Skocz do zawartości

Mężczyzna z klasą.


Rekomendowane odpowiedzi

@MoszeKortuxy może i mógłbym pamiętać, ale jednak wolę życie bez negatywnych emocji, bo jest jednak znacznie lepsze. Ponadto miałem przyjemność poznać paru Francuzów. Bardzo pogodni i sympatyczni ludzie. A teraz oskarż mnie o zdradę kraju, bo miałem czelność kiedyś miło spędzić z nimi czas. To również zbyt logiczne nie będzie, ale to nie jest przecież istotne. Grunt żeby wyrżnąć cały kraj i zastosować podejście w stylu: "zabijcie wszystkich, Bóg rozpozna swoje owieczki". Tylko że średniowiecze to już jakiś czas temu było ;)

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HORACIOU5 Bardzo się różnimy. W poglądach politycznych również, ale nie mam zamiaru cię o nic oskarżać. Jak ma się worek pełen cukierków i wiemy, że niektóre są zatrute to wyrzucamy wszystkie cukierki, ponieważ nie wiemy, które z nich mogą nas otruć. Dla wrogów nie można mieć żadnej litości. Rzymskie wojsko stosowało zasadę, że jeżeli wróg raz się objawi to trzeba go błyskawicznie i bezlitośnie zniszczyć bo jeśli się tego nie zrobi w porę to problem będzie narastać. 

 

Hasło "Śmierć Wrogom Ojczyzny" to nie żadne średniowiecze tylko XX wiek. Hasło zostało stworzone przez Narodowe Siły Zbrojne, które były oddziałami walczącymi z niemieckim, a następnie sowieckim okupantem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MoszeKortuxy wspomniałeś o metodach Ukraińców. A wiesz, że skazując cały kraj na wyrżnięcie bez względu na to czy dany mężczyzna, kobieta albo dziecko zawiniło, sugerujesz zrobienie dokładnie tego samo co oni? Bo wiesz, mordowali wszystkich bez litości nie? Czyli nawiasem mówiąc krytykujesz to, co zrobili banderowcy... ale życzysz sobie, żeby w innych krajach miało miejsce coś podobnego. Mógłbym wspomnieć o logice, ale ona została wyrzucona do kosza w momencie popadania w skrajność podczas poruszania kwestii barbarzyństwa.

 

Ale wiem dlaczego wolisz wyrżnąć wszystkich i nie kryje się za tym taktyczne myślenie czy logika. To po prostu pójście na łatwiznę, bo zamiast ukarać osoby, które faktycznie ponoszą wine za dane zdarzenie, lepiej wszystkich pozabijać i spokój nie? To tak jak w szkole nauczyciel karze całą klasę za to, że jedna osoba mu przeszkadzała, bo odpowiedzialność zbiorowa to na pewno najlepsza opcja jaka może być. A i tak wyszło, że od czasów Rzymian minęło już trochę czasu i jednak staliśmy się trochę mądrzejsi w pewnych kwestiach. No może z wyjątkiem muzułmanów, bo oni jednak niespecjalnie w tej kwestii błyszczą ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HORACIOU5 Metody radykalne są bardzo skuteczne. To oczywiste, że do póki nie zniszczy się danego kraju, który miał z nami negatywne zaszłości to one będą odżywać jak obecny neobanderyzm na Ukrainie. Jak się wybije wszystkich członków wrogiej nacji to jest spokój. To prawda bo wtedy już nie ma zagrożenia ze jej strony. Po prostu nie ma ludzi, którzy mogą się na nas zemścić.

 

Co do Ukraińców to polityka Polska w ich kwestii mi się nie zbyt podoba. Nie odpowiedzieli jeszcze za banderyzm, ale cieszę się, że Rosjanie im zabrali Krym oraz wschodnią część Ukrainy. Do Polski przyjeżdżają pracować i bardzo dobrze bo dzięki temu mamy tanią siłę roboczą. Jednak nie podoba mi się, że polski rząd pozwala na tworzenie ukraińskich szkół czy korzystać z 500+ i emerytur. 

 

Co do muzułmanów to się mylisz. Ich proste aczkolwiek brutalne zasady pozwalają im trwać. Nie są co prawda zbyt rozwojową kulturą, ale jak widać to oni zasiedlają Europę, a nie my Bliski Wschód i Afrykę. Wygrają z nami demograficznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wcinam się w Panów dyskusję, ale może to podda w jakieś rozważanie.

Mianowicie  dotyczy to ogólnie wszystkiego.

 Większość wystawia opinię o wszystkich. Mniejszość praktycznie nie ma nic do gadania, w wyniku czego jest bunt i ta mniejszość chcąc coś zdziałać musi być większością -to raz.

Dwa: Jeśli jesteśmy chorzy? Co robimy leczymy się zabijamy bakterie, więc to samo i w życiu. Bakterie, które szkodzą trzeba wyeliminować, bo inaczej sami będziemy chorzy.

Cóż, przykre co napiszę, ale przyszedł taki czas iż zostnie elita i najlepsze geny - reszt pod kozik :( . Za błędy płacą niewinni. 

Przepraszam za mą śmiałość, ale nie powinniśmy skakać sobie do gardeł, ale szukać jak najkorzystniejszego rozwiązania.

Przepraszam Panowie tuż gad ze mnie i trzy grosze wtrącił  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MoszeKortuxy napisał:

Metody radykalne są bardzo skuteczne.

Kiedy chce się iść na łatwiznę? Jak najbardziej... bo odpowiedzialność zbiorowa jest zawsze najlepsza opcją ;)

 

8 minut temu, MoszeKortuxy napisał:

Jak się wybije wszystkich członków wrogiej nacji to jest spokój.

To nic, że przykładowo 80% danej nacji nacji nie zrobiło niczego złego. Ich dziadkowie zrobili? No to pewnie młodzi są tacy sami jak ich przodkowie. Niemożliwe przecież, aby byli inni, więc wyrżnąć dzieci, kobiety i mężczyzn i będzie spokój.

 

8 minut temu, MoszeKortuxy napisał:

Co do Ukraińców to polityka Polska w ich kwestii mi się nie zbyt podoba.

W kwestii Ukrainy to tamten rząd powinien moim zdaniem zdecydowanie potępić banderyzm i osoby, które popierają to co zostało zrobione podczas drugiej wojny światowej. To był po prostu akt niezłego skurwysyństwa, dlatego też życzenie sobie, aby w inne kraje spotkało to samo, stawia nas na równi z ludźmi, którzy popełnili takie czyny.

 

8 minut temu, MoszeKortuxy napisał:

Co do muzułmanów to się mylisz. Ich proste aczkolwiek brutalne zasady pozwalają im trwać.

Czyli masz zamiar w ten sposób usprawiedliwić gwałcenie kobiet oraz dzieci? Naprawdę sensowny argument ;)

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HORACIOU5 Tak naprawdę nasza dyskusja nie ma większego sensu bo będziemy się ciągle spierać. Ja powiedziałem jakie mam poglądy i nie mam zamiaru tego zmieniać. Ty powiedziałeś co ty o tym sądzisz i niczego to nie zmieni.

 

Jak już pisałem wcześniej moim zdaniem Francuzi, Niemcy, Szwedzi oraz Anglicy o których wcześniej zapomniałem wspomnieć zasłużyli na to aby muzułmanie ich terroryzowali. Nie mam dla nich żadnej litości i nie zmienię swojego zdania. Gdyby to ode mnie zależało działyby się tam o wiele bardziej brutalne rzeczy. W Polsce to się nie dzieje więc wszystko jest w porządku. 

 

8 minut temu, HORACIOU5 napisał:

To nic, że przykładowo 80% danej nacji nacji nie zrobiło niczego złego.

Wystarczy, że 20% z danej nacji zrobiło coś złego. Jeśli z taką nacją nie zrobi się porządku to znów może wyjść z niej kolejne 20%, którzy zaczną z nami walczyć. I tak można walczyć przez wieki z przerwami, aż do czasu kiedy ktoś nie zrobi porządku. Dla wroga nie ma litości.

 

12 minut temu, HORACIOU5 napisał:

Kiedy chce się iść na łatwiznę? Jak najbardziej... bo odpowiedzialność zbiorowa jest zawsze najlepsza opcją ;)

Usuwając całość mamy pewność, że nie będzie z nimi problemów w przyszłości.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MoszeKortuxy napisał:

Wystarczy, że 20% z danej nacji zrobiło coś złego. Jeśli z taką nacją nie zrobi się porządku to znów może wyjść z niej kolejne 20%, którzy zaczną z nami walczyć. I tak można walczyć przez wieki z przerwami, aż do czasu kiedy ktoś nie zrobi porządku. Dla wroga nie ma litości.

Rozumiem, że gdyby ktoś zastosował takie coś wobec nas, to też byś mu przyklasnął prawda? Nie wyszedłbyś wtedy na hipokrytę, tylko byś stwierdził że dobrze robi mordując Polaków... bo hej, dziadek Zdzisia zrobił coś tam be w przeszłości, wiec teraz wszyscy zostaniemy zarżnięci. Nawiasem mówiąc ta logika polega na tym, że skoro Janek coś nawywijał, to zabijemy Janka i Adasia. To nic, że ten drugi jest niewinny, ale mieszkają obok siebie, więc obu trzeba ściąć... a najlepiej to ich bliskich też, tak dla pewności. To nic, że nie ma to sensu ;)

 

9 minut temu, MoszeKortuxy napisał:

Jak już pisałem wcześniej moim zdaniem Francuzi, Niemcy, Szwedzi oraz Anglicy o których wcześniej zapomniałem wspomnieć zasłużyli na to aby muzułmanie ich terroryzowali.

Rozumiem też, że gdyby muzułmanie wpadli do nas, to też nie miałbyś nic przeciwko żeby nas terroryzowali. A wiesz dlaczego? Bo może jakiś tam Stefan zrobił komuś jakieś kuku w przeszłości, więc zasługujemy na to, żeby nas maczetami potraktowali uchodźcy. Nie wyjdziesz przecież na hipokrytę i nie powiesz, że to jest złe prawda? W końcu posługujemy się teraz Twoją "żelazną logiką" i tak by wyglądała w praktyce czyli cierpmy wszyscy, bo pewna grupa zawiniła, więc mordujta nas i gwałćcie, bo przecież odpowiedzialność zbiorowa jest taka fajna że ło ho ho ;)

 

9 minut temu, MoszeKortuxy napisał:

Tak naprawdę nasza dyskusja nie ma większego sensu bo będziemy się ciągle spierać.

Jeżeli brakuje argumentów to jak najbardziej nie ma sensu, bo logiczne myślenie i fakty trudno jest podważyć.

 

Ponownie odsyłam do audycji o tym, jak negatywne emocje wpływają na życie ludzi.

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HORACIOU5 napisał:

Jeżeli brakuje argumentów to jak najbardziej nie ma sensu, bo logiczne myślenie i fakty trudno jest podważyć.

Mam argumenty i widzę, że nasza dyskusja do niczego nie prowadzi. To zwykłe rzucanie argumentami w  2 stronę. Ja swoje przedstawiłem. Nie mam zamiaru ich zmienić, a twoje mnie nie przekonają. 

 

1 minutę temu, HORACIOU5 napisał:

Rozumiem, że gdyby ktoś zastosował takie coś wobec nas, to też byś mu przyklasnął prawda?

Gdyby ktoś to stosował przeciwko nam to oczywiście byłoby źle. Trzeba uczyć się od Żydów. Jak ktoś ich atakuje to jest antysemityzm i jest to nie dopuszczalne, ale oni mogą innych atakować np. Palestyńczyków. Nasz interes narodowy musi stać powyżej innych interesów narodowych.

 

5 minut temu, HORACIOU5 napisał:

Rozumiem też, że gdyby muzułmanie wpadli do nas, to też nie miałbyś nic przeciwko żeby nas terroryzowali.

Zaczynasz już pisać bzdury koleś. Serio. Wcześniej pisałem i sam możesz sobie to sprawdzić. "W Polsce to się nie dzieje więc wszystko jest w porządku."

 

Nie chce aby ktoś terroryzował Polskę i nie poparłbym nikogo kto chciałby to robić.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, dla mnie to takie puste gadanie, skakanie sobie do gardeł i gadanie o historii, a rzeczywistość jest tu i teraz. I co robimy kłócimy się między sobą , gadamy po katach, ach źle, nie dobre i takie bla bla bla. Zamiast stawić opór, stanąć jak jeden mąż wszyscy Europejczycy, nie zważają na rząd i przegonić ich do siebie . No ale po co, lepiej siedzieć cicho i łudzić się, że jakoś to będzie. Wiemy doskonale, że będzie rzeź . Delikatnie to ujęłam. A po co ja się w ogóle wtrącam. Szczęśliwi Ci, co dzieci nie mają. Dobranoc Panowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wątek się wykoleił. Proszę o przeczytanie jego tytułu przed napisaniem posta.

 

Wstępnie pojadę ogólnikiem i posłużę się pewnym porównaniem. 

"Klasą" jest dla mnie harmonijne ustawienie poziomów suwaków na equalizerze, z których każdy określa:

  • etykę
  • honor
  • świadomość
  • stosunek do samego siebie, świata i innych ludzi
  • sposób gromadzenia majątku
  • wyrobienie kulturalne
  • posługiwanie się językiem
  • sposób bycia
  • sposób prezentowania się otoczeniu
  • zainteresowania

Jeśli są odpowiednio ustawione, wówczas mężczyzna "harmonijnie brzmi" i ma szanse wpływać na świat tak, żeby każdy dzień zostawiać trochę lepszym od poprzedniego.

 

geq-graphic-equalizer-modern.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim juz sie wszystko pomieszalo.

Klasa a charyzma to dwie rozne rzeczy.

Nie ma takiego czegos jak "nie wszyscy".

Nie wszyscy sa zli, nie wszyscy sa dobrzy, nie wszystkie sie puszczaja itp.

Wyjatki potwierdzaja regule.

Zawsze mozna znalezc kontrargument, tego zreszta uzywaja adwokaci broniac np. mordercy.

Mial powody...

Super!!!

- Powiedz to temu zabitemu.

- On mial pecha. Byl w niewlasciwym miejscu o niewlasciwej porze.

 

Bicie piany....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznałam w swoim życiu kilku cudownych mężczyzn z klasą. 

Jedną z nich był mój mąż, drugim jest mój dyrektor + kilku innych.

Dyrektor ( po 60, 35lat w małżeństwie ), wyjątkowy służbista, nigdy nie spoufalał się z pracownikami , ale też nigdy nie zwrócił nikomu uwagi publicznie(zawsze w kuluarach) nigdy nie sprawił aby ktoś poczuł się gorszy, nigdy się nie wywyższał zwrotami, którymi mógłby z racji władzy absolutnej.

 

W pracy zajmuje się cyferkami,  dostałam dokument który ma prawo wystawiać tylko on, był tam błąd w cyferkach. Nie wiedziałam jak zwrócić mu uwagę, by to poprawił. 

 

Zrobiłam tak jak on. Podkreśliłam niebieskim długopisem błędne numery, obok wpisałam poprawne. Zaszłam i powiedziałam, że potrzebuję potwierdzenie  tych numerów.

 

Przynosi mi go osobiście ( zawsze to robi każdemu) i mówi:

- proszę poprawiłem!

- proszę przynosić śmiało w razie innych błędów, bo ja zakochany jest pani ,,Sitriel", w żonie.

 

Wybrnął z klasą, a zarazem dodał, że jest tylko czlowiekiem i może popełniać błędy.  Na każdy nasz błąd reaguje zawsze tak: ,, nie myli się tylko ten, kto nic nie robi,, ale proszę więc się nie mylić, bo ja już stary jestem. I wypowiada to pół żartem. Każdy się stara nigdy się nie pomylić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.