Skocz do zawartości

Jakie książki polecacie?


mianle

Rekomendowane odpowiedzi

witam, 

Nasz Mistrz wspominał o książkach Łazariewa i innych autorów. 

Proszę Was, napiszcie jakie książki i dlaczego miały na Was największy wpływ ?

Które książki Łazariewa polecacie na początek bo nie mogę sobie pozwolić na zakup wszystkich!

(chodzi o książki w temacie przebudzenia, podświadomości itd...)

 

Pozdrawiam i serdecznie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam blog i obie książki Volantification, lekki coaching, który poustawiał mi w głowie i popchnął do zainteresowania rozwojem osobistym. No i zmienił bardzo patrzenie na związki z kobietami.

 

Na pewno polecam też książkę Roberta Kiyosakiego o finansach (ebook za darmo do pobrania z neta), powinien ją przeczytać absolutnie każdy.

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reichholf, Josef - Zagadka rodowodu człowieka. Narodziny człowieka w grze sił z przyrodą.

 

Zagadka rodowodu człowieka. Narodziny człowieka w grze sił z przyrodą

 

Książka jest genialna, choć pierwsze i jedyne polskie wydanie pochodzi z 1992. Komuś kto jej nie czytał może się wydać przestarzała - tak nie jest. Jedyne nieaktualne dane to takie, że jednak mamy (przynajmniej niektórzy z nas ludzi) część genów neandertalskich ale tego wtedy wiedzieć nie mógł bo to zostało odkryte parę lat temu.

Książka traktuje o człowieku i jego ewolucji bardzo kompleksowo z uwzględnieniem złożonych zależności ekologicznych, tłumaczy jednocześnie bardzo prosto i zrozumiale, co jest nieczęste w naukowym świecie. Dość powiedzieć, że koleżanka z pracy, żarliwa katoliczka, po przeczytaniu jednego rozdziału o nagości i pochodzeniu bliskowschodnich mitów o stworzeniu świata odłożyła książkę i spytała: "czy to znaczy, że Kościół nas cały czas oszukiwał?".

Jeśli więc chcesz się dowiedzieć jak naprawdę wyglądała epoka lodowcowa i dlaczego była rajem, dlaczego zebra ma paski i co to ma wspólnego z człowiekiem, dlaczego wyginął Neandertalczyk, jak człowiek opuścił Afrykę i skąd się wzięła tak duża asymetria płci to jest to pozycja dla ciebie.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vedkonner napisał:

 

Na pewno polecam też książkę Roberta Kiyosakiego o finansach (ebook za darmo do pobrania z neta), powinien ją przeczytać absolutnie każdy.

Czy powinien to miałbym wątpliwości,nie zaszkodzi jak przeczyta ale nie trawię jak ktoś pisze poradnik "jak zarobić na nieruchomościach " a każdy wie że dany pisarz hajs ma ze sprzedaży książek i kursów i jakiejś gry za 100$. Zwyczajnie nie lubię być robiony w chooya i za to Kyosaki mimo sensownej wiedzy ma u mnie dupnego minusa.

Trochę tych książek przeczytałem i najbardziej dociera do mnie "Fastline milionera" Mj Demarco który jako jedyny pisze że dorobił się na apce z wynajmem limuzyn ale na książce też ma zamiar parę groszy dorobić i traktuje ją jako pasywne źródło dochodu. 

Facet opisuje to co u niego poskutkowało i na czym się zna i za to u mnie bardzo zaplusował.

Edytowane przez jaro670
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie "Istota Człowieczeństwa" M. Gazanigga

I

"Mózg Polityczny" Drew Westen - czyli o tym, że tak naprawdę nasze postrzeganie świata zależy od budowy naszego mózgu.

"Wola Mocy" Fryderyk Nietzsche - o dążeniu do siły, dominacji, zwycięstwa i afirmacji życia.

"Złota Gałąź" James Frazer - antropologia, bestseller, jeśli chodzi o skarbnicę wiedzy o tym, jak wykształciła się kultura, wyewoluowała.

"Archipelag Gułag" A. Sołżenicyn - o koszmarności komunizmu w praktyce

"Ludzkie Działanie" Ludwig von Mises - o prakseologii księga.

"Ekonomia w jednej lekcji" Henry Hazlitt - Rozwinięty opis ciągu zdarzeń, których nie widać w ekonomii, opis "jak to działa"

"Kim Jestem? A jeśli już to na ile?" Richard Precht - niemiecki absolwent filozofii tłumaczy sens życia (tak w wielkim skrócie)

"Bóg Urojony" Richard Dawkins (podejdź do tej książki z dystansem....) - biblia ateistów, warto znać, ale nie ufać. Ma wiele niedociągnięć, autor jest przesiąknięty nadmierną pychą, jakby zjadł wszystkie rozumy.

"Jak uczy się Mózg" - Manfred Spitzer - objaśnia budowę mózgu i mechanizm uczenia się

"Wolny Wybór" - Milton Friedman - Książka ekonomiczna oparta na konkretnych przykładach

"Droga do Zniewolenia" - Friedrich von Hayek - jak zgubne i proste na umysł idee prowadzą do zniewolenia.

"Złoto banki i ludzie - krótka historia pieniądza" - Murray Rothbard - o tym, czym, jak ewoluował i dlaczego istnieje pieniądz

"Efekt Motyla" i "Myśleć jak milionerzy" - Kamil Cebulski - Kamil Cebulski już w wieku 17 lat miał własną firmę, teraz ma kanał na YouTube, rozmawia z przedsiębiorcami, pomaga innym w prowadzeniu biznesu.

"sekrety amerykańskich milionerów", autora już nie pamiętam, choć książka znana.

"Bogaty ojciec i biedny ojciec" Kiyosaki - czyli dlaczego lepiej mieć aktywa.

"seksualny klucz do kobiecych emocji" Fuentes - objaśnia język, jaki należy używać do kobiet.

"Czerwona Królowa" - Matt Riddley - Książka wywołała burzę u feministek. Konkretny red pill jeśli chodzi o ewolucję i jej sens.

"Mowa Ciała" - Alan Peace - o mowie ciała. :D

"Polactwo" - R. Ziemkiewicz - o moralnej degradacji narodu polskiego

"Demokracja - Bóg, który zawiódł" - Hans Hermann Hoppe - O demokracji, ustroju, który jawi się jako najlepszy z możliwych, a który tak naprawdę prowadzi społeczeństwo zawsze do degradacji.

"Ostatni Mesjasz" - Peter Zapffe - był tego audiobook na YouTube, mogę Ci wstawić, bo mam na laptopie. Ciężko to jednoznacznie określić. Jest to coś, co wciąga... i słuchasz wiele razy, bo zmusza do refleksji. O bezcelowości istnienia...

 

Na razie starczy.

  • Like 8
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

"Bóg Urojony" Richard Dawkins (podejdź do tej książki z dystansem....) - biblia ateistów, warto znać, ale nie ufać. Ma wiele niedociągnięć, autor jest przesiąknięty nadmierną pychą, jakby zjadł wszystkie rozumy.

Tutaj zgadzam się z naszym Bratem. ... z tego powodu (ze względu na jego pyszałkowatość) czytanie Dawkinsa nie należy do "przyjemności" (brak mu pasji prawdziwego odkrywcy, za to zbyt wiele w nim ideologa) ...ale polecam jego "Rozplatanie Tęczy", w którym brawurowo rozprawia się z "cudem słońca" w Fatimie zauważając, że większym cudem (od tamtego) było to, że poza tymi setkami ludzi tam na miejscu przeszło miliard ludzi na ziemi niczego nie zauważyło.

 

Od siebie poleciłbym "Błękitną kropkę" Carla Sagana i "Boską Cząstkę" Leona Ledermana i Dicka Teresi'ego. Pierwsza pozycja to bardzo dobre (jak dla laika) wprowadzenie do kosmologii, druga zaś do świata cząstek elementarnych...

Edytowane przez Starzec
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mianle napisał:

Pięknie dziękuję. Ksiazki czytam. Jestem po  przeczytaniu "przebudzenie  anthony de mello  i czuje się jak po Lsd...   czy z tego typu świadomości coś jest podobne możecie polecić? Poza książka Marka Naszego Powszedniego? 

- Człowiek w poszukiwaniu sensu - Viktora Frankla. Żydowski psychiatra, więzień obozu koncentracyjnego snuje opowieść o przetrwaniu, odnajdywaniu nadziei, poczucia sensu i radości w miejscu i warunkach, które wydają się być największą możliwą antytezą radości i szczęścia. Według Frankla podstawową wartością niezbędną dla przetrwania jest dla człowieka właśnie sens życia. Warto przeczytać, aby wyrobić sobie właściwy dystans względem własnego położenia, chyba każdy potrzebuje od czasu do czasu takiego zimnego prysznica.

Edytowane przez Mr.Meursault
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dzieciaka dwie książki rozbudziły moją fascynację historią:

 

"Ziele na kraterze" Melchiora Wańkowicza i "Dywizjon 303" Arkadego Fiedlera.

 

Między 21 a 27 rokiem życia, kiedy miałem przerwę z historią i siedziałem po uszy "w ezoteryce" ogólnie pojętej to zaczytywałem się Seneką, Markiem Aureliuszem i Jiddu Krishnamurtim.

 

W wieku 30 lat, gdy kończyłem studia zaoczne magisterskie zafascynowałem się książką "Generał Józef Bem. Bohater wiecznych nadziei" i to do tego stopnia, że prawie pokłóciłem się z promotorem mojej pracy, bo odrzuciłem temat, który mi narzucił i uparłem się, że będę pisał o Bemie. I dopiąłem swojego.

 

Jedną z najlepszych książek wojennych typu "reportażowego", jakie czytałem to zdecydowanie "Zośka i Parasol", prawie 700 stron, ale jak czytałem o walkach o każdy dom w Powstaniu Warszawskim, to miałem wrażenie, że tam jestem. Podobnie się czułem czytając "Ziele na kraterze" Wańkowicza o walkach Polaków o Monte Cassino. Miałem wrażenie, że wspinam się razem z nimi na to cholerne wzgórze.

 

I na koniec, jeśli chcesz odwrócić swoje spojrzenie na historię II wojny światowej i nie tylko i bardzo krytycznie, ale w ten sposób uczciwiej na to patrzeć, polecam wszystko co wyszło pana Piotra Zychowicza.

 

1. Pakt Ribbentrop - Mołotow

2. Opcja niemiecka

3. Obłęd'44

4. Pakt Piłsudski - Lenin

5. Żydzi

6. Sowieci

7. Niemcy.

 

Nawet jeśli nie wszystko co pisze Zychowicz Ci się spodoba, to po przeczytaniu jego książek już prawdopodobnie nigdy nie wrócisz do starego spojrzenia na historię XX wieku.

 

Ale uważaj, bo dla wrażliwego człowieka wychowanego na jedynej słusznej wersji historii książki Zychowicza mogą nieźle zryć beret :) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zychowicza zdecydowanie nie polecam. To bardziej "propagandysta" niż historyk. Jeżeli jednak ktoś chce poznać krytyczne spojrzeniem na nasze dzieje, ale takie naprawdę konstruktywne to gorąco polecam Władysława Studnickiego i na początek jego "Sprawę Polską".

Zychowicz chciałby być współczesnym Studnickim, ale w jego przypadku to nie realne, nie potrafi wyjść poza pewne schematy (naginanie faktów do własnych wyobrażeń i budowanie narracji co by było gdyby było) Studnicki był analitykiem i na tej podstawie przedstawiał i rozwijał swoje wnioski. Jego tezy niewiele straciły na swojej aktualności. Dodam tutaj, że w napisanej na przełomie wiosny i lata 1939r. "Wobec nadchodzącej drugiej wojny światowej" trafnie przewidział skutki jakie ta (wojna) w takiej a nie innej konfiguracji przyniesie dla Polski (zdrada aliantów IIRP na korzyść sowietów, włączenie się USA do wojny w trzecim roku jej trwania itp.).

 

Podobnie jak @Nathan Rothschild ... czytając relacje (wspomnienia) uczestników wydarzeń historycznych stają mi one przed oczyma, że czuję jakbym tam był. Zebrało mi się trochę tych "wspomnień" w tym relacji z cytatami z dokumentów, rozkazów, meldunków itp. ... lubię powoływanie się świadków na źródła, które można zweryfikować.

W niektórych przypadkach, gdzie jedna kampania opisana jest przez kilku uczestników (w niezależnych od siebie publikacjach), można wyłapać który z nich konfabuluje (ludzka pamięć płata czasem takie figle).

Aktualnie czytam "Boje Lwowskie" Czesława Mączyńskiego nb. komendanta obrony miasta w 1918r. .... które również gorąco polecam.

Edytowane przez Starzec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam kolejne, bo przypomniały mi się tak ważne, że muszę to koniecznie napisać.

 

1. Ayn Rand - Atlas Zbuntowany (urywek:

)

 

2. "Kultura Bezdziejów" - Antoni Wacyk (często ją polecałem) - o tym, jak katolicyzm po kontrreformacji zmienił mentalność Polaka na Polakatolika. Wciąż aktualna, mimo że pisana w 1944 roku. Również Jan Stachniuk pisał bardziej szerzej o tym w "Dzieje bez dziejów" i "Wspakultura". Wszystkie te książki dostępne za darmo na stronie toporzeł. Z chomikuj można ściągnąć w pdf, aby czytać w telefonie.

3. "hiperprzestrzeń" - Michio Kaku - o czwartym wymiarze, wymiarach i ciekawościach fizyki.

4. "Nie mów o słoniu" - George Lakoff - "postępowy" lingwista wyjaśnia jak ważny jest język w naszym życiu, w polityce, w retoryce. "Nie myśl o słoniu" oznacza, że mówiąc komuś, żeby o tym nie myślał, to na przeciw dana osoba to robi.

5. "Geniusz Żydowski na polski rozum" - Krzysztof Kłopotowski - żeby się nie rozpisywać - http://lubimyczytac.pl/ksiazka/265084/geniusz-zydow-na-polski-rozum

6. "Ślepy Tor" - Eric von Kuehnelt Leddihn - na przykładzie dziesiątek państw i czasów, austriacki konserwatywny liberał udowadnia, że socjalizm zawsze prowadzi do katastrofy.

7. "Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów" - Ferdynand Ossendowski - wybitny polski pisarz, którego komuna starała się wymazać z pamięci Polaków, opisuje swoją podróż po pogrążonej w wojnie domowej Rosji, w Syberii, gdzie jest świadkiem masowych mordów, zmagań z naturą, oraz spotyka po stronie Mongolskiej legendarnego gen. Romana von Ungern-Sternberga, który przygotowywał wojska do ataku na opanowaną przez Bolszewików Syberię w 1920-1921 roku.

8. "Wędrówka Dusz" - Michael Newton - Amerykański hipnoterapeuta opisuje swoje badania z ludźmi, który próbował zbadać, co jest przed śmiercią. (o reinkarnacji)

9. "Co widać a czego nie widać" - Fryderik Bastiat - w niej m.in. o "Micie zbitej szyby"

 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mega polecam:

Życie jako podróż <--

 

Porusza wiele ważnych życiowo tematów. Pozwala poszerzyć perspektywy na świat i na siebie. Pomaga odnaleźć sposób aby pokochać siebie i to co nas otacza, a to pierwszy krok do tego, żeby iść szczęśliwie przez życie i nie uzależniać się od nikogo i niczego.

 

EDIT:
ps - esencje z ksiązki najlepiej się wyciąga po dogłębnym przeczytaniu forum i felietonów Marka ;)

Edytowane przez xawery982
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę tytułów już się pojawiło:


Ekonomia:
Ekonomia w jednej lekcji - obalane są mity, które można często zasłyszeć na temat ekonomi
wojna o pieniądz - czytałem część pierwszą, na temat drugiej się nie wypowiem bo nie czytałem. Pokazany sposób sterowanie finansami, tego jakie wojny się o wpływy dokonują na wysokich szczeblach

Relacje:
Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi - świetna książka na przykładach dobitnie wytłumaczone. O budowaniu relacji, uświadomiła mi parę rzeczy

 

Rozwój

5 poziom Volanta - jeżeli jesteś osobą poniżej 25 roku życia, do starszych nie wiem czy trafi

 

Rozrywka
Chłopcy - Andrzej Saramonowicz


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎11‎-‎26 o 00:39, mianle napisał:

Pięknie dziękuję. Ksiazki czytam. Jestem po  przeczytaniu "przebudzenie  anthony de mello  i czuje się jak po Lsd...   czy z tego typu świadomości coś jest podobne możecie polecić? Poza książka Marka Naszego Powszedniego? 

Jak Ci Przebudzenie dobrze weszło to polecam:

Dawida Hawkinsa : Przekraczanie poziomów świadomości, Technika uwalniania.

Miguel Ruiz - Cztery umowy

 

oraz wspomniana już Potęga teraźniejszości - Tolle. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem "Świadomość" De Mello i muszę wam powiedzieć ,że mam plątanine myśli - bo z jednej strony ma rację w wielu kwestiach i podejściu do życia ,ale z drugiej ciężko się z pewnymi jego poradami dostosować do współczesnego świata - my jesteśmy graczami ,nie ustalamy reguł gry . 

Choć o tym zdrowym egoizmie miał sporo racji .

 

Ja od siebie polecę Sun Tzu : Sztuka Wojny - wbrew pozorom odnosi się nie tylko do wojskowości ,ale też pokazuje psychologię ludzkich zachowań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cockpit - Jerzy Kosiński http://lubimyczytac.pl/ksiazka/260970/cockpit

Quote

Bezimienny, pozbawiony wieku, bogaty i przebiegły mężczyzna z nudów bawi się w Boga. Obserwuje rzeczywistość i wyłania z niej wybrane jednostki, po czym podburza je przeciwko sobie, stwarza skrajne sytuacje, testuje je, aż w końcu "wydaje wyrok" - dobro zostaje wynagrodzone, zło potępione. Chociaż często postępuje w ten sposób dla samego spektaklu charakterów, przejawia też dziwne zafascynowanie swoimi "ofiarami". Czerpie też niebywałą przyjemność z wkradania się w ich życie, robienie zamieszania lub wręcz przeciwnie - zamianę szarej egzystencji w nagły raj. Ma również niebywałą wnikliwość, która pozwala mu na odmienne postrzeganie świata i zauważanie rzeczy nieistotnych dla wielu.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Książki Waldemara Łysiaka. Nie ma pisarza nad Łysiaka. Świetny jest "Statek". Sporo treści usłyszanych wcześniej od pana Marka, znalazłem w piórze Łysiaka. Piętnuje wszelkie lewactwo tego świata, feminizm, lgbtyzmy, relatywizm. Sam "Statek" genialnie ukazuje naturę kobiet. Znakomita jest trylogia łotrzykowska. Łysiak nie wie co to poprawność polityczna, wali między oczy. Jak ktoś nie czytał Łysiaka musi nadrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.