Skocz do zawartości

Retro zegarek


TańczącyPies

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum oraz Big Bossa, dziękuję za odwiedzenie mojego tematu.

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zakup pierwszego zegarka. Przeglądając oferty natrafiłem na ciekawe modele Casio seria Retro.

 

http://www.watchshop.pl/zegarki/casio/uniwersalny/a159wgea-1ef?utm_source=ceneo&utm_medium=bid

https://www.zegarek.net/zegarki/casio/zegarek_casio_a168wg-9ef.html??gclid=EAIaIQobChMIoLC-1_KT2AIVjQDTCh0MhAb4EAQYBCABEgIQTPD_BwE

 

Szukam zegarka do noszenia na co dzień do 300 zł.

Czy jest ktoś w stanie wypowiedzieć się na temat powyższych dwóch modeli lub polecić coś w podobnej stylistyce?

 

Dziękuję za poświęcony czas.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casio to dobry wybór, o ile interesuje cię stylistyka retro digitali.

 

Zerknij sobie jeszcze poniższego Timexa, też wpisuje się w stylistykę retro, wygląda solidnie, a zmieścisz się w dwóch stówach.

 

_3B_2CC_2CW_2C_25_5CY._23_3CQ_2C3_2CV-S_

 

https://pl.www.watches2u.com/watches/timex/t78587-mens-silver-classic-digital-chronograph-watch.html?norecom=true&nrocc=pln&nroci=PL&gclid=EAIaIQobChMI39SzyquV2AIV28qyCh3DFgBAEAYYASABEgK7vvD_BwE

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waflo pokazał modę z lat 90. Miałem ten model z tym, że można było z nim pływać bo trenowałem wtedy. Cieżko było go zajechać. I miał juz iluminator czy jak to tam sie zwało. Polecam. Model prezentujący zegarek tez znany mi z twarzy... Student życia w USA czy coś? :P

 

To co pokazałeś to lata 80 o pamietam jak kolegi ojciec przywoził takie z US, kurwa ale one wyglądały wtedy i jeszcze modele z kalkulatorem. Wow. Jedyne co bym szukał to czy to złoto sie z nich ściera. Ja mam inne modele Casio i od użytkowania sie sciera. Poszukaj gdzieś na forach zagranicznych (może na yt nawet) czy to dotyczy tych modeli retro - zegarek wtedy straci. 

 

@Mr.Meursault pokazał timexa na wzór Casio, wszyscy co mieli odczynienia z timexem narzekali w pierwszych miesiącach użytkowania coś było nie tak, nie wiem czy to Polska dystrybucja, a może podróbki nie wiem ale coś jest z nimi nie tak, boss tez chyba coś tam psioczył...

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei niestety problem ścierania powłoki złotego koloru dotyczy tych zegarków, jednak zegarki Casio Retro dostają pozytywne recenzje, raczej się na niezdeccyduję, pozdrawiam.

 

Btw. Seiko oraz Citizen oferuje podobne stylistycznie zegarki, czy ktoś miał może z nimi styczność?

Pozdro 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się jeden i drugi. Fajne. Dawniej nosiłem same Casio i nigdy, powtarzam nigdy żaden z nich mnie nie zawiódł. Teraz mam dwa Tissoty ( obydwa już były naprawiane ) i Festinę (też już naprawiana ale tutaj akurat się nie dziwię model lata chyba 90siate). Ciekawe czy dzisiejsze Casio są tak samo niezawodne i wytrzymałe jak te stare?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba zegarki bym sobie odpuścił.

Moda na retro powróciła, ale to tylko chwilowa moda i zegarek w kolorze złotym z niepewną powłoką nie jest dobrym wyborem.

Zwłaszcza jeśli chcesz zegarek na co dzień.

Te złote modele głównie upodobały sobie panie :)

 

Tutaj masz kilka innych do wyboru które mogę polecić:

 

W-217H-1AVEF_4s.jpgpol_pl_Zegarek-Casio-DBC-32-1AEF-DataBan

 

A najlepiej jak kupisz model DW-5600 czyli G-Shocka retro.

 

06dd-2873-4877-9c7f-9eeac617cad8_large.j

 

Timexy są spoko, ale rzeczywiście mocno awaryjne z tego co słyszę. Zwłaszcza słynne indiglo.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Pozytywny said:

Timexy są spoko, ale rzeczywiście mocno awaryjne z tego co słyszę. Zwłaszcza słynne indiglo.

No to może dorzucę co nieco o moich doświadczeniach z Timexami. Na pierwszy ogień Timex T5K170 Ironman Triathlon.

T5K170_4m.jpg

Zegarek za jakieś 150 zeta, wodoszczelny 100m, fajne i wygodne przyciski, ogólnie bardzo przyjemny. Niestety po kilku miesiącach rozleciał się pasek, a nowy kosztował coś 60 zeta. Trochę sporo, ale przebolałem. Niestety ten nowy również się rozleciał po podobnym czasie. Dobrałem pasek od Casio, który pasuje całkiem dobrze i jest trwały. Jak padła bateria, to zegarmistrz zaczął płakać, że trzeba wymienić uszczelkę, a on takiej nie ma, więc założy mi baterię, ale muszę pamiętać, że wodoszczelność już nieaktualna. Podsumowując - Casio oferuje lepszą jakość i lepszy dostęp do części.

Drugi mój Timex to kwarcowy chronograf, coś jak TW2R42600, tylko z logo pewnej międzynarodowej firmy na tarczy, bo to prezent dla VIP klientów miał być (żaden ze mnie VIP, ale znajomy załatwił).

TW2R42600_4s.jpg

Ogólnie padaka, szybko nawaliła wskazówka sekundowa chronografu, a jak padła bateria to posłałem go do śmieci. Chłam. Mam podobnej klasy cenowej chronograf Casio Edifice EF-503, który kładzie jakością Timexa na łopatki.

 

Następny zawodnik to oczko wyższa klasa - zegarek mechaniczny z automatycznym naciągiem, wskazaniem czasu 24h i rezerwy naciągu sprężyny. Model T2D921.

T2D921_1m.jpg

Napędzająca go kopia mechanizmu Miyoty ma jakiś problem, przez co nie można polegać na jego wskazaniach, bo potrafi się w określonej pozycji zatrzymać i ruszyć po jej zmianie. Był w naprawie, ale to tylko poprawiło sytuację, a nie wyeliminowało feler. Szkoda, bo zegarek wykonany całkiem fajnie (choć przy Orientach nie ma czym się pochwalić),  a rezerwa chodu przy tej cenie zegarka to rarytas. Podsumowując - chłam, ale z bajerami. Właściwie nie wiem po co go trzymam.

Także jeżeli chodzi o Timexa, to moje odczucia są dość mieszane z tendencją do negatywnych. Nie widzę żadnej przewagi tej marki nad japońską konkurencją. Amerykanie lubią swoje własne produkty, więc dla nich kupno Timexa zamiast Casio może mieć jakiś sens, ale kierując się kryteriami jakościowymi zdecydowanie głosuję na Casio. A jak miałbym coś polecić, to byłoby to Casio AE-1200WHD, który można uznać za hołd dla Seiko G757, który gościł na ręku Rogera Moora jako agenta 007 w filmie Octopussy:

AE-1200WHD-1A_4s.jpgga015-seiko-g747-bondtoys.jpg?itok=4eN2b4072377_std.jpg

 

Edytowane przez Adams
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casio super. 

 

Jak widać Panowie w Turbanach też lubią. Niestety z powodu niezawodności, często używane do odpalania fajerwerków.

 

Ja bym poszukał oryginalnego srebrnego, na giełdzie staroci. U mnie chodzą w okolicy 50 zł. Takie udawane retro trochę mi nie pasuje. 

 

Z tych dwóch wybrałbym drugi, i chyba nic lepszego nie znajdziesz w tym stylu z aktualnie produkowanych modeli. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm......... i kup sobie teraz drogi psujący się zegarek , za naprawę jednego drogiego zapłacisz tyle co za kupno nowego taniego który i tak wygląda jak ten drogi a zwykle  chodzi bez problemów do zużycia baterii po czym bez bólu serca wyrzucasz i kupujesz nowy podobny lub wymieniasz tylko baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten złoty casio z czarną tarczą  ( pierwszy link ) fajny - 

Mega old skul - jak lubisz taki styl to fajnie wygląda. 

A jesli coś bardziej trwalego ta fajny jest ten g shock zaproponowany przez któregoś z braci powyżej - najlepsze jest to że g shocka choćbyś chciał to noe zepsujesz - faktycznie pancerny zegarek.

Swoją drogą ten Casio z data bankiem i kalkulatorem to jakbym miał taki w podstawówce to byłbym królem osiedla... albo ofiarą rozboju ;)

 

Edytowane przez Headliner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.