Skocz do zawartości

Japoński zegarek


Młody98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukając eleganckiego, taniego zegarka znalazłem fajny model ale głowi mnie jedna sprawa.

Na tej samej stronie znalazłem ten sam zegarek ale cena różni się 50zl, a mianowicie japoński i chiński. W wyglądzie jedynie kolor pasku mi się wydaje delikatnie inny ale możliwe że został jedynie uchwycony inaczej na zdjęciu. Jak myślicie warto dorzucić te 50zl za Japończyka czy jednak to jest głupotą i lepiej wybrać ten tańszy? Mam nadzieję że ktoś z forum siedzi w temacie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancki do marynarki, garnituru, na spotkanie, ewentualnie na imprezę, ma się wizualnie podobać. Na co dzień już mam zegarek. Bardziej mi zależy na odpowiedzi jaka może być różnica między tym japońskim a chińskim. Marka ta sama model też ale kasa inna i kraj produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rnext napisał:

elegancki, do garnituru, za 200 PLN na spotkanie

Pełno jest jednorazówek kwarcowych, które spełniają powyższe wymagania, będą się błyszczeć i sprawiać wrażenie efektownych. Nie każdemu zależy na prestiżu i długowieczności zegarków mechanicznych i jestem w stanie to zrozumieć.

 

Problem w tym, że autor wątku uparcie nie chce określić swoich preferencji bardziej szczegółowo. W tym momencie lepiej by zrobił, jakby wszedł na allegro, ustawił sobie wspomniane widełki cenowe w wyszukiwarkę i po prostu przejrzał oferty, bo tak to nie ma co doradzić.

 

Edytowane przez Mr.Meursault
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 200 zł to bierz chłopie jakiegoś kwarca od Casio. Za tę kasę to nawet dostaniesz solidniejszy wodoszczelny egzemplarz zasilany solarem. Szeroki wybór różnych modeli, sprawdzona marka, więc będzie prezentować się estetycznie, dobrze pracować i pożyje dłużej niż jakikolwiek chiński wynalazek. O ile cudów nie oczekujesz, to najlepsza opcja za te pieniądze.

Edytowane przez Mr.Meursault
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofertę gdzieś wyrzuciłem gdyż przesyłka mogła iść do 45 dni + cło.  Chciałem się dowiedzieć czy są jakieś różnice, bo np 25% ceny za kraj wytworzenia to sporo. Po za tym aktualnie chciałem znaleźć zegarek jakiś okazyjny który się w miarę prezentuje i jest tani.  Są takie zegarki, dość dużo Chińczyków sprzedaje je za grosze, gdzie takie z cassio czy innych znanych marek kosztują np 5-30 krotnie więcej. 

Post założyłem żeby się dowiedzieć czy jakaś zasadnicza różnica między krajem pochodzenia jeśli jest ta sama marka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Młody98 napisał:

Post założyłem żeby się dowiedzieć czy jakaś zasadnicza różnica między krajem pochodzenia jeśli jest ta sama marka.

Różnica bywa, ale musisz patrzeć na miejsce złożenia zegarka. Przykładowo mówi się, że Seiko składane w Japonii charakteryzują się wyższą jakością niż te składane w innych egzotycznych krajach. Informację o tym gdzie zegarek składano ( made in) masz albo z przodu, albo - częściej - z tyłu tarczy.

 

11 minut temu, Młody98 napisał:

gdzie takie z cassio czy innych znanych marek kosztują np 5-30 krotnie więcej. 

Moim zdaniem Casio to i tak taniocha, chyba że chcesz kupić chińczyka za 50 zł i później modlić się, aby po miesiącu nie stanął. Jak dla mnie oszczędność na zegarku do 200 zł jest zwyczajnie bez sensu, ale jeśli chcesz w tym przedziale szukać jeszcze większych okazji i ciąć koszta do oporu, twoja wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle podziękowałem za wszelkie zegarki - mam jeden od wielu lat Pumy, a wpół klasyczny, na wpół sportowy - dzisiaj takich już nie produkują.
Wygląda elegancko i pasuje do praktycznie do każdej okazji.

Obecnie idę jednak w taką stronę - https://proline.pl/xiaomi-mi-band-2-czarny-polska-dystrybucja-p951364

Edytowane przez Odlotowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cassio w użytku codziennym i jestem zadowolony ale jak wspomniałem wyżej chcę zegarek elegancki a koszt między cassio podobnym z wyglądu do chinczyka będzie 10x wiekszy. A taki zegarek myślę żeby się prezentował elegancko, bardziej jako element biżuterii chcę go potraktować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten casio za 150 zł bardziej mi się podoba niż bulova :) i serio myślę o tym by taki do kolekcji zegareczków dokupić :)  obecnie mam te dwa: BM8241-01AE_600x600@2x.jpg 

oraz https://zegarownia.pl/zegarek-meski-casio-fishing-gear-aw-82-7avef mam go ponad 10 lat i niejedno przeżył ze mną i bateria do tej pory trzyma :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.