Skocz do zawartości

Twórca znanych virali spadł z wieżowca podczas nagrywania


MoszeKortuxy

Rekomendowane odpowiedzi

https://apynews.pl/upadek-z-wiezowca-wu-yongning

Na pewno kojarzycie zdjęcia, na których odważni ludzie wspinają się na najwyższe budynki świata i robią sobie zdjęcia, które później obiegają cały świat. Jeden z tego typu viralowych twórców zginął podczas swojego ostatniego wyczynu.


Znany szerzej jako Człowiek Pająk, Wu Yongning wspinał się na najwyższe budynki na świecie bez zabezpieczeń. Ostatnią wspinaczkę na 62-piętrowy budynek niestety przypłacił życiem. Zmarł w wieku 26 lat. 

Wu Yongning był gwiazdą na chińskim portalu społecznościowym Weibo oraz kaskaderem. Wu wspinał się na szczyty budynków dla pieniędzy. Potrzebował ich ze względu na to, że tuż po ostatnim wyczynie miał zamiar oświadczyć się swojej dziewczynie i pomóc chorej matce. Za wspięcie się na 62-piętrowe centrum handlowe Huayuan Hua w mieście Changsha, miał otrzymać około 53 tysiące złotych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda człowieka, zginął robiąc to co kochał.Ryzyko jest wpisane w tego typu zabawy, wystarczy mały błąd żeby stracić kontrolę nad sytuacją - jak u saperów :mellow:

Janusze w necie już stękają przypisując mu różne zasłyszane dolegliwości psychiatryczne i stopnie upośledzania - ale to norma, że ci którzy całe życie tylko żłopią browar przed telewizorem mają najwięcej do powiedzenia.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie czy on to faktycznie kochał czy tylko robił to dla kasy - mówię to bo jest wysyp tego typu gości na YT i każdy ma przeważnie dużą oglądalność, to się dobrze sprzedaje. Niemniej jednak szkoda człowieka, wiedział z kim tańczy, natura jest bezwzględna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu oglądałem sporo "daredevili". Zauważyłem, że zaczęło im nie wystarczać zdobywanie wysokich obiektów bez zabezpieczeń, ale wykonywali na szczycie podciągania, ćwiczenia itp. Zawsze się zastanawiałem, że nie bali się skurczu, skręcenia, zwichnięcia - losowych rzeczy które spowodują śmierć. Chociaż Ci ludzie w sumie nie wiedzą co to znaczy bać się.

Edytowane przez BeyondInfinity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Antares napisał:

Teraz pytanie czy on to faktycznie kochał czy tylko robił to dla kasy - mówię to bo jest wysyp tego typu gości na YT i każdy ma przeważnie dużą oglądalność, to się dobrze sprzedaje.

Dla kasy też, a także dla sławy i dawki adrenaliny od której był już pewnie uzależniony.Ale bez prawdziwej pasji nie doszedł by do takiego poziomu wyczynów, do którego ci typowi lansjerze z YT się nawet nie zbliżą.Sam mając naście lat właziłem z kolegami na wieże radiowe, kominy, itp i nie uważam tego za żaden wyczyn - ot szczeniacka zabawa z której nie raz ściągała nas policja.

Jak ktoś nie rozumie co się łazi po takich miejscach to polecam rekreacyjny wypad na Orlą Perć, zmienia to nieco perspektywę...

 

Przypomniał mi się ten koleś, arcy mistrz w swoim fachu.Mam nadziej, że nie skończy podobnie -  http://off.sport.pl/off/1,111377,15482268,Wspinaczka__500_metrow_pionowej_sciany_bez_asekuracji_.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.