Skocz do zawartości

Czarna lista - sztuka propagująca antywartości


deleteduser69

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Jack Pospolity napisał:

Nie wydaje Ci się, że teraz generalnie nagonka jest też wszędzie tam, gdzie pojawi się kobieca postać? Bo ja odnoszę takie wrażenie, że przeginają obie strony. Ale moim zdaniem to jest właśnie cudowne we wszechświecie, że tak pięknie się równoważy.

Nie pisałem, że wszędzie, tylko opisałem to na przykładzie tego Star Warsa, gdzie baba jest super potężna i wygrywa ze..złym facetem. Przytoczyłem też przykład, gdzie facet jest dobry, jednak nie ma on znaczenia (postać drugoplanowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chodzi o "50 Twarzy Greya" to Christian Grey jest hipergamicznym ucieleśnieniem ideału mężczyzny. Ważne jest to, aby zwrócić uwagę na główną bohaterkę - to  przeciętna kobieta, która staje się kochanką przystojnego, umięśnionego, wysokiego, inteligentnego miliardera z intrygującą osobowością, który zapewnia jej emocje i daje prezenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich to może "Ogród Luizy",

bo trąci właśnie takim białorycerstwem- gangster zakochuje się w młodszej dziewczynie, która ma nie po kolei w głowie i oczywiście  nie mysli o seksie z nią itp, chce się nią zaopiekować-taka "czysta miłość" :D

 

"7 dusz" - facet chce odkupić swoje winy zabijając się, żeby potem oddać swoje organy dla chorych. Lubię Willa Smitha wiec dla niego postanowiłam to obejrzeć. :)

A i tak jeszcze te filmy ujdą w tłoku jak porównam je do innych banalnych i kiczowatych do bólu (szczegolnie polskich, romantycznych), np tak jak już ktoś napisał typu "kochaj i tańcz". 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu ‎2017‎-‎11‎-‎30 o 06:08, Hippie napisał:

Białorycerstwo jest też bardzo widoczne w serialu Przyjaciele. m.in Ross Geller i Chandler Bing na okrągło wkładają swoją lśniącą zbroję i to aż mdli :P

 

Jak Chandler został pantoflem i skończyły się jego żarciki to odechciało mi się oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruxa Ja Ci powiem, że ja ten serial oglądam teraz drugi raz. Kiedyś oglądałam ten serial dla samego oglądania i żeby się pośmiać. Teraz jak też mam więcej wiedzy na temat relacji damsko-męskich i generalnie wyszłam z tego "matrixa" inaczej się ogląda tę serię za drugim razem. ;) Pięknie widać te wszystkie schematy... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.