Skocz do zawartości

Oddawanie ziemi w dzierżawę przez matkę na jedno z dzieci.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Mam jeden problem o którym ddowiedziałem się dzisiaj. Sprawa wygląda następująco: 

Ojciec nie żyje od 16 lat. Starszy brat za granicą, młodsza siostra jest w domu rodzinnym z matką, nie jest pełnoletnia, ja jestem środkowym dzieckiem. Matka ubiega się o przejście na wcześniejszą rente. Dzisiaj kiedy do niej zadzwoniłem dowiedziałem się że w najbliższe święta powinienem przyjechać do domu podpisać dokumenty z których wynika że przekazuję ziemię bratu w dzierżawę na 10 lat. Brat już widział dokumenty na oczy i je podpisuje, ja jeszcze nie.

 

Trochę zdenerwowała mnie ta sytuacja bo jak sie okazuje moja matka zaraz pierwszego dnia po świętach będzie składać dokumenty w urzedzie. Na sprawach prawnych w ogole sie nie znam. Tym bardziej nie bede mial czasu poradzic sie kogokolwiek, radcy prawnego, prawnika odnośnie dokumentow. Mam je podpisać. 

Troche nie rozumiem calej sytuacji jak to jest ze brat mieszkajacy kilkaset kilomentrow od domu otrzymal dokumenty a ja dowiaduje sie telefonicznie. 

 

Czy ktoś mógłby mi doradzic w obecnej sytuacji. Za tydzień, w sensie w najbliższy poniedzialek wyjezdzam z kraju na tydzien i nie mam mozliwosci nawet sprawdzenia dokumentow. Wyjazdu tez nie mogę odwołać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, viko napisał:

Dzisiaj kiedy do niej zadzwoniłem dowiedziałem się że w najbliższe święta powinienem przyjechać do domu podpisać dokumenty z których wynika że przekazuję ziemię bratu w dzierżawę na 10 lat. Brat już widział dokumenty na oczy i je podpisuje, ja jeszcze nie.

[...]

Troche nie rozumiem calej sytuacji jak to jest ze brat mieszkajacy kilkaset kilomentrow od domu otrzymal dokumenty a ja dowiaduje sie telefonicznie.

Matka postawiła Cię ‘’pod ścianą’’, i niech wie, że nie może tak postępować. Na Twoim miejscu zwyczajnie oznajmiłbym, że nie podpiszę i trzeba sprawę przełożyć na czas, kiedy będę mógł się nią zająć. Prawne zobowiązanie to nie zabawa, i słusznie, że myślisz o konsultacji z radcą... Nieważne, że rodzina, swoich interesów trzeba pilnować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@viko

 

Pytanie za 100 punktów, co ma wspólnego dzierżawa TWOJEJ ziemi, z jej przejściem na rentę?

 

Ja rozumiem, że skoro chce przejść na rentę, to musi zrezygnować z prowadzenia działalności rolniczej i musi przekazać SWOJĄ część gospodarki.

 

Ale co do chuja ciężkiego to ma wspólnego z TWOJĄ częścią gospodarki? Przez twoją, rozumiem część należną tobie z racji spadku po ojcu.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Mosze Red said:

@viko

 

Pytanie za 100 punktów, co ma wspólnego dzierżawa TWOJEJ ziemi, z jej przejściem na rentę?

 

Ja rozumiem, że skoro chce przejść na rentę, to musi zrezygnować z prowadzenia działalności rolniczej i musi przekazać SWOJĄ część gospodarki.

 

Ale co do chuja ciężkiego to ma wspólnego z TWOJĄ częścią gospodarki? Przez twoją, rozumiem część należną tobie z racji spadku po ojcu.

 

 

Właśnie tego nie wiem i nie rozumiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.