównywałem do tego orange kumpla to żałowałem, że jeszcze przez jakiś czas jestem związany z tą siecią.

Ja tak pisałem o Orange, ze dobrze śmiga, ale sprawdź tam w Plusie jak to wygląda. Może coś będą mieli taniej, ale co do zasięgów powiem Ci, że nie mam zdania ani innego info z pierwszej ręki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wstawiam screenshoty smsów, które odebrałem po przekroczeniu granicy: ScreenShot 1 ScreenShot 2 A co do Plusa - nie narzekam na zasięg, aczkolwiek bywały czasem i takie problemy, choć raczej sporadyczne. Czy polecam? Szczerze, to nie mam porównania, ale od znajomych słyszałem, że można nabyć tańsze pakiety. I nie, nie reklamuję tej sieci (a przynajmniej nic o tym nie wiem panie Moderatorze). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.