Skocz do zawartości

Wędkarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Czy wśród Braci Samców znajdą się miłośnicy wędkarstwa, którzy tak jak ja lubią spędzać dużo swojego wolnego czasu nad brzegiem jakiegoś bajora ? Czasem sobie coś złowić a czasem kontemplować w ciszy i spokoju, daleko od zgiełku miasta i wszędobylskiego matrixa ? Taki rodzaj odskoczni i resetu w jednym. Łowie w sumie już 18 lat, nie umiem przestać :D Spinning i DS to jest to :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lupusrex napisał:

Czy wśród Braci Samców znajdą się miłośnicy wędkarstwa, którzy tak jak ja lubią spędzać dużo swojego wolnego czasu nad brzegiem jakiegoś bajora ?

Jestem Januszem wędkarstwa, kiedyś zdarzało mi się częściej jeździć, parę ryb się złapało a ostatnio to z dobre pół roku temu byłem ;) 

Godzinę temu, lupusrex napisał:

Czasem sobie coś złowić a czasem kontemplować w ciszy i spokoju

Niestety, mi częściej wychodziła kontemplacja od łowienia :lol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś takie pasje jak wędkarstwo czy zbieranie grzybów uważałem za głupie. Dziś też nie łowię ryb czy nie zbieram grzybów, ale coraz bardziej się przymierzam. Wspaniałe zajęcia, można odpocząć psychicznie, oddychać świeżym powietrzem, posiedzieć nad wodą i mieć święty spokój.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis? mi również często zdarza się po prostu kontemplować, to nie jest nic złego a z każdej porażki nawet na rybach należy wyciągnąć wnioski :P W wędkarstwie w sumie nie ma Januszy - bo to, że łowisz mało i rzadko nie robi z Ciebie Janusza. Chociaż po chwili zastanowienia, uważam, że jednak Januszami są Ci co tak się chwalą swoimi rekordami a będąc z nimi nad wodą, nie widzisz aby nawet głupią płotkę złowił :D

 

@ciekawyswiata wielu ludzi właśnie myśli jak Ty, że to nudne, głupie i strata czasu. Ale jeżeli szukasz odskoczni od tego całego szumu dokoła jest perfekcyjne. W sumie tak samo fajne jak szlajanie się po lasach kilka dni. Cisza, my i nasze myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trochę się dziwie że męskie forum a nie było(chyba) żadnego tematu o wędkarstwie, lubię co jakiś czas wyskoczyć sobie na  z wędką na spławik w lato. Spławik 2-3 gram, żyłka 0.18 przypon 0.16, mały haczyk i bawię się z płociami i leszczami, czasem jakiś karp siadł, na spinning pare razy próbowałem i nigdy nic nie złapałem, natomiast widziałem jak kumpel na małą obrotówkę z czerwonymi kropkami cały czas łapał okonie, zdarzały się takie ok 25 cm. Co do tego gdzie łowię to stojąca woda, chociaż mam rzekę w pobliżu ale nigdy na rzece nie próbowałem łowić:). Myślę że warto udać się na komercyjne stawy, tam nie trzeba pewnie jakoś specjalnie nęcić a może podejść ładny karp i amur, chodzi mi o to że tam poczuje się jak ta większa ryba chodzi, nauczyć się holować po prostu, bo myślę że jakby mi podszedł taki karp czy amur 3 kg lub więcej to już mogły by być problemy:).

Edytowane przez Młody_Pelikan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz mniej ojców uczy swoje dzieci wędkować, na przestrzeni lat można zauważyć, że nad wodą coraz mniej rodzin. Chociaż o ile kiedyś widziałem ojców uczących łowić to teraz widzę więcej nastolatków którzy sami próbują. I ogólnie duża część facetów w wieku nastoletnim odpuszcza łowienie ryb bo ich samiczki nie chcą jeździć z nimi a samych nie puszczą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

O jakoś przegapiłem ten wątek. A od czasu do czasu lubię na rybki skoczyć. Częściowo lubię się bawić karpiówkami, a z drugiej strony nawet jak nic nie złapię, to fajnie tak się odciąć od wszelkiej cywilizacji.

Po takim dniu nad wodą, wśród zieleni czuje reset. 

 

A jak już wpadnie dobra ryba, to i lubię ją zjeść. Z ostatnich ciekawych wypadów trafił mi się z bratem przepiękny szczupak złapany na czerwonego robala, metodą gruntową. O dziwo nie przegryzł zwykłej żyłki :D

 

utTNAzE.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Również jestem pasjonatem wędkarstwa tylko troszkę innego niż opisaliście. Mnie interesuje tylko i wyłącznie spinning i 100% ryba Boleń. Jest to jedna z najtrudniejszych do upolowania ryb naszych wód, jakże przebiegła, sprytna, i podniecająca bestia. Bardzo ciężko początkującemu się nauczyć o co chodzi w łowieniu ich. Mam dopiero kilka sztuk na koncie. Wcześniej łowiłem też na spinning ale szczupaczki, okonie rzadko jakiś mniejszy sandaczyk, bez rekordowych sztuk. Wróciłem aktualnie po 5 latach przerwy, tylko cholera tak mnie absorbuje życie i inne rzeczy, że baardzo sporadycznie chodzę nad rzekę. 

 

Poniżej filmik poglądowy jak się łowi Bolenie i jak to wygląda.

 

Jak ktoś ma ochotę to piszcie, pogadamy o rybkach :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć Bracia.

Widzę, że nasz kolega założył wątek w  temacie wędkarstwa. Czy ktoś z was mógłby mi doradzić w jednej rzeczy? Mój tata był zapalony wędkarzem ja niestety nie jestem. W domu mam dosyć pokaźny zapas  wędek i akcesorii związanych z wędkarstwem. Być może ktoś z was zna się na sprzęcie na tyle że móglby mi doradzić w jakiej cenie mógłbym je sprzedawać w uczciwej cenie. Byc może ktoś i znalazłby się tutaj kto chce kupić ale oczywicie do niczego nie namawiam. Mógłbym wstawić jakies zdjęcia i liste opcjonalnie jakby co.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2018 o 15:30, RockwellB1 napisał:

Mnie interesuje tylko i wyłącznie spinning i 100% ryba Boleń. Jest to jedna z najtrudniejszych do upolowania ryb naszych wód, jakże przebiegła, sprytna, i podniecająca bestia

Zdarza się że weźmie nawet na spławik na kukurydzę, ale to przypadek, mój ojciec jednego sezonu tak dwa bolenie złapał:D. Dawno nie byłem na rybach, kurłłła składki coraz droższe a ryb coraz mniej. W dodatku tam gdzie chodziłem łapać nieźle już rozplenił się szkodnik (sumik karłowaty).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne, że tylu chłopa na forum a temat wędkarstwa praktycznie nie istnieje, sam kilkukrotnie o wędkarstwie wspominałem odnośnie hobby, zainteresowań, spędzania czasu ale nikt nie pociągnął. Sam dużo nie jeżdżę bardziej ze względu na kłopoty ze zdrowiem a nie brak czasu bo tego mam pod dostatkiem. Ale sezon  zakończyłem w zeszłym tyg ładnym szczupakiem 82cm 4kg. 

@CastoR Wstaw foty co tam ciekawego masz, ale podejrzewam, że jeśli są to starsze rzeczy z poprzedniej dekady średniej i niższej półki to mimo iż można na to spokojnie jeszcze łowić to nie przedstawia to większej wartości materialnej. Ot na waciki, jeśli w ogóle ktoś byłby chętny. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MaxMen napisał:

podejrzewam, że jeśli są to starsze rzeczy z poprzedniej dekady średniej i niższej półki to mimo iż można na to spokojnie jeszcze łowić to nie przedstawia to większej wartości materialnej. Ot na waciki, jeśli w ogóle ktoś byłby chętny. 

@CastoR Dokładnie, może warto spróbować powędkować. To fajny relaks i kontakt z naturą.

Za darmo możesz "moczyć kij" poza wodami PZW. Na wszelkich dzikich stawach, żwirowniach, starych torfowniach. Czasami będzie tylko potrzebna zgoda właściciela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak wstawić plików i zdjęć bo jest blokada. Mogę co najwyżej dać powiedzmy wykaz tego co mam.

W pracy mi powiedzieli : wystaw za 3 koła jako komplet na OLX i tyle ??? 

 

 

WĘDKI (razem z kołowrotkami)

1)wędka "Daiwa super spin SS-90A" -kołowrotek "Daiwa sprinter ST-950 DX" / 2)wędka bambusowa / 3) wędka z kołowrotkiem" Byron HT 150"

4)wędka "Germina" -kołowrotek "Prexer 1110" / 5)wędka "Daiwa Carbon Cosmoace CA 120-24" / -kołowrotek "Prexer 1110" / 6)Wędka z kołowrotkiem "OK Nissan Motor Co. LT Yokohama Japan"

AKCESORIA

Siatka do łowienia "Silstar" / kołowrotek Prexer 1103+ 2 szpule Prexer 1103 / 2x szpula Prexer 1110 / szpula Byron HT 150 / 2x Paternoster "Motoruch" - system do połowu ryb drapieżnych

Paternoster "Polsping"- na jeziora / K pl. przelotek do wędki bambusowej "MiDam" / haki na robaki "Andis" / haki na robaki inne / ciężarki na żyłki "Batzer Angel gerato"

dzwoneczki inne / tuba plastykowa podłużna / kołowrotek plastykowy / przelotki na wędki inne / spławiki inne / 10 x ciężarki podłużne Spółdzielnia Rzemieślnicza "Mazowsze" / taśmy ołowiane 16g / ciężarki Black BM Mamba "Anglelsport" 88

ŻYŁKI

zalakowane ("Sneck" Kevlar line L-100m R- 3,70 kg) / ("Sneck" (fluorescencyjna) L-100m R- 5,50 kg / "Chemitex - stilon" L-100m R-62 kg / nie zalakowane (różne) / drut ołowiany / linka wolframowa z krętlikiem / 9x nocne światła do spławika / 2x haczyki "Bamakatsu" rozmiar 14 /haczyki "Mustad" rozmiar 8 / spławiki różne / haczyki "Pilker" podlodowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CastoR   Ww marki oprócz Daiwy która jest dobrą firmą i funkcjonuje na rynku do dziś to resztę kojarzę z dzieciństwa i poprzednią epoką więc sądzę, że to wartość sentymentalna. Ale bambusy itp to mogą być fajne eksponaty i ciekawostki. Jak możesz to porób fotki i wstaw przez jakiś hosting. 

 

Edytowane przez MaxMen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.