Skocz do zawartości

,,Mózg kobiety" - ciekawe cytaty z książki


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przytoczyć dwa cytaty z książki ,,Mózg kobiety" L. Brizendine. Z pewnoscią wielu z Was zna ten tytuł, pewnie też same słowa dla wielu nie będą niczym nowym. Sądze jednak, że warto je tutaj umieścić.

Książka podzielona jest na rozdziały, z których każdy opowiada o stanie mózgu/ hormonów w danym okresie życia (np. tytuły ,,mózg dziewczynki", ,,mózg matki" itp.). Poniższe cytaty pochodzą z podrozdziałów o jakże znamiennych tytułach: ,,funkcje orgazmu u kobiet" oraz ,,biologia kobiecej niewierności":

 

,,Zapewne większość kobiet wolałaby wierzyć w tę piękną hipotezę, jakoby orgazm najłatwiej było osiągnąć z czułym, kochającym partnerem. Rzeczywistość jest jednak bardziej złożona. Najwyraźniej wyróżniamy 2 kategorie mężczyzn - tych od ostrego seksu i tych od czułości, bezpieczeństwa, wygody i chowania dzieci. Co prawda większość kobiet marzy zapewne o wariancie ,,dwa w jednym" ,ale, niestety, naukowe dowody są bezlitosne: tak się nie da!". (s. 86)

 

,,W sumie wszystkie przytaczane badania zdają się wskazywać, że prawdziwą funkcją kobiecego orgazmu nie jest podtrzymywanie więzi z tym miłym facetem, za którego chciałoby się wyjść za mąż, lecz raczej sprytna i oszukańcza - choć, rzecz jasna, nieuświadomiona - manipulacja. To po prostu narzędzie do selekcji nasienia. Kobiety nie zostały stworzone do monogamii bardziej niż mężczyźni. Ewolucja zaprogramowała je tak, by potrafiły wykorzystać wszelkie nadarzające się okazje. Natomiast udawanie orgazmu to podstęp służący zamaskowaniu niewierności". (s. 89).

 

To niby wszystko wiemy, z audycji Marka, z forum i z pozostałych źródeł. Niemniej jakoś te słowa mnie uderzyły. Zwłaszcza to sformułowanie: ,,tak się nie da". Słowa te są mocne, nie pozostawiają wątpliwości, są zdecydowanym wyjściem z Matrixa. Nie spodziewałem się po tej książce aż tak bezkompromisowych osądów, lecz za to należą się autorce brawa. To dobra naukowa rozprawa o imponującej bibliografii (ponad 50 stron!). Zresztą wystarczy zerknąć po recenzjach, by zobaczyć, że z jej powodu wręcz rozpadały się związki. Według mnie, pozycja ważna na równi z - dajmy na to - ,,Ewolucją pożądania" czy ,,Wojnami plemników".

  • Like 8
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

,,Zapewne większość kobiet wolałaby wierzyć w tę piękną hipotezę, jakoby orgazm najłatwiej było osiągnąć z czułym, kochającym partnerem. Rzeczywistość jest jednak bardziej złożona. Najwyraźniej wyróżniamy 2 kategorie mężczyzn - tych od ostrego seksu i tych od czułości, bezpieczeństwa, wygody i chowania dzieci. Co prawda większość kobiet marzy zapewne o wariancie ,,dwa w jednym" ,ale, niestety, naukowe dowody są bezlitosne: tak się nie da!". (s. 86)

Sory za cytat cytatu. Ale po tym fragemencie uznałem, że muszę kupić tę książkę :) i kupiłem przed sekundę.

 

Na allegro macie nową za 44,5 z darmową dostawą do paczkomatu (nie podaje linka żeby nie być posądzonym o kryptoreklamę).

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tomek25 napisał:

Sory za cytat cytatu. Ale po tym fragemencie uznałem, że muszę kupić tę książkę :) i kupiłem przed sekundę.

 

 

Heh, chyba dobra decyzja:). Autorka napisała też uzupełniającą wersję - ,,Mózg mężczyzny" - lecz ta książka nie jest nam raczej potrzebna. W końcu jesteśmy już uświadomieni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Brizendine, zarówno "Mózg kobiety", jak i "Mózg mężczyzny". Również polecam, obie książki. Od siebie jeszcze polecę "Jej niezależny umysł. Psychologia ewolucyjna kobiet" Anne Campbell. Też jest mocno bezkompromisowa. 

Edytowane przez EnemyOfTheState
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Inny i Wyjątkowy napisał:

Angielska wersja tej książki jest łatwo dostępna w formie ebooka.

Szukałem po netach i jest dostepna ale na jakichś podjerzanych stronach , gdzie trzeba się rejestrować i podawać dużo danych.

 

Jesli kolega ma wersję ang. albo linka skąd można pobrać to byłbym wdzięczny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, po zapoznaniu się z treścią posta poczułem potrzebę zakupu tej książki dla własnego samorozwoju. Może podlinkujemy jakiś sklep i wspólnie powysyłamy na opcję powiadom o dostępnosci emaile. Może pod napływem dużej ilości zainteresowanych "zdobędą" tą książkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewolucja pozadania - David M. Buss.mobi - jest na chomiku

 

Nie wiem czemu nie mogę edytować wiadomości ale ok piszę dalej w kolejnym poście przez co mam nadzieję że nie narażę się administratorom :) 

Większość z podanych tu książek albo nie jest osiągalnych do kupienia albo są w angielskim przez co dla mnie poza zasięgiem. Na necie oczywiście są "chamskie" pdf które też nie są za fajne do czytania.

 

Jedyne co można zrobić alby to fajnie na czytniku czytać w formie mobi czy też epub to ściągnięcie takiego pdf próba jego konwersji. Ponieważ takie narzędzia jak calibre raczej nie dają sobie z tym rady proponuje użyć OCR na przykład ABBYY FineReader i wyeksportowanie sobie do worda. Efekty zaskakująco dobre. 

Po wszystkim korekta błędów których jest naprawdę niewiele i możemy przekonwertować już bez problemu do formatu kóry obsługuje czytnik.

 

Nie mniej jednak jak ktoś będzie miał namiary na księgarnie dajcie znak chętnie kupie do kolekcji :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.