Skocz do zawartości

Aplikacja usuwająca makijaż


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba zrozumieć jak ten program działa. To jest sieć neuronowa, która się nauczyła na podstawie zdjęć różnych osób z makijażem i bez co robi makijaż i jak wygląda ta osoba baz makijażu. Więc jeśli ty na wejściu podasz zdjęcie bez makijażu to program myśli, że to jest z makijażem i go "usuwa". Więc jak ktoś jest niezadowolony to może powinien najpierw pomyśleć co sam robi, czym karmi program. Zgodnie ze starym powiedzeniem programistów - włożysz śmieci, wyjmiesz śmieci.

Jeśli naprawdę wierzysz, że program źle działa to zobacz to:

hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEXCPYBEIoBSFryq4

 

--

Najlepszy komentarz na sklepie: 

Quote

I'm just downloading it before it gets taken down for "oppressing women"

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość zdjęć kobiet ze portalach jest retuszowana. W realu panna przychodzi z wytapetowana i umalowano co mnie   odstrasz, chyba tylko jedna kobieta z którą spotykałem się nie malowała wręcz sporadycznie jakoś lekko oczy miała podmalowane, plus taki że nie miała wysuszonej i zniszczonej skóry koło 30.

 

Tutaj przykład, tona tapety plus ingerencja photoshop http://izismile.com/2017/11/17/make_up_is_like_a_transformation_superpower_19_pics.html

Edytowane przez Mordimer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mordimer napisał:

Większość zdjęć kobiet ze portalach jest retuszowana.

Już na poziomie zwykłego robienia zdjęcia telefonem jest standardową opcją

tak zwane zmiękczenie zdjęcia, co daje następujące efekty: usunięcie potencjalnych

zmarszczek, wszelakich niedoskonałości na twarzy jak krosty, przebarwienia.

Dodatkowo twarz jest odpowiednio rozjaśniona, dając efekt młodości. Która tego

nie używa? Akurat ten filtr od razu widać, więc to daje do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie są jeszcze aplikacje, które postarzają twarz. Więc najpierw używamy apki ściągającej makijaż, następnie patrzymy jak wybranka będzie wyglądała za 5, 10, 20 lat. 

 

Niektóre apki uwzględniają również nadużywanie papierosów, alkoholu lub narkotyków :> 

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę bronił pań, ale ta apka to jednak ściema. Zrobiłem sobie zdjęcie normalnie, potem zrobiłem usuń make up i wyglądałem jak jakiś narkoman. Więc mimo, że większość pewnie chciałaby wierzyć, że to prawda, to jednak skoro jestem bez make upu i wyglądam normalnie, a potem filtruję bez make upu i wyglądam gorzej niż wcześniej, to coś tu nie gra. Ale beka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Saint Robię sobię fotkę i nie mam mejkapu, wyglądam normalnie. Potem z tej fotki bez mejkapu ''usuwam makijaż" i wyglądam inaczej. Jeśli wszystko jest legit, to dlaczego mój wygląd na tej drugiej się różni skoro nie jestem pomalowany? Jak ta aplikacja może mi usunąć makijaż, skoro go nie mam?

Edytowane przez manygguh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, manygguh napisał:

@The Saint Robię sobię fotkę i nie mam mejkapu, wyglądam normalnie. Potem z tej fotki bez mejkapu ''usuwam makijaż" i wyglądam inaczej. Jeśli wszystko jest legit, to dlaczego mój wygląd na tej drugiej się różni skoro nie jestem pomalowany? Jak ta aplikacja może mi usunąć makijaż, skoro go nie mam?

A skąd ta apka ma wiedzieć że go nie masz? na zasadzie domyśl się? 

Została stworzona po to aby go usuwać  a nie rozpoznawać czy posiada.

Jeżeli się jej ładuje cały czas złe przykłady to na czym ma się uczyć?

Tak działa sieć neuronowa.

 

 

Z poważaniem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaił Bułhakow Nie zmienia to faktu, że oddaje niefaktyczny stan rzeczy. Ta apka z góry zakłada, że mam makijaż, co jest nieprawdą. Skoro została stworzona, by go usuwać, to musi najpierw rozpoznać to, co ma usunąć, a tego nie mam. Jeszcze raz zaznaczę, nie interesuje mnie w tym przypadku to, na jakiej zasadzie działa. Interesuje mnie efekt końcowy, a ten jest nieprawdziwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh nigdzie nie jest napisane że apka rozróżnia co jej dajesz. Więc jak możesz tego oczekiwać od czegoś, co nawet nie mówi, że to spełni?

W opisie jest napisane że usuwa lub dodaje makijaż do twarzy. Wiec masz 2 opcje zastosowania.

1. Chcesz usunąć makijaż z twarzy. Dajesz apce zdj twarzy z makijażem i wybierasz usuń makijaż.
2. Chcesz dodać makijaż do twarzy. Dajesz apce zdjęcie twarzy bez makijażu i wybierasz dodaj makijaż.

I tylko to podlega ocenie działania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh to tak jakby powiedzieć, że widelec nie działa bo nie możesz nim zjeść zupy, a przecież jest do jedzenia.

Gdyby było napisane że apka rozróżnia co jej dajesz, w tym przypadku twarz na której jest lub nie ma makijażu i wtedy usuwa makijaż jeśli on jest i nic nie robi jeśli go nie ma, i działała by tak jak mówisz to wtedy można powiedzieć, że działa źle, ale tego w opisie nie ma wiec jak możesz oczekiwać od niej tego czego ona nie robi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, manygguh napisał:

No nie, bo skoro nie mam tego makijażu, to co mi może usunąć? Powinno 'po usunięciu' być takie samo to zdjęcie, bo przecież nie ma co usuwać.

Projektuje aplikacje na co dzień od systemów po mobile ale w tej chwili nie mogę Cię zrozumieć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Czarls napisał:

Gdyby było napisane że apka rozróżnia co jej dajesz, w tym przypadku twarz na której jest lub nie ma makijażu i wtedy usuwa makijaż jeśli on jest i nic nie robi jeśli go nie ma, i działała by tak jak mówisz to wtedy można powiedzieć, że działa źle, ale tego w opisie nie ma wiec jak możesz oczekiwać od niej tego czego ona nie robi.

 

W opisie jest napisane, że usuwa i nie jest skonkretyzowane, że rozróżnia. No właśnie tak. Chodzi mi o to, że widocznie apka domyślnie zakłada, że ten makijaż jest, a może go nie być przecież na zdjęciu, więc zdjęcie, które powstanie w wyniku obróbki 'remove makeup' nie będzie oddawało tego, jaką ktoś ma twarz normalnie. I jest to narzędzie dla funu, a nie po to, by dowiedzieć się jak ktoś naprawdę wygląda bez tapety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.