Skocz do zawartości

Odżywki i szampony


Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanko

 

Sprawa wygląda następująco. Staram się dbać o włosy, żeby jakoś wyglądały, ułożyć przyzwoicie przed wyjściem, myję szamponem także regularnie, z tym że moje włosy są kręcone, gęste i bardzo suche. 

 

Parę lat temu miałem problem z suchą skórą głowy. Miałem takie białe płaty na głowie, z których się sypało, jak śnieg na zimę. Przepisano mi szampon leczniczy, którego już od dawna nie stosuję, bo zwalczyłem problem, ale dalej jedyne szampony jakich używam to przeciwłupieżowe.

 

Nie przedłużając. Szukam jakichś sprawdzonych szamponów nawilżających, czy odżywiających dla mężczyzn + jakąś działającą odżywkę do stosowania przed wyjściem, lub nawet do codziennych stosowań. Wiele jest produktów, a ja nie bardzo mam czas latać i przebierać w milionie ofert, więc jak jest ktoś, kto się zna na rzeczy, lub sam stosuje, to proszę o jakąś radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj w rezerwacie pewno zaleją cię tymi szamponami. Ja i @Rnext golimy na głowie to co zostało i pewno paru takich ancymonów by się jeszcze tu znalazło. Czy wizytujesz dermatologa często?

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei Za ten komentarz to ci powinna fryzjerka skosić ten mierny trawnik z chwastami jak słupy telegraficzne w Rosji co 1 km.(sucharek).

Anty "Cynamonie" !!! 

 

Do rzeczy.

Skoro miałeś takie problemy wcześniej to zbadaj Ph głowy(skóry), istotne przy doborze szamponu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieta bogata w jaja, tłuste mięsa, warzywa a w szczególności czosnek i cebule(mega zawartość siarki). Poza tym można olejować włosy, a szampon to używasz najtańszy i masz piękne włosy i cere. W czasach kiedy dbałem o dietę oprócz formy głównym atutem były właśnie cera, włosy, paznokcie, energia, znajome często mnie wypytywały jakich kosmetyków używam itp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blck.shp Mój facet miał podobny problem, kupił sobie Nizoral, który załatwił sprawę. Aczkolwiek ja jestem raczej zwolenniczką domowych sposobów i też tak jak @Selqet polecałabym Ci olejki. spróbuj nawet sobie wmasować oliwę z oliwek raz, dwa razy w tygodniu. ;)

 

@zuckerfrei Jak nie ufasz fryzjerkom to zawsze możesz iść do barbera/golibrody, mój zaczął chodzić i stwierdził, że lepiej strzygą niż kobiety. ;) Acz nie są tak popularni jak w UK ale myślę, że w polsce znajdziesz w dużych miastach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Selqet

Słyszałem właśnie, że szampony dla dzieci są dobre na suche włosy i wrażliwą skórę. O olejkach macadamii też wyczytałem niedawno na jakimś męskim blogu, więc chyba się skuszę. Dzięki.

 

@Lalka

Mówiąc szczerze, to nie znam żadnych z tych kosmetyków, ale chętnie sprawdzę. Również dzięki.

 

@Hippie

Nizoral to chyba leczniczy szampon? Ja problem suchej skóry wyleczyłem, a szampony przeciwłupieżowe to tak profilaktycznie stosuję i trochę z przyzwyczajenia. :)

 

Co do diet, to raczej ciężko, bo metabolizm mam szybki i jem, co chcę, a nie tyję w ogóle, więc szkoda mi rezygnować z "niezdrowych" produktów, ale cóż, słodycze odstawiłem, więc jakieś niewielkie zmiany w odżywianiu wprowadzam powoli.

Edytowane przez blck.shp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, blck.shp napisał:

O olejkach macadamii też wyczytałem niedawno na jakimś męskim blogu, więc chyba się skuszę.

Przy olejowaniu warto pamiętać o założeniu foliowego czepka na głowę a na niego ręcznik lub czapkę. Przyniesie takie coś lepszy efekt, bo szybciej wchłaniają się składniki jak jest ciepło.

 

https://triny.pl/blog/olejowanie-wlosow-najlepsze-metody-zmywanie-i-praktyczne-wskazowki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam szampony przeciwłupieżowe bo wysuszają skórę głowy. Jeżeli nashi argan jest złą opcją dla Ciebie przez dostępność czy cenę to jest tańsza i bardziej dostępna opcja, myślę, że dla faceta będzie to ok.

W drogerii hebe możesz kupić hebe 7oils, podgrzej to delikatnie w mikrofalówce na kilka sekund dosłownie włóż, albo w kąpieli wodnej, nałóż na suche wlosy i zmyj. Umyć włosy możesz dodatkowo maską do włosów kallos color, a potem oczyszczającym szamponem do włosów, może być jakiś dla dzieci, albo już bez tej maski tylko sam szampon. Podgrzewając olejek nie musisz zakładać czepka ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię naturalne kosmetyki. Z czystym sumieniem mogę polecić szampony i odżywki Babuszki Agaffi. Maski na twarz też ma genialnie.

Mam tendencje do przesuszonych włosów - rozjaśnianie - i metodą prób i błedów Babuszka wyszła na prowadzenie. Tuż za nią Green Farmacy ze swoimi kosmetykami sie plasuje.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gwyn brzmi ciekawie, przejrzałam ofertę Green farmacy i znalazłam dla siebie szampon z żeń-szeniem, który chciałabym wypróbować bo mam włosy z tendencją do przetłuszczania się u nasady a przy końcach mi się wysuszają. 

Babuszkę też wypróbuję :) Jak nie uda mi się teraz w Polsce dorwać w swoich okolicach to sobie zamówię przez neta w uk :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie

Babuszkę w Naturze można dostać. Szmpony i odżywki do włosów myślę, że w każdej. Z rosyjskich kosmetyków polecam również czarne mydło. Do włosów też. 

W kwestii łupieżu,  po Babuszce poszedł w diabły. I niech tam zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dołączam się do dziewczyn w kwestii olejków i naturalnych kosmetyków wspomnianej Babuszki Agaffi, ja myję głowę czarnym mydłem syberyjskim ( świetnie się pieni ) potem nakładam odżywkę i spłukuje. Na mokrych włosach rozprowadzam odrobinę olejku który ułatwia mi rozczesywanie i już tylko suszę i układam włosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wracam tu bo wypróbowałam wyżej wymieniony szampon z żeń-szeniem i zakupiłam też drożdżową maskę na włosy z Babuszki Agafii. Dzięki @Gwyn moje włosy odżyły, są sztywniejsze, zwiększyła się wizualnie ich objętość i są miłe w dotyku. Szampon b. wydajny i fajnie się pieni :) Także również gorąco polecam kosmetyki Babuszki, Green Pharmacy (zwłaszcza, że są zaskakująco tanie) a od siebie polecam też kosmetyki z Mydlarni u Franciszka - tu z kolei produkty do najtańszych nie należą ale są super i warte polecenia! Obecnie używam masła shea z olejkiem zapachowym z zielonej herbaty na ... wszystko, można wcierać we włosy, używać zamiast kremu do rąk, jako balsam do ciała... niesamowicie wygładza i odżywia skórę i przy okazji przecudnie pachnie :)

W drogerii Hebe znalazłam też tani i bardzo fajny nawilżający olejek z nasion bawełny. Wcieram sobie w końcówki włosów . :) Po takich zabiegach kondycja włosów się naprawdę poprawia :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.