Skocz do zawartości

Strona z tanimi CD


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie zawsze zastanawia jak to jest z jakością CDromów. 

 

Mam 30 letnie CD przywiezione z Niemiec w latach 80 i do dziś są świetne, a niektóre kupione 2,3 lata temu już przeskakują pomimo, że nie widać na nich rys.

 

I teraz nie wiem czy są różnej jakości, czy po prostu dziś robią już tylko takie słabej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Znacie jakiś sklep w necie, allegro itd., gdzie można kupić taniej muzę na CD legalną?

Często w większych miastach są jakieś fundacje jak np. Brata Alberta u mnie. Mają tam pełno rzeczy, które ludzie oddają bo ich nie chcą a fundacja sprzedaje to i tak finansuje siebie i wspomaga biednych. Prawie zawsze są tam pudła pełne płyt. Czasami można znaleźć prawdziwe perełki. Ja raz znalazłem album Queen na winylu w dobrej jakości i kilka płyt CD z czego jedna tak mi siadła, że w aucie ma prawie platynowy ołtarzyk. Cena? 1,50zł za sztukę. 

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Piter_1982 said:

Mnie zawsze zastanawia jak to jest z jakością CDromów. 

 

Mam 30 letnie CD przywiezione z Niemiec w latach 80 i do dziś są świetne, a niektóre kupione 2,3 lata temu już przeskakują pomimo, że nie widać na nich rys.

 

I teraz nie wiem czy są różnej jakości, czy po prostu dziś robią już tylko takie słabej jakości. 

jak to zwykle bywa, przeszło się z jakości na ilość i dlatego można "konserwatywnie" powiedzieć że co nie kupiłeś w owym czasie to było dobre, teraz co nie kupisz to syf... jeśli chodzi o firmy produkujące płyty to tylko verbatim są najtrwalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter_1982 pisze o płytach tłoczonych, czyli takich co kupujesz w sklepie, a @Snk o płytach do wypalania.

 

Plyty wypalone w Twoim PC ok 10 lat potem sie utlenia, te kupowane w Empiku np muzyczne ok 30 lat i tak kiedyś płyty CD tłoczone były z lepszego tworzywa, dzisiaj lipa jest ale sa lepsze i gorsze tłocznie....

 

 

 

@Snk gdzie zaprowadzi mnie link z avatara?

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, zuckerfrei napisał:

@Piter_1982 pisze o płytach tłoczonych, czyli takich co kupujesz w sklepie, a @Snk o płytach do wypalania.

 

Plyty wypalone w Twoim PC ok 10 lat potem sie utlenia, te kupowane w Empiku np muzyczne ok 30 lat i tak kiedyś płyty CD tłoczone były z lepszego tworzywa, dzisiaj lipa jest ale sa lepsze i gorsze tłocznie....

Wytrzymałość zapisu CD ROM w kompie bierze się z parametrów :

-jakości to wiadomo jasna sprawa

-szybkości zapisu

-koloru lasera

-korekty liniowej FAT(line file alocation table). Multi section. Single section. Data disc. itd.   

-mieszaniny utleniającej/krystalizującej

-sposobu przechowywania(promieniowanie UV,cieplne,zmęczenie mechaniczne).

??????? Skąd te statystyki ? Z paluszka wyssane? 

Nie z lepszego tworzywa tylko z lepszych matryc, z inną gęstością zapisu, częstotliwością lasera czytnika, buforem/korektorem analogowo /cyfrowym, interpreterem obwiedni fali.

Wielo seryjność, standart to z matrycy 1000 do 100 000 sztuk, jeśli autor wypuszcza 1 000 000 000 płyt to ciężko jest o dobrą jakość w dodruku.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały a czy myślałeś o tym, żeby zamiast kupowania płyt CD założyć konto na spotify i podłączyć do swojego sprzętu?  Używam już od dłuższego czasu i bardzo sobie chwalę.

Teraz na przykład jest promocja, trzy miesiące subskrypcji premium za 0,99 zł. Minusem jest to, ze trzeba podłączyć swoją kartę, z której co miesiąc pobierana jest opłata.

Można spróbować na początek wersji darmowej, na której są puszczane (nienachalne) reklamy i jest minimalnie niższa jakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.