Skocz do zawartości

Rząd PiS przywraca trzeci próg podatkowy


Kniaź z Bajki

Rekomendowane odpowiedzi

https://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/trzeci-prog-podatkowy-zwiekszenie-kosztow,100,0,2388836.html

 

Jak widać PiS się rozkręca. Czy oni tam w ogóle myślą i zastanawiają się jakie konsekwencje przyniesie wprowadzenie czegoś takiego ?

Moim skromnym zdaniem PiS pogrąża się coraz bardziej i szczerze mówiąc nie znajduję innego usprawiedliwienia dla ich ostatnich posunięć jak świadome działanie na szkodę państwa. Zastanówmy się, dużo się mówi że tyle się zmieniło ale czy na pewno ? Niby coś drgnęło ale skutków tego nie widać żadnych bo czy ktokolwiek trafił do więzienia ? Czy wyciągnięto wobec kogokolwiek z całej tej złodziejskiej sitwy konsekwencje ? Zamiast tego mamy teatr pod postacią różnych komisji gdzie jedni oskarżają drugich pod publikę i nic z tego nie wynika. Serwuje się nam coraz to nowe kwiatki typu zwijanie branży futerkowej, emerytury dla ukraińców i wiele wiele innych.

 

Kupili ludzi patriotycznymi hasłami i walką z korupcją i przede wszystkim 500 plus (co uważam jednak za dobre rozwiązanie) ale widać że już zaczyna brakować pieniędzy na rozpasane państwo to najlepszym zwyczajem komunistów sięga się do kieszeni obywateli bo po co mają tu być ludzie majętni, po co ma tu coś się budować. Zapierdalaj polaczku za grosze a jak nie to ukraińcy już czekają. Ehh po prostu już nie mam słów do tego.

 

Chciałbym też zaznaczyć że dalekie mi są postawy kodziarskie i platformerskie.

 

 

 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS to partia syjonistyczna, czyli żydowska. Nikt nie rozliczył aferzystów za poprzednie 8 lat, ponieważ są to głównie żydzi, a wiadomo, że swój wspiera swojego. W sądach też żydzi, dlatego Duda zawetował zmiany. Gronkiewicz-Waltz żydówka też chodzi na wolności i śmieje się w ryj ludziom. Komu oni służą ? Gdzie tutaj jest Prawo i Sprawiedliwość jak mają w nazwie ?

 

Przez te 2 lata zero zmian w podatkach i zus-ie. Na wpuszczali tutaj tabuny hazarskich żydów, czyli Ukraińców, którzy dostają 500 plus i mają dostawać emerytury już po roku pracy (!!!). Zaniżyli oni stawki rynkowe ,co zmusza nas do dalszej emigracji. A co z Polakami na kresach albo tych na emigracji ? Nikt w PiS nie zadba, żeby ich ściągać.

Do tego wprowadzenie obowiązkowych szkodliwych szczepień dla noworodków. Wyraźne działanie na zlecenie koncernów farmaceutycznych. (!!!)

Morawiecki zamiast zrobić konkurencję dla Tesli tworząc własną markę polskiego elektryka, to będzie stawiać fabryki dla Mercedesa i tworzyć kolejne montownie.

Mają tutaj robić legowisko dla Żydów z Izraela, którzy chcą się tutaj przeprowadzić do 2022 roku. Dalej im wysyłają te zasiłki... Nikt tego nie ukrócił.


Jak na początku im kibicowałem, że twardo grają z UE nie wpuszczając uchodźców to teraz widzę, że ten patriotyzm i katolicyzm to tylko przykrywka do większego planu przeciwko Polsce i Polakom.

 

 

 

Edytowane przez doler
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda partia czy rząd potrafi tylko doić obywateli lub zadłużać państwo albo oba na raz.

Ludność państw już się do tego przyzwyczaiła i prawie zaczyna uważać to za normalne.

Czasem trafią się na świecie jakieś wyjątki, jak na razie to nie u nas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, doler said:

Morawiecki zamiast zrobić konkurencję dla Tesli tworząc własną markę polskiego elektryka, to będzie stawiać fabryki dla Mercedesa i tworzyć kolejne montownie.

Raczej państwo musiałoby mocno przepłacić, aby dorównać Elonowi Muskowi. Tesla powstała z pasji, chęci, pragnienia zdobywania, a u nas powstałby konkurent, aby "dopi*przyć lepszemu". To nie wypaliłoby

Wielkie marki tworzą prywatni przedsiębiorcy. Państwo ma w tym zwyczajnie nie przeszkadzać. Państwa ma być jak w Anglii - urzędnicy sami pomagają się rozliczać.

Patriotyzm to zawsze była fajna śpiewka dla katolickiego ludu. Tak już się w Polsce dzieje od 200 lat....

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że niezależnie od tego, kto będzie siedział na stołku, to nic się nie zmieni oprócz innego kutasa w naszej dupie. Wszędzie widzę, jak te zjeby walczą w "obronie demokracji", że PiSowskie diabły przejmują całą władzę w państwie, że zaczyna coś się zmieniać... Niestety to tylko iluzja, bo nic się nie zmieniło. Dalej mamy biurokrację, dalej mamy podatki z dupy, a jedyne co się zmieniło, to ramówka w TVP i 500+ na patologię. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o bezpośrednią konkurencję dla Tesli, tylko jakościowo klasę niżej. Aby można te samochody sprzedawać w Europie Wschodniej, Azji ,Indiach itd. W krajach uboższych.

 

I fakt. Prywatni przedsiębiorcy najlepiej to robią. Ale który u nas wyłoży 1 mld usd, żeby opracować cały projekt i produkcję ? Mógłby się ktoś taki znaleźć ,gdyby PiS obniżyło koszty pracy (zus, podatki, podniosło kwotę wolną). A tak to jesteśmy dalej w ogonie Europy.

 

Marzy mi się taka sytuacja. Polski projekt, polski management, polska produkcja. Polska marka, znana na całym świecie.

 

Niestety PiS to żydzi ,w dodatku socjaliści, więc nie ma co liczyć na poprawę. Dodatkowo całe państwo zawłaszczają, co jest bardzo niebezpieczne. Teraz każdy przedsiębiorca i ludzie będą mieli kajdany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepszą opcją jest ucieczka od tej chorej Polski. Już nawet nie wiem co może wyleczyć ten kraj.

Od 5-ciu lat płacę podatki zagranicą, i nie mam ku temu żadnych wyrzutów sumienia.

Wolę płacić tam, gdzie państwo faktycznie coś daje od siebie (i nie chodzi mi tu o socjal), i społeczeństwo ma jakiś wpływ na zmiany panujące w tym państwie.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdemu z nas Polska jest w jakiś sposób bliska ale patrząc na to, co wyprawiają rządzący (obojętnie z jakiej partii), PO moim zdaniem było jeszcze gorsze ale już mniejsza z tym, to jedyne słuszne wyjście aby się dorobić jest chyba faktycznie ucieczka za granicę.. I może powrót po kilku latach, może nie. Kraj jest piękny tylko politycy to .. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, doler said:

Niestety PiS to żydzi ,w dodatku socjaliści, więc nie ma co liczyć na poprawę. Dodatkowo całe państwo zawłaszczają, co jest bardzo niebezpieczne. Teraz każdy przedsiębiorca i ludzie będą mieli kajdany...

Polacy też wierzą masowo w socjalizm. Tak to już zostało po komunizmie..

Ale ważne, że 500+ jest i dla najbiedniejszych jest, bo to oni są celem rozwoju gospodarki, oczywiście, rzecz jasna, jeszcze jaak.....

@karolek

@Quo Vadis?

Ja jak skończę studia (geoinformatyka), to chyba wyjadę do USA lub Nowej Zelandii. Duży popyt na tą branżę jest, więc o pracę się martwić nie będę. Jedynie matkę na utrzymaniu w Polsce będę mieć, brat do Polski jutro wraca na stałe z Anglii, więc luz.

Do Europy zachodniej średnio mnie ciągnie, jedynie Niemcy, Bawaria wygląda pięknie.

Polecam.

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co będzie dalej. Dobrze że chociaż bezrobocie spadło. Kilka rzeczy jest lepiej niż za PO bo tam była ważne żeby charatnąć w gałe i polskość to nienormalność. Każdy myślący wie że od 90 roku właściwie wybiera mniejsze zło. A lemingi to już nic nie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roxtedy Dziwne jakby nie spadło, gdy tylu wyjechało, a przy okazji wyż demograficzny idzie na emeryturę + niż demograficzny wchodzi na rynek pracy.

Mocno trzeba byłoby się postarać, aby nie spadło bezrobocie.

Zwyczajnie jak czytam książkę "Polactwo" z 2004 roku mam dziwne wrażenie, że aż tak dużo się nie zmieniło. (Zmieniło się tyle, że było "za pięć dwunasta" wielkiej emigracji i bezrobocie 20%, które to państwo sztucznie starało załatać urzędasami i rentami, ciężkie czasy, jak w sumie od 300 lat w Polsce..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

36 minut temu, karolek napisał:

Wolę płacić tam, gdzie państwo faktycznie coś daje od siebie (i nie chodzi mi tu o socjal), i społeczeństwo ma jakiś wpływ na zmiany panujące w tym państwie.

 

Uważasz, że wygrana PiS-u była "sterowana odgórnie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Quo Vadis? napisał:

jedyne słuszne wyjście aby się dorobić jest chyba faktycznie ucieczka za granicę.. I może powrót po kilku latach, może nie. Kraj jest piękny tylko politycy to ..

Wątpię aby za naszych czasów doszło do jakieś rewolucji, w której PRAWDZIWI Polacy obieli by władzę w tym Państwie.

 

3 minuty temu, Brat Jan napisał:

Uważasz, że wygrana PiS-u była "sterowana odgórnie"?

A jak myślisz :) ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Nierządem Polska stoi” – nieźle ktoś powiedział,
Lecz drugi odpowiedział, że nierządem zginie.
Pan Bóg nas ma jak błaznów. I to prawdy blisko,
Że między ludźmi Polak jest Boże igrzysko.

 

Słowa Krzysztofa Opalińskiego z 1650 roku są nadal aktualne i to się chyba już nigdy nie zmieni, za daleko zabrnęliśmy. Te wszystkie polskie "rządy" i ich działania po 1989 to tylko objaw bo przyczyna tego złodziejstwa i patologii leży zupełnie gdzie indziej, w narodzie, który od zawsze skory do waśni tylko czeka by móc się z kimś kłócić a wiadomo że najlepiej ze sobą. Podzielono społeczeństwo dając PiS i PO a ludzie już sami zrobili resztę, zamiast się zastanowić to gonią w owczym pędzie za upatrzonym pasterzem. 

 

Naród ma taki rząd na jaki zasługuje.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, doler napisał:

Mają tutaj robić legowisko dla Żydów z Izraela, którzy chcą się tutaj przeprowadzić do 2022 roku.

A skąd taka data? Lęgowisko robią z Ukrainy, to pewne. Jest tam takie miasto Dniepropietrowsk, warto zgłębić ten temat w kontekście żydów w tym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Kniaź z Bajki said:

Słowa Krzysztofa Opalińskiego z 1650 roku są nadal aktualne i to się chyba już nigdy nie zmieni, za daleko zabrnęliśmy. Te wszystkie polskie "rządy" i ich działania po 1989 to tylko objaw bo przyczyna tego złodziejstwa i patologii leży zupełnie gdzie indziej, w narodzie, który od zawsze skory do waśni tylko czeka by móc się z kimś kłócić a wiadomo że najlepiej ze sobą. Podzielono społeczeństwo dając PiS i PO a ludzie już sami zrobili resztę, zamiast się zastanowić to gonią w owczym pędzie za upatrzonym pasterzem. 

 

Naród ma taki rząd na jaki zasługuje.

 

 

Przypisywanie swojego losu Bogu lub jakimkolwiek siłom wyższym świadczy o patologii w myśleniu Polaków już od tamtego czasu. W tej kwestii się nie zmieniło. Niech Polacy uzmysłowią sobie, że ich los zależy tylko wyłącznie od nich, ich czynów, ich woli i sile, a nie od Boga. Pisała o tym Zadruga już 80 lat temu. Jest to część wegetatywnego katolickiego myślenia, o którym założę przez noc chyba inny temat, bo jest to warte dyskusji. Nasunęły mi się ciekawe wnioski czytając "Kulturę Bezdziejów" Wacyka.

 

100 lat temu pradziadek pewnego wykopka też to zauważył podróżując po świecie. W Polsce zwracało się uwagę mocniej na religię, aniżeli na naukę, a w Niemczech odwrotnie i rezultat znamy.

https://www.wykop.pl/link/2897131/pamietnik-pradziadka-zostal-ukonczony/

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Ja jak skończę studia (geoinformatyka), to chyba wyjadę do USA lub Nowej Zelandii.

Jakby tam nie było socjalizmu... Po prostu tam jest socjalizm, ale urzędnicy wiedzą, że nie zabija się kury znoszącej złote jajka (przedsiębiorcy, zwykli obywatele).

Papierologii jest znaacznie mniej niż w Polsce + urzędnik często dzwoni żeby się upomnieć, kary są naliczane tylko dla faktycznych bandytów podatkowych, a nie gościa, który zapomniał zapłacić ZUS, bo np. leżał w szpitalu - jak to bywa w Polsce), albo jeszcze lepsza sytuacja: urząd czeka x lat i przed wygaśnięciem okresu karnego nalicza odsetki.

 

W Polsce jest socjalizm + kapitalizm kompradorski (termin red. Stanisława Michalkiewicza - czyli po prostu ograniczanie wolności zwykłych ludzi przez różne grupy interesów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PewnySiebie Wszystkie kraje są skażone socjalizmem, jeśli nie wszystkie na świecie (może Hong-Kong lub Liechtenstein nie jest, choć to kwestia spekulacyjna). Co nie znaczy, że w przeciwieństwie do naszego kraju, w USA o ludziach, którzy się dorobili nie mówi się "dorobił się złodziej j*bany", lecz okazuje mu się należyty szacunek. Podoba mi się ta mentalność, a i także sami biali Amerykanie zaczynają się "budzić" z politycznej poprawności, czego świadectwem jest rosnąca popularność ruchów anti-SJW i Alt-Right'owych.

Czytałem już wiele książek z tematyki politycznej/psychologicznej/ekonomicznej i wiem, że w Polsce jest za wiele do zmienienia, abyśmy mogli w ogóle dorównać bogactwem do Szwajcarii, Niemiec czy USA. Cała mentalność, to skrajnie antykapitalistyczne myślenie, ta idea ofiarności, że dobrem najwyższym jest być zabitym przez wroga(świętowanie nieudanych powstań), a także krytyka ludzi, którzy się dorobili...

Ludzie nawet nie chcą tego, nie życzą sobie zmiany na lepsze. Dla Polaka-katolika te rządy, które są teraz są ideałem. Podkreślam - JEGO IDEAŁEM. Choć i tak będzie potrafił oskarżyć pracodawcę o niskie zarobki i wyjedzie na zachód tam dalej głosując na PiS... Ilu ja takich znam...

Znam ludzi. Ciężko stwierdzić czy są ogłupieni, jeśli są w pełni przekonani do swoich racji, np. ekonomicznych, podczas gdy nie przeczytali żadnej książki z tej tematyki i nie mając pojęcia, że jest to trudne do pojęcia, iż subsydiowanie tak naprawdę pociąga za sobą wiele negatywnych konsekwencji...

Sama mentalność urzędników to jest już wielki skok w stronę cywilizacji. Ostatnio na wykopie koleś opisywał jak jego koleżanka została urzędniczką i starsi "koledzy" mówili jej jak należy obchodzić się z ludźmi - chłodno, zwykłe papierki robić długo, nie uśmiechać się i tak dalej. Jakoś nikomu nie zależy na zmianie tego, bo jakby zależało, to ludzie głośno by to postulowali, a politycy także chwyciliby zarzutkę.

 

Temat bardzo skomplikowany i kusi mnie, ażeby zaciągnąć ten temat w stronę upadającej cywilizacji zachodniej (czego obrazem upadku jest skrajny interwencjonizm, feminizm, marksizm w ogóle), psychologii (ludzie dorośli nie zmieniają radykalnie poglądów), czy też ekonomicznych... Szkoda strzępić ryja. ;)

 

PS. Sorry, że zacząłem biadolić, trochę się zamyśliłem w rozważaniach.  :D

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demokracja jest zła, ponieważ większość ludzi nie myśli. Chodzi mi tutaj o myślenie ekonomiczne, strategiczne. W zdrowym systemie powinna być rada składająca się z około 1000 osób. Nie powinno być żadnych partii. Celem jest wspólne dobro. Przedstawiciele z każdego rejonu Polski oraz każdej grupy zawodowej. Tak aby jak najlepiej znajdywać rozwiązania na poszczególne problemy. Osoba uwikłana w przestępstwa powinna być karana zabraniem całego majątku (w tym rodziny) oraz wykluczeniem społecznym. (jest to kara gorsza niż śmierć).

Taka forma rady bardzo często występuje w Star Wars.

Dyktatura jest zła, ponieważ uzależnia wszystkich od jednego człowieka i strasznie go deprawuje. W przypadku jego śmierci wszystko się sypie jak domek z kart. Każdy z nas potrzebuje doradztwa w wybranym zakresie. Nikt nie jest nieomylny.

 

Niestety system po 1989 roku w Polsce promuje bylejakość, kolesiostwo, złodziejstwo, nieuczciwość itd. Ryba się psuje od głowy zawsze.

Edytowane przez doler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.