Skocz do zawartości

Nauczanie, edukacja


Rekomendowane odpowiedzi

Czasem kogoś czegoś uczę. Teraz właśnie siadłam do polskiego i aż wstałam.

 

Zadanie z gimnazjum:

 

1). Podaj 6 argumentów, że jesteś za przyjmowaniem uchodźców do Polski.

 

:wacko:

 

Zadanie z podstawówki oparte na wybranych cytatach z książki 80dni dookoła świata, cytaty i zagadnienia bazują głównie na tym, że chrześcijanie mają zakaz wstępu, do niektórych hinduskich świątyń. 

"Prawo ustanowione przez rząd angielski było przejawem tolerancji ponieważ traktowało z szacunkiem zwyczaje i praktyki religijne Hindusów".

Ogólnie spoko, że obieżyświat został przez rozwścieczonych kapałnów obłożony kułakami. Bo przecież jest chrześcijaninem, ale spoko, że przynajmniej buty ściągnął przed wejściem.

 

???:wacko:

 

Czyli co, narzucanie poglądów politycznych, gdzie nie odnosimy się do prawdy rzeczywistej i namacalnej, a do narzuconego zdania nauczyciela.

 

Nie umiem znaleźć jeszcze jednego zadania z historii, jak znajdę to wrzucę zdjęcie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest do rozwiązania bez trzymanki jednym sprawunkiem, mianowicie.

Punkt pierwszy Konstytucji Polskiej.

1 Piszę się, że każdy obywatel ma działać ku ogólnemu dobru polski,czyli nie może nic robić co by zagrażało pozostałym obywatelom.

Analizując jeśli chociaż jeden obywatel obawia się emigrantów to pozostała reszta ten temat musi sobie odpuścić bo działa na szkodę państwa polskiego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko ten punkt 1, dokładnie artykuł 1, jeśli analizując go tak, jak robisz to Ty Tornado, kłóci się z artykułem 56:

 

Art. 56

2. Cudzoziemcowi, który w Rzeczypospolitej Polskiej poszukuje ochrony przed prześladowaniem, może być przyznany status uchodźcy, zgodnie z wiążącymi Rzeczpospolitą Polską umowami międzynarodowymi.

 

I teraz dowolny rząd polski na podstawie międzynarodowej umowy o relokacji uchodźców o śniadej karnacji, może ściągnąć nam do kraju 200.000 Syryjczyków, którzy "wystąpili" do władz polskich o ochronę przed prześladowaniami. I zrobi to zgodnie z prawem, nie łamiąc Konstytucji.

 

Przypomnijmy, nie jest to Konstytucja PO-ska, ani PiS-owska, a napisana przez będącą u władzy SLD i zaklepaną przez pana prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w kwietniu 1997 roku. 

 

I Tornado, proszę Cię, nazwę naszego kraju piszemy zawsze z dużej litery:

 

"...ma działać ku ogólnemu dobru Polski ..."

 

P.S.

 

Użyte przeze mnie słowo "polski" następujące po słowie "rząd" jest oczywiście przymiotnikiem, więc w tym przypadku piszemy je z małej litery ... żeby nie było :) 

Edytowane przez Nathan Rothschild
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek nie byłoby zdanie nauczyciela na ten temat, nie powinien w taki sposób formułować zadania. Napisać rozprawkę na temat czy jesteś za przyjmowaniem uchodźców do Polski - OK, ale w obecnej formie jest niedopuszczalne. Gdyby moje dziecko dostało taki temat to na drugi dzień byłabym w szkole :> 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środowisko nauczycielskie jest mocno zindoktrynowane o czym wspominał już Krzysztof Karoń - znawca marksizmu.

 

Teraz jeśli dziecko nie napisze dlaczego warto przyjmować uchodźców to dostanie 1. Jak zrobi zadanie pisząc pozytywnie o przyjmowaniu uchodźców to pewnie dostanie 5. Tak się właśnie wychowuje dzieci "zadanie-nagroda" przy okazji wyrabiając zdanie dziecka na dany temat. Dziecko skojarzy, że dobre mówienie o uchodźcach skutkuje bardzo dobrą oceną w szkole co z pewnością także ucieszy rodziców, którzy będą zadowoleni, że ich dziecko ma dobre oceny.

 

Dziecko oraz rodzice zadowoleni z oceny i nauczyciel/ka też zadowoleni, że udało im się narzucić swoje poglądy w umysł dziecka.

Edytowane przez MoszeKortuxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lalka napisał:

1). Podaj 6 argumentów, że jesteś za przyjmowaniem uchodźców do Polski.

To zadanie by mnie nie oburzało gdyby nie fakt, że:

- obecnie definicja uchodźcy została przekształcona dla własnych potrzeb polityków,

- jest skonstruowane w taki sposób, że już z z góry jest założone to, że uczeń ma wstawić się za ich przyjmowaniem,

 

 Ostatnio też brat pokazał mi piosenkę, której się uczą w szkole, dodał do tego, że jest zniesmaczony. Nie dziwi mnie jego reakcja. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jaka byłaby afera, gdyby jakieś dziecko napisało, że nie jest w stanie znaleźć sześciu, ale się bardzo postara znaleźć chociaż trzy, np. takie:

- mamy świetną infrastrukturę obozów zbudowaną przez (oczywiście pragmatycznych i przewidujących) Niemców w czasie II Wojny Światowej

- skoro tradycję "obozowania" więźniów politycznych, rasowych i ideowych Niemcy wynieśli na wyżyny a są jedną z przodujących gospodarek, to może jest w tym jakiś sens ekonomiczny

- PRowy zysk w postaci ocieplenia wizerunku "polskich obozów koncentracyjnych" na rzecz "niemieckich osad humanitarnych na terenie Polski".

 

Sześciu nie znajdę. Siadaj! Pała!

 

Co za chujnia! Ja prdl...

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
On 27.11.2017 at 1:03 AM, Nathan Rothschild said:

2. Cudzoziemcowi, który w Rzeczypospolitej Polskiej poszukuje ochrony przed prześladowaniem, może być przyznany status uchodźcy, zgodnie z wiążącymi Rzeczpospolitą Polską umowami międzynarodowymi.

To samo prawo międzynarodowe mówi że uchodźca może dostać azyl w pierwszym kraju, do którego się zwróci a Polska nie może być pierwszym krajem z tejże niezwykle istonej przyczyny, że po drodze z Syrii do Polski jest wiele krajów po drodze. Fizycznie więc niemożliwym jest, żeby taki "uchodźca" dotarł do Polski nie przechodząc przez inny kraj a to już go zgodnie z międzynarodowym prawem dyskwalifikuje.

 

--

A propos szkoły - jest jakieś prawo w Polsce, które mówi, że szkoła jest/ma być apolityczna? To by rozwiązało sporo problemów - można by ścigać buractwo za takie kretynizmy.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.