Skocz do zawartości

Pamiętacie Wiesława Wszywkę?


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie Wiesława Wszywkę? To pewien starszy pan, alkoholik z problemami zdrowotnymi. Pewien człowiek postanowił mu pomóc za pośrednictwem YT, nagrywając wesołe filmy i na fali popularności organizując zbiórkę pieniędzy na niezbędne operacje i udogodnienia dla Wiesława. Zebrał w sumie prawie 90 tys. zł. Opłacił jedzenie, dwie poważne operacje, remont mieszkania i parę innych rzeczy. Oto jak się historia skończyła:

 

 

@Stulejman Wspaniały jak zwykle prawdę mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANIE WIESŁAWIE.
Jeśli Pan to czyta.
Jest Pan niestety ale alkoholikiem.
Rozumiem, że alkohol wyprał Panu mózg do tego stopnia, że pozwał Pan Dawida do Urzędu Skarbowego.
Śledziłem pana historię od początku i wszytsko zapowiadało się jak najlepiej.
Niestety. Skończyło się tragicznie.
Miałem nadzieję, że tym razem uda się i taka historia skończy się szczęśliwie.
Byłem naiwny.


Współczuję Dawidowi.
On poświęcił panu tyle swojego czasu dla PANA!!!!

 

Nie będę pisał Panie Wiesławie za kogo pana mam bo szkoda żeby używać tak obelżywego języka na tym szacownym forum.
A cisną mi się na usta różne przekleństwa.
Ale powstrzymam się.

PANIE WIESŁAWIE WSZYWKA (dla wyszukiwarki)

NIE POZDRAWIAM PANA !!!!!!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu historia jest nie do końca taka czarno-biała. Owszem, propsy dla Dawida, za zorganizowanie zbiórki i pomocy, pamiętam te odcinki gdzie jechali na operację zaćmy, potem biodra bodajże, ale to było później. Przez długi czas blog był prowadzony w formie takie, gdzie Wiesiek degustował różne alkohole. Odniosłem wrażenie na początku, że gość znalazł śmiesznego żulika z pod lasu i dawał mu różne trunki do degustacji i to nagrywał. Kanał zbierał obserwujących, wszyscy mieli bekę na te fajne hasełka a nikt nie dostrzegał, że to jak palaczowi kupowanie ramek fajek żeby je degustował. Taka prawda. Jak naprawdę chcesz pomóc to nie dopier...lasz do pieca najpierw a potem w glorii i chwale robisz zbiórkę. 

Druga strona medalu, to jest w tym trochę logiki, bo bez tylu odsłon i poznania tej postaci pewnie wpłaty były by niższe. Trzeba jednak zrozumieć jedno - alkoholicy i inni nałogowcy nie widzą swoich problemów, działają irracjonalnie. U mnie wuj alkoholik sprzedawał w latach 90-tych rodzinne srebra za 50 zł gdzie warte były kilka/kilkanaście razy tyle byle mieć na wódę. Sąsiadom. Część z nich przechowuje je do dzisiaj. Jest tu logika? Nie. Pewnie na trzeźwo by tego nie zrobił. 

Niestety jak z każdym nałogiem - jeśli ktoś sam nie chce sobie pomóc to nikt mu nie pomoże. Marek miał rację i w tym wypadku. Ale to każdy, kto trochę pożył jest w stanie dostrzec. 

Edytowane przez Tomko
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkał u mnie przez dwa lata alkoholik. Sąsiad, którego żona wywaliła  z domu bo chlał (no i wszystkie inne "doznania" z tym związane). Miałem akurat wolny budynek mieszkalny, niewielki, ale dach nad głowią miał, a szła zima, więc postanowiłem pomóc sąsiadowi w niedoli. ( ... - Tutaj nastąpiłaby długa i zawiła historia, więc postanowiłem nieco skrócić.- ....). No i pewnego dnia już nie wytrzymałem i kazałem się sąsiadowi wynosić. Trochę tułał się po mieścinie z kąta w kąt, oczywiście nie trzeźwiejąc. Ale któregoś dnia (mniej więcej pół roku od wyprowadzki ode mnie) zachlał się na śmierć. Przez wiele lat potem myślałem sobie czasami jaki jest mechanizm nałogu wyniszczającego organizm. Po kilku latach przemyśleń uświadomiłem sobie, że to nie jest nic innego, tylko głęboka nienawiść człowieka do samego siebie. Taka nienawiść głęboko zakorzeniona w podświadomości, dlatego tacy ludzie jak np. mój sąsiad na pytanie "dlaczego pijesz?" odpowiadają "nie wiem". I tak naprawdę zdałem sobie sprawę, że jego świadomość mówiła mu, że chcę dla niego dobrze, natomiast jego podświadomość traktowała mnie jak wroga. Jego podświadomość chce zniszczyć organizm, bo go nienawidzi, a z tym walczyć się już nie da...    Każdego, kto chce pomóc nałogowcowi przestrzegam! Nałogowiec zniszczy siebie i ciebie, więc chyba najlepiej zostawić go na pastwę jego własnej podświadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już był w jakimś wątku, ale powiem tak - śmierdzi mi ta sprawa i to mocno.

 

Pan Dawid rozpijał menela, rozwijając tym sposobem swój kanał do ponad 200 tysięcy subów - niech spróbuje bez tego tyle osiągnąć... jak zauważył że ludzie się burzą a Wiesiek podupada na zdrowiu, zrobił zbiórkę. Z dokumentów skarbowych wynika, że chodzi o jakieś opłaty - łącznie 1700 z hakiem złotych, spłaci ze zbiórki, poza tym nie wiadomo czy go "sprzedał", czy nie, może go o cś pytali a on pijany coś powiedział i tak wpisali.

 

To co mnie wkurwiło, to słowa Pana Dawida, że robił to bezinteresownie. Otóż robił to jak najbardziej interesownie - dla rozwoju swojej kariery youtuberskiej, z której przy takiej popularności idą konkretne profity. No i ciekawe co z kasą, i ile jej tak naprawdę wykorzystał, jak podliczysz dokładnie wydatki?

 

To co, nie wiedział że z alkoholikami nie radzą sobie najlepsi spece? A on sobie poradzi?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Pan Dawid rozpijał menela, rozwijając tym sposobem swój kanał do ponad 200 tysięcy subów - niech spróbuje bez tego tyle osiągnąć... jak zauważył że ludzie się burzą a Wiesiek podupada na zdrowiu, zrobił zbiórkę. 

Dokładnie tak to widziałem zawsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko będę bronił Dawida.
A wiecie dlaczego?
Bo pomimo tego całego pierdolenia na you tube januszy biznesu i innych hejterów on zrobił cokolwiek żeby pomóc temu człowiekowi.
Dawid:

- Wypromował osobę Wiesława Wszywki
- Założył fundację i zebrał kasę ok 90 000 zł. 
- Mógł oddać wszytsko wieśkowi a pewnie ten by to rozjebał w tydzień
- Załatwiał lekarzy, szpitale, operacje. Jeździł z Wieśkiem na badania i imprezy.
- Wyremontował mu mieszkanie. Nie wynajmował firmy tylko sam własnymi rękami remontował to mieszkanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Żeby więcej kasy zostało na później.

- ZAŁATWIAŁ FORMALNOŚCI w wójtem w sprawie otrzymania NOWEGO MIESZKANIA

TO MAŁO?????

Bo powiedział, że robił to bezinteresowanie?


proszę was nie bądzcie tacy surowi dla Dawida w swych ocenach bo tracę w was wiarę chłopaki

Edytowane przez Łapinski
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomocą jest pewien problem:

Żeby była skuteczna, wspomagany musi tego chcieć. I obie strony muszą wiedzieć co z tego wyniknie.

Alkoholik w tym stadium choroby chce tylko jednego. Pić dalej. Powie co zechcesz, pójdzie gdzie zechcesz, zrobi co zechcesz, ale tylko trochę i tylko gdy nagrodą będzie picie.

Nie znam Pana Dawida, "projekt" widzę pierwszy raz, ale nie zdziwię się jeśli komentarze pod filmem będą negatywne i wielu darczyńców stwierdzi: "więcej nikomu nie pomogę".

"Projekt" od początku skazany na porażkę - tutaj Pan Dawid może mieć żal tylko do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, Dawid rozpijał alkoholika, jak się kapnął że może umrzeć i pojawiały się głosy że robi fejm na chorym, zaczął mu "pomagać" pieniędzmi darczyńców - obecnie z tej 'BEZINTERESOWNEJ" pomocy ma ponad 200 tysięcy subów (zyski z reklam, mocna pozycja do zarabiania na czymkolwiek), opinię świętego i rusza na podbój świata, a alkoholik idzie w zapomnienie. Nagrałem o tym materiał, będzie niebawem.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Temat już był w jakimś wątku, ale powiem tak - śmierdzi mi ta sprawa i to mocno.

 

Pan Dawid rozpijał menela, rozwijając tym sposobem swój kanał do ponad 200 tysięcy subów - niech spróbuje bez tego tyle osiągnąć... jak zauważył że ludzie się burzą a Wiesiek podupada na zdrowiu, zrobił zbiórkę.

To co, nie wiedział że z alkoholikami nie radzą sobie najlepsi spece? A on sobie poradzi?

 

Jest dokładnie jak mówisz, najpierw były podśmiechujki z żulika a nagle obudziło się sumienie jak youtuberzy zwrócili uwagę na niestosowność sytuacji. 

 

Edytowane przez Tonieja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Wszywka byl swietna promocja dla kanalu Naff Naff.

Jezeli sledziliscie kanal od poczatku, to zauwazyliscie, ze "NaffNaff" to byl raczej taki internetowy komik.

Dlatego jak sie skonczyly pomysly na dalszy rozwoj kanalu, to pojawil sie Wszywka.

To, ze zajmowal sie degustacja alkoholi to chyba normalne. Bo na tym jego rola miala polegac.

To mialo byc smieszne/zabawne, atrakcyjne dla mlodych widzow.

A za kamera go rozpijal tak jak piszecie, czyli dawal mu na alkohol no bo ten caly Wiesiek by sie

nie zgodzil na nagrania. Musial go jakos przekupic. A alkoholika mozesz przekupic wylacznie

drobnymi na picie.

Przy alkoholu Wiesiek byl rozluzniony, jak ryba w wodzie, w miare naturalny. Jak by mu nie dawal pieniedzy, toby

przed kamera byl zdenerwowany, bo ciagle by myslal,ze po nagraniu trzeba isc na "wyrobke" pod Biedre, albo Lidla.

A skad mial niby miec pieniadze, no chyba ze kradl(rownie czesta forma zarobku co zebranie).

Alkohol to jest wlasciwie jedyna i w dodatku niezbedna potrzeba osoby uzaleznionej do fukncjonowania.

Nie bylo innego sposobu.

 

Edytowane przez astraldreamer84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.