Skocz do zawartości

Wpływ diety na działanie mózgu.


deleteduser45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam bardzo ważne pytanie. Czy zauważyliście wpływ diety na funkcjonowanie waszego mózgu tzn. myślenie, nastrój?

Napiszę wam, że np. gdy zjem coś z cukrem, chleb, jakiś makaron to brakuje mi energii po pewnym czasie, staję się senny i moje myślenie się pogarsza a czasami nawet głupieję. Gdy zjem np. same żółtka, bo po białkach źle się czuję, to od razu staję się jakoś bardziej skupiony, robię się bystrzejszy i zwiększa się zdolność do logicznego myślenia i łatwiej rozwiązywać problemy. Nie wiem, czy to autosugestia, za dużo się naczytałem dr. Kwaśniewskiego a może to prawda? 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Jak zjem raz na jakiś czas frytki + hamburger w macu, to robię się senny, a na drugi dzień jestem zmęczony. Według mnie kluczowe jest trzymanie zdrowej diety( co nie oznacza, żeby jeśc jałowo czy chodzenie głodnym), różnorodne jedzenie, wykluczenie przetworzonego jedzenia, cukru. Myślę, że takie zdrowe jedzenie jest ważne nie tylko dla naszej formy fizycznej, ale jest cholernie istotne przy pracy wymagającej myślenia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzenie głodnym jest dobre ale trzeba się doprowadzić aż do poziomu wkurwienia z głodu.

Koncentrację podnosi lecytyna i etylowanilia (niestety głównie w  słodyczach jest).

Jest powiedzenie co jesz tym się stałeś.

Na pewno mięso czerwone jest bardziej "testoronowe" niż drobiowe .

Jednak dna moczanowa bierze się głównie od czerwonego.

 

TO co zapodałeś jak złe w jedzeniu,spróbuj jeść na dworze/zimnie, inaczej smakuje zjesz mniej.

NP :frytki w saunie, loda na mrozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uczucie spadku energii wiąże się z nagłym spadkiem cukru w krwi. Dzieje się tak gdy zjesz węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym, które powodują nagły i wysoki skok cukru w krwi.

Na pomoc przychodzi insulina, która ma za zadanie obniżyć cukier do prawidłowego poziomu. Przy dużym i nagłym wzroście cukru trzustka wytwarza tej  insuliny nadmiar i poziom cukru we krwi spada do wartości poniżej która miała miejsce przed zjedzeniem posiłku.

http://mathmed.blox.pl/tagi_b/68711/indeks-glikemiczny.html

Cześć czerwonej linii poniżej osi poziomej, ukazuje moment gdy cukier jest poniżej wartości nominalnej, czyli kiedy czujemy zmęczenie po posiłku węglowodanowym.

Indeks glikemiczny

Edytowane przez adamu3
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.