Skocz do zawartości

Za bardzo chcesz, to nie dostaniesz


ciekawyswiata

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

 Zauważyliście zjawisko, że jeżeli czemuś przypisujecie dużą wartość, na czymś nam zależy, staracie się, dużo o tym myślicie, to nie osiągacie tego? A jak lekko odpuścicie, zaakceptujecie możliwość porażki, to nagle nam wychodzi, spotykamy odpowiednich ludzi, dostajemy jakieś szanse od losu? Ja tak miałem, kiedy na czymś mi bardzo zależało, ale za bardzo chciałem, to musiałem odpuścić, bo to już było szkodliwe dla mojego zdrowia i psychiki. I zazwyczaj wtedy to, co powoli odpuszczałem, zaczęło przynosić efekty. Teoretycznie jest to zupełnie niezgodne z prawem przyciągania.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest całkowicie zgodne z prawem przyciągania. Również zgodne z Łazajrewem. Wracając do prawa przyciągania. W dużym uproszczeniu masz czuć się jakbyś to miał po prostu już a nie pragnąć, chcieć ciągle. Równocześnie nie priorytetować tak bardzo tego. Zasada i mechanizm działania podświadomości dobrze wyjaśniona jest w "Stosunkowo dobry" Marka.

 

 

Edytowane przez SennaRot
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, piszą o tym Łazariew i Zeland. Marek też o tym sporo mówił. Można to nawet zaobserwować u sportowców. Czasem są w świetnej formie ale za bardzo chcą i nie wychodzi...a gdy nie skupiają się na medalach czy sukcesie to wtedy on sam przychodzi. W życiu też to widzę nie raz, jak ci na czymś bardzo zależy to zazwyczaj coś się spieprzy :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ciekawyswiata napisał:

Teoretycznie jest to zupełnie niezgodne z prawem przyciągania.

Za to jeśli dobrze pamiętam, transerfing mówi o nie nadawaniu czemuś zbyt dużego priorytetu. Dokładniej chodzi o to co napisałeś w swoim poście. Myślę, że trochę pomieszałeś tak prosto rzecz ujmując :D 

@ciekawyswiata https://swiatducha.wordpress.com/2013/02/19/wahadla-i-waznosc/

Edytowane przez Quo Vadis?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl zasady ,, miej wyjebane, będzie Ci dane ". 

 

Ja też tego w życiu doswiadzylem. Trzeba złapać dystansu, luzu. Jak za bardzo czegoś chcemy, to staje się po czasie naszą obsesją chcąc nie chcąc to nas wyniszcza. Warto dążyć do wyznaczonych celów np chce kupić auto odkładam hajs, ale nie myśleć o tym w kółko i za wszelką cenę. 

Edytowane przez Kimas87
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.