Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tak, uwielbiam wręcz ^^ 

bawię się od czasu do czasu w decoupage, robiłam kolczyki, zdobilam jakieś stare naczynia, pudełka. Jak będę miała więcej czasu i wenę to może się podziele swoimi dziełami. ;)

Teraz idą święta, to też robie ozdóbki na stół wigilijny, lubię pakować prezenty w dość niecodzienny sposób ^^ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię steampunk, więc często przyrządy codziennego użytku odpowiednio sobie przyozdabiam, żeby pasowały do określonego stylu.

 

Z takich bardziej praktycznych rzeczy, to kiedyś sobie wycięłam małą łopatkę jednorazową z butelki plastikowej :D do wykopania małej ilości ziemi się nadała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lalka napisał:

Kiedyś się w to bawiłam, robiłam sobie choinki z szyszek, kartki urodzinowe, zaproszenia :D teraz brakuje czasu i nie jara mnie to już tak Się nie dziwie jak spaliłaś wszystkie szyszki. Spełniam się w malarstwie :D ?????????

Malarstwie? A tak.

LA de Lalka van Crosa DESIGNED

 

@Selqet Skąd  są te zdjęcia ? Pinterest`a?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma ale to moje takie tam radosne twórczości jak się nudziło :) :

konewka w której miałam chwile roślinkę i filiżanka z "Funciaka" pomalowane i ozdobione techniką decoupage przeze mnie 
4725b23dc49f9.jpg

stary metalowy piórnik, ozboniony w czasach liceum: 

28d20d06db4a3.jpg

Puszka po ananasach na pierdółki 

29db4de7093d6.jpg

I własnoręcznie zrobiona świeczka - nie wygląda najlepiej bo to moja pierwsza jaką zrobiłam.

c81d9b6b5e980.jpg

 

Robiłam też tego stylu kolczyki: 

cytrynki podobne tylko moje były bez koralików. 

17917.jpg

Miałam też kolczyki z suszonych cytrynek : 

1264597802.jpg

i jeszcze takie cosie:

Mikolczyki-decoupage-audrey-hepburn-aktork

decoupage-111869_1071925259.jpg

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czad :D

Odwróciłabym się za Tobą na ulicy :D:lol:

Ja widzę siebie w nich tak: żółta koturna w czerwone kwiatki na wiązanie, mam takie z długim sznurowaniem. Zwiewna sukienka również ale przed kolano, mogłaby być biała ale jestem blada więc jakiś żywy kolor, jakiś chabrowy odcień :D Czerwone usta, delikatne oko, rozpuszczone włosy albo kok i te kolczyki :D

Jak się takie robi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sezon na mandarynki... spróbuję czy z nich się uda coś wymodzić. ;)

@LalkaTamtych niestety już dawno nie mam bo mi się skruszyły :( Cóż, z tego co pamiętam to po prostu kroiłam plasterki i wrzucałam najzwyczajniej w świecie do... piekarnika ale już nie pamiętam na jaką temperaturę... niezbyt wysoką raczej. Też zdarzyło mi się wysuszyć jedną parę na kaloryferze i nie wiem czy przypadkiem to nie były jedne z tych najładniejszych jakie mi wyszły. Raz pamiętam że za drugim podejściem zapomniałam, że włożyłam pare plasterków do piekarnika i wyszły węgielki :lol: skleroza + moja ciamajdowatość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się chwalić to się chwalić.

 

Sam zrobiłem w miedzi instalację CO w całej chacie. Część instalacji wodnej również.

iakyhil77jfi.jpg

 

Ostatnio naprawiłem piekarnik. Poniżej widać jak zajarała i powyginała się górna grzałka.

Przywrócony do życia po jej wymianie w koszcie 45PLN

fheloxa66vt2.jpg

 

Naprawiłem zmywarkę.

Właściwie to było tylko czyszczenie pływaków, ale z niedziałania do działania.

e676d79ai40n.jpg

 

Zaprojektowałem i wykonałem instalację elektryczną z nową skrzynką. Wcześniej były wkręcane bezpieczniki i brak podziału na sekcje.

Na dole timer-automat z zasilaczem dla nocnego oświetlenia LED.

Odbiór oczywiście wykonali specjaliści. Poprawili tylko jedną rzecz. 

mr56x3jcb2wt.jpg

 

I ogólnie lubię majsterkować w takich tematach. Zaraził mnie tym mój ojciec.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext Fajnie.

Do rzeczy, "jak opierdalać to opierdalać":

- jak chcesz ogarnąć naprężenia jeśli wszystko idzie twardym murem?

- gdzie jest zawór na powrocie z grzejnika???(brak licznika JULI ,trzeba zawora zapodać na instalacji powrotnej)

- płytko pozioma instalacja możliwa duża strata ciepła do podłogi.

 

- gdzie jest osłona panelu "esek" ( oczka się zaświecą). Domniemam iż tak "OŚWIECONY" fachowiec opisze zastosowanie zabezpieczeń za licznikowych co do ich zastosowania/zainstalowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos świąt i pakowania prezentów: 

kiedyś na warsztatach z florystyki nauczyłam się robić takie pierdółki z ... pociętej na kawałki rolki papieru i różnych świątecznych dodatków (tutaj koncepcje są nie wyczerpane - ogranicza nas tylko wyobraźnia :D) na stół do serwetek/podgrzewaczy: 

bafa1f4a15f64.jpg

a tu przykłady z internetów:

4787-obraczki-na-serwetki-z-rolki-po-pap

 

a co do prezentów to w tym roku spakowałam tak: 

2323b2ccb08d6.jpg

materiały wykorzystane: papier ozdobny, wstążki, koraliki, klej na gorąco, bombka. Na tym prostokątnym koraliki są przytwierdzone klejem na gorąco do papieru. :)

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tornado napisał:

- jak chcesz ogarnąć naprężenia jeśli wszystko idzie twardym murem?

Nie idzie. Po to są podkucia, żeby zostały. 

9 godzin temu, Tornado napisał:

- gdzie jest zawór na powrocie z grzejnika???(brak licznika JULI ,trzeba zawora zapodać na instalacji powrotnej)

A po co? Co miałbym tym zaworem robić? Codziennie se nim kręcić dla funu?

9 godzin temu, Tornado napisał:

- płytko pozioma instalacja możliwa duża strata ciepła do podłogi.

Chyba nie sądzisz, że nie dałem otuliny i nie upchałem wełny? Poza tym ludzie nawet podłogowe ogrzewania sobie montują, żeby "tracić ciepło" przez podłogę :D

9 godzin temu, Tornado napisał:

- gdzie jest osłona panelu "esek" ( oczka się zaświecą). 

Zdjęta, żebyś lepiej widział maestrię prowadzenia drutów.

Zresztą sam sobie lubię popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to dobry moment aby powiedzieć, że niektóre rzeczy powinny być robione z głową. Jeśli spełniają funkcje praktyczną lub/i estetyczną to super.

 

Ale to już średnio, bo jest prawdopodobieństwo pożaru jeśli odpali się świeczkę -

9 godzin temu, Hippie napisał:

 

bafa1f4a15f64.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.