Skocz do zawartości

10 książek, które wpłyneły na moje życie (wydzielone z "Martin Eden" Jacka Londona)


Paweł z N

Rekomendowane odpowiedzi

Tę książke polecono mi z komentarzem, ze nie dojrzeję nigdy jeśli jej nie przeczytam. Po przeczytaniu myśle, ze to bardziej męska niż damska lektura, jednak i na mnie wywarła taki wpływ,że umieściłabym ją na liście "10 książek, które wpłyneły na moje życie" (była taka zabawa na facebooku niedawno - to tak dla fanów fb ;).

Narracja może być ciężka momentami do przebrnięcia, ale warto dotrzeć do końca. Proces przemiany głównego bohatera przypomina wasze przemyślenia na tematy damsko - męskie, ale porusza też wiele innych kwestii, nie jest to romans na pewno :)

A tytułowy bohater bardzo przypomina mi Pikaczu :)

O tak - przeczytalem majac 14 lat i bardzo ta ksiazka na mnie wplynela - ona jest podsumowaniem 'losu mezczyzny' i tego co nas obecnie otacza - musimy sporo sie napracowac by to zmienic. Mialem ta ksiazke tutaj polecic - ale mnie ubieglas - gratulacje!

Vincent, dla mnie majstersztykiem były rozważania, co czuje człowiek idący pod gilotyne - czy głowa ma jeszce świadomosc po scieciu? Czy wie że już nie nalezy do ciała? Tego się nie da zbadac :) A jeszcze dodatkowy smaczek,że to z osobistych rozważan Dostojewskiego.

Podczas gilotynowego szalenstwa we Francji znalazl sie taki naukowiec ktory badal to zagadnienie - prosil skazancow by po scieciu mrugali oczami tak dlugo jak to mozliwe... Kilkanascie sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas gilotynowego szalenstwa we Francji znalazl sie taki naukowiec ktory badal to zagadnienie - prosil skazancow by po scieciu mrugali oczami tak dlugo jak to mozliwe... Kilkanascie sekund.

Masakra,że się zdecydował ich o to prosić, ale ciekawe kto w ogóle pamiętał w chwili śmierci, że uczestniczy w badaniu ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

i Gogola dobrze się czyta, chyba trochę zapomniany, bo przyćmił go Dostojewski, mają podobny styl. Np. "szynel", krótkie opowiadanie, a tak wzruszające, chwytające za serce.

 

Świetne opowiadanko. Bardzo realistycznie oddaje nastrój w Rosji. Świetnie przedstawione mechanizmy ludzkiej psychiki. Do tego łatwo i szybko to się czyta. Tylko że u nas ta książka nazywa się również "Płaszcz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Obudź w sobie olbrzyma- Anthony Robbins 10/10

Kto zabrał mój ser-Spencer Johnson 10/10

Toksyczni ludzie-Lillian Glass 8.5/10

potęga podświadomości-Joseph Murphy 8.5/10

Przebudzenie-Anthony de Mello 10/10

Zycie na ostrzu noża-Rafal Jackiewicz 3/10

Mowa ciała Co znaczą nasze gesty?-Andy Collins 3,5/10

Jak rozszyfrować każdego-David J. Lieberman 5,5/10

Potęga sugestii-Erik Vance 5,5/10

Donald J. Trump & Bill Zenker 9/10

 

Moja przygoda z czytaniem zaczęła się stosunkowo nie dawno,to wszystkie książki jakie dotychczas przeczytałem.

Każda z nich wpłynęła na moje życie,ale tylko te powyżej 8.5pkt długoterminowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.