Skocz do zawartości

Alimenty wg. byłej żony Michała Wójcika z Ani Mru Mru


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Mordimer napisał:

Jednym słowem umowa cywilno-prawna jakim jest małżeństwo to w zasadzie czekanie na wyrok.

Zasada jest taka:

Dwoje ludzi wstępując w zwiazek malzenski - nie robi nic innego jak tylko rozsiada się na dwoch ustawionych blisko siebie beczkach wypełnionych materiałem wybuchowym.

Osoby te ustawicznie przekazują sobie prowadzące do nich lonty.

Kwestią czasu jest moment, w ktorym jedna ze stron skrzesa ogień przy prochowym sznurze.

 

Efekt nietrudno przewidziec - wyjebią dwie beczki z racji bezpośredniej bliskości tychże.

 

7 godzin temu, Brat Jan napisał:

To ja zapytam z innej strony.

Czy jest możliwość zmniejszenia zobowiązania, gdy była zacznie zarabiać znacznie więcej niż miała w trakcie trwania małżeństwa?

 

Nie sądzę. A przynajmniej bylaby to dluga droga.

KRiO wyraźnie mowi - decydują mozliwości zarobkowe zobowiązanego !

 

7 godzin temu, Brat Jan napisał:

@Mordimer

Biorąc ślub zobowiązujesz się przed urzędem do bycia wiernym i tylko sąd może to formalnie zmienić.

Żona nie daje seksu składasz papiery o separację lub rozwód z powodu braku pożycia, a nie jawnie ruchasz na boku i nagrywasz z tego filmiki.

I dlatego ja, przez cały okres mojego dwuletniego małżeństwa - bylem wzorcowo wierny niecierpliwie czekając na formalne jego zakończenie i uprawomocnienie wyroku rozwodowego !

 

7 godzin temu, Brat Jan napisał:

Akurat w przypadku Wójcika była prosta droga do rozwodu. Nie mieli dzieci, jeżeli ona mu nie dawała czy z innych przyczyn wystarczyło złożyć wniosek.

Dopiero jako wolny człowiek zacząć ruchać na prawo i lewo to nie byłoby żadnych konsekwencji.

A on jeszcze publicznie z niej drwił.

Gość się po prostu sam zaorał.

Bo jesli ktoś targa tygrysa za wąsy - to niech nie ma pretensji, że tygrys go pożre - gdyż jest wysoce możliwe, że to dzikie zwierzę będzie miało odmienne od targającego zdanie - w sprawie własnych wąsów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.