Skocz do zawartości

Wezwanie do Urzędu Skarbowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj otrzymałem wezwanie do Urzędu Skarbowego. Otóż zajęty składaniem podatku za pracę w Polsce nie wziąłem pod uwagę pracy dwumiesięcznej za granicą. Teraz wzywają do złożenia korekty , kserokopii wszystkich informacji o osiągniętych dochodach itp. Obecnie nie posiadam kopii pitu za tamten rok. Czy czeka mnie jakaś kara finansowa? Jak mam im to udowodnić? Dzwonić po moich pracodawcach i prosić aby przesłali mi dokumenty ile u nich zarobiłem? Napisali, że niezastosowanie się do wezwania stanowi przestępstwo i jest zagrożone karą grzywny do 720 stawek dziennych. Proszę o pomoc Bracia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślę, że na początek istotnym szczegółem jest kraj, w którym przez te 2 miesiące pracowałeś i miałeś dochód.

Następnie musisz sprawdzić, czy i jaka umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania obowiązuje między krajem, gdzie pracowałeś, a Polską. 

Z tego co wiem, to są dwie formy tej umowy:

1. Wyłączenie z progresją:
http://www.vademecumpodatnika.pl/artykul_narzedziowa,467,0,5083,metoda-wylaczenia-z-progresja.html

2. Proporcjonalne odliczenie:
http://www.vademecumpodatnika.pl/artykul_narzedziowa,467,0,5110,obliczenie-podatku-z-zastosowaniem-metody-proporcjonalnego.html


W linkach do opisów tych metod masz podane przykłady obliczeń.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do Urzędu Skarbowego. Odebrał nie miły pan. Pytał mnie dlaczego nie zgłosiłem tego itp, mówił, że mamy prawie 2018 rok a nie 2015. W ciągu 7 dni muszę im dostarczyć wypełnioną korektę, lecz jest to nie możliwe, ponieważ zbieram jeszcze wszystkie dokumenty potrzebne do udokumentowania moich przychodów. Kazał mi on napisać pismo do US o to,  by dali mi czas na zebranie wszystkiego. Mam pytanie, czy grozi mi jakaś odpowiedzialność karna, mandat, odsetki za zwłokę?

Edytowane przez Niepowtarzalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.