Skocz do zawartości

Cenzura na Facebooku - "niedozwolone" słowa


Enemy

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna Facebook zwalcza treści niepoprawne politycznie. Ale od niedawna doszło nowe, zupełnie absurdalne zjawisko. Otóż fejsowy automat daje czasowe bany z marszu za użycie jednego z niedozwolonych słów. Te słowa to np. "Hitler", "pedał", "homoś" czy "katol". Dodam że kontekst jest nieistotny, po prostu automat daje bana i już. Dlatego np. ludzie piszący na stronach dotyczących rowerów wyłapują bany za użycie słowa "pedał", kompletnie nie wiedząc o co chodzi:

https://www.facebook.com/help/community/question/?id=1759531807596452

 

Do tego pejsbuk łamie zasadę "prawo nie działa wstecz" i można wyłapać bana za słowa użyte w starym komentarzu. Taki przykład:

 

Admin fanpage'a Partia Mężczyzn dostał bana na 30 dni za post z 2014 r. o treści: "Myślę, że nawet ze startujących Gowinem KNP ma szansę na 5%. Gowin jednak zbiera chyba więcej jakiś starych katoli, a Korwin studenciaków."

 

Są i osoby, który dostały bana, za nazwanie samych siebie katolami na stronach katolicko-tradycjonalistycznych. Automat to automat ;). Ludzie generalnie starają się to obchodzić pisząc np. zamiast "Hitler", "słynny austriacki akwarelista", albo "Gitler". No ale słowa zakazane trzeba najpierw znać. 

  • Like 3
  • Haha 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, EnemyOfTheState napisał:

Od dawna Facebook zwalcza treści niepoprawne politycznie.

A ja na dniach wykasowałem zdjęcia z FB :D a to co teraz przeczytałem tylko utwierdziło mnie w tym, żeby do tego wykasować resztki informacji :D To już kolejny krok w stronę usunięcia fejsa, mój młodszy brat już wykasował pół roku temu.

8 minut temu, Rnext napisał:

W dodatku oprócz "Wielkiego Brata" mamy jeszcze Big Data.

Właśnie zajrzałem przed chwilą a tam prośba o zaktualizowanie informacji, bo dawno żadnych nie dostali.. ;) I raczej nie zanosi się na to, że dostaną jakieś.

28 minut temu, EnemyOfTheState napisał:

Te słowa to np. "Hitler", "pedał", "homoś" czy "katol". Dodam że kontekst jest nieistotny, po prostu automat daje bana i już.

Może facebook będzie się tłumaczył tym, że chce rozwinąć nasz zasób słownictwa? Niedługo wszystko będzie pisane w ten sposób, że o Hitlerze, będziemy pisać jak o Voldemorcie z HP.

"Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać" .. :rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę usunąć tam konta przez mój charakter pracy.

Ogólnie UX tego portalu jest tak dobry że zabiera ludziom część życia nie wiedząc kiedy.

Na wszelkich konferencjach pokazuje się Facebooka jako najlepszy przykład dobrze zaprojektowanych wrażeń użytkownika. Kto nie musi lepiej niech usunie tam konto. Tak samo wszelkie usługi synchronizacyjne od Google, MS i etc.

 

Z poważaniem,

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez ostatnie dwa miesiące dostałem 2 razy bana (czyli jednego z nich mam wciąż, na miesiąc).

Pierwszy za żartowanie z Azjatek.

Drugi, ponieważ założyłem ankietę na grupie "Kto według Was jest największym szurem?". Ankieta była otwarta i "śmieszki" pododawali literki tak, że wychodziło z góry na dół "OP TO PEDAŁ". Ban na miesiąc, trwa dalej.

Dostawałem wiele razy za rasizm(tak naprawdę nie napisałem nic złego) i opinię o kobiecie, która wypuściła ciapatego więźnia w Szwajcarii i wyjechała z nim do Włoch.

 

YouTube tak samo ostatnio odwala dziki szajs. Usunęli kanał Kelthuzzara za audycję o feministkach, w której mówił m.in. o tym, że publiczne zezwolenie na puszczanie się kobiet musi doprowadzić do upadku cywilizacji, albo że biali rycerze z grupy "Jak będzie w akapie?" to takie betamisiaczki, które myślą, że jak wystarczająco wywyższą kobiety, to te im popuszczą.

 

Nie mam słów i nie mam pytań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rnext napisał:

W dodatku oprócz "Wielkiego Brata" mamy jeszcze Big Data.

Dlatego od lat jedyne co mam na fb to imię i nazwisko w celu znalezienia znajomych, i kontaktu przez massanger. Tak to 0 wpisów, zdjęć, dat, adresów, lajki jedynie do zdjęć znajomych. 

Dodatkowo niedawno fb dodał opcje sklepu. Dojdzie do tego, że wszystko będzie w jednym miejscu prowadzone przez jeden portal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś tam jest ta opcja ale trzeba wklepać bezpośredni link bo w opcjach ni ma. Po za tym i tak te dane będą sprzedawane po twoim odejsciu i nie zdziw się kiedy zaskakująco trafnie np. amazon Ci podsunie jakiś towar...

 

A co do "problemu" to jest stary jak świat:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Problem_Scunthorpe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, EnemyOfTheState napisał:

Są i osoby, który dostały bana, za nazwanie samych siebie katolami na stronach katolicko-tradycjonalistycznych. Automat to automat ;). Ludzie generalnie starają się to obchodzić pisząc np. zamiast "Hitler", "słynny austriacki akwarelista", albo "Gitler". No ale słowa zakazane trzeba najpierw znać. 

Stary numer.

 

Dlatego też zamiennie stosuję:

 

1. Zamiast Żydzi - górale ze wzgórz Golan.

 

2. Zamiast Hitler - pewien austriacki kapral z kwadratowym wąsikiem, ktory w latach 1939-1945 odbył tournee po Europie.

 

3. Zamiast "homoś" - zamiennie albo zwolennik multifunkcyjnego odbytu albo waginosceptyk.

 

4. Zamiast "głupia baba" - dama stonowana intelektualnie.

 

5. Zamiast "kłamie" - oszczędnie gospodaruje prawdą, lub też szanowny pan raczył wykazać radykalne skąpstwo w dystrybucji prawdy.

 

6. Zamiast "rzucał kurwy i chuje" - wygenerował nacechowane tanią erotyką kolokwializmy.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MoszeKortuxy napisał:

Jestem ciekaw czy tak samo banują za używanie słowa Stalin lub Mao Zedong.

W żadnym razie.

Polskie prawo zawiera zakaz promowania zarówno komunizmu jak i hitleryzmu.

Niedozwolona jest identycznie swastyka oraz sierp i młot.

 

Jesli na przykład ja ruszę w kierunku centrum Warszawy z Janek wymachując flagą ze swastyką, a Ty rozpoczniesz marsz na Bemowie także w kierunku centrum stolicy - wywijając transparentem z sierpem i młotem - to idę o zakład, że dojdziesz nie niepokojony pod Pałac Kultury i nawet dalej.

Mnie tymczasem zwinie na dołek pierwszy patrol policji po 100 metrach marszu, a najpóźniej w chwili kiedy przechodzić będę koło jakiegoś starbunia - w ktorym siedzą waginosceptyczni wyborcy partii "Razem".

Ci donosik popełnią w trymiga.

 

Dowodem na powyższy stan rzeczy jest istnienie (legalne) Komunistycznej Partii Polski, która publicznie promuje symbole totalitarne - niezgodnie z prawem.

https://kom-pol.org/

 

Pisze na ten temat nawet żydowska gazeta dla mniej wartościowego narodu tubylczego:

http://wyborcza.pl/7,75398,22062923,komunistyczna-partia-polski-pod-lupa-prokuratury.html?disableRedirects=true

 

Cytuję na przykład:

" Cztery lata temu Bartosz Kownacki, ówczesny poseł PiS, a obecnie wiceminister obrony narodowej, domagał się delegalizacji KPP. Twierdził, że zagłębiowscy komuniści propagują system totalitarny. Katowicka prokuratura zbadała wtedy statut organizacji, a także jej program, i nie dopatrzyła się znamion przestępstwa. Sprawa została umorzona."

 

Spróbuj to samo zrobić z hitlerowską flagą.

Powodzenia :)

Edytowane przez Bonzo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Thalion napisał:

Genialne :D

Polecam unikać brzydkich wyrazów w pewnych sytuacjach.

Na przykład takich - jest temat, w ktorym porusza się kwestię, iz kogoś oszukano.

Faceci mówią wtedy - "wyruchali go w dupę"

 

Zamiast tego rzec można - "gość został potraktowany waginosceptycznie"

 

Po co używać nacechowanych tanią erotyką kolokwializmów - skoro można na poziomie.

Zamiast mówić - "ty głupi chuju" - uzyć można niewulgarnego ale równie obraźliwego stwierdzenia per "ty dolnopłuku umysłowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dobryziomek napisał:

Spokojnie mozesz zalozyc ,,Polska Partie Nazistowska". Do oceny legalnosci niezbedne jest zbadanie statutu wiec nazwa nie moze miec zadnego znaczenia.

Prawda. Z tym, że jesli w logo umieścisz swastykę - to popełnisz przestępstwo.

Czego sądy nie dostrzegają w wypadku legalnie istniejącej KPP z sierpem i młotem na sztandarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.