Skocz do zawartości

Dlaczego z wiekiem tak szybko mija czas? Proszę o wyjaśnienie


Szybko mija Ci czas?  

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Szybko mija Ci czas?

    • Tak
      42
    • Nie
      2
    • Nie mam pojecia
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Braci!!

 

Pewnie każdy zmagał się kiedykolwiek z tym pytaniem w głębi umysłu.

 Mieliśmy 10lat wakacje ciągnęły się w nieskończoność...

 

Mając lat 18 już ten czas znacząco przyspieszył i z każdymi urodzinami pędził.

 

W późniejszym wieku, Nawet nic nie robiąc czas leci nie ubłaganie. Czego to przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu ukończenia 18 lat, czas upływa mi bardzo szybko, a rok obecny to już kosmos, ledwo świętowałem zakończenie ubiegłego roku, a tu lada dzień kolejny sylwester.

 

Dla każdego czas biegnie tak samo, z tym, że każdy inaczej to postrzega. Ja wiem jedno, życie jest krótkie, i warto godnie je przeżyć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko, cokolwiek tylko robimy za życia - nawet miłość - robimy w wagonie ekspresowego pociągu pędzącego ku śmierci. Palić opium - to tak, jakby opuścić ten pociąg w pełnym biegu i zająć się czymś innym niż życie, niż śmierć"

 

Jean Cocteau - " Opium: Dziennik kuracji odwykowej",

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to kwestia habituacji. Jeżeli w przeciągu dnia nie pojawia się nic co odbiega od normy, to mózg wygodnie zapomina o tym dniu, bo przypominał wszystkie poprzednie. W efekcie wszystko się zlewa i wydaje się, że jeden dzień minął miesiąc. Trzeba urozmaicać swoje życie jakimiś wypadami na weekend. Przynajmniej tak jest w moim przypadku. Jeżeli dłuższe okresy nudy i monotonii przerywane są czymś ekscytującym, lub niecodziennym percepcja czasu zmienia się. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie u mnie ta zmiana najbardziej widoczna była po skończeniu szkoły i rozpoczęciu pracy, ze szkoły średnio wracałem około 14-15, a z pracy aktualnie wracam czasami 16-17 + doszła co drugi dzień siłownia i wygląda to tak, że wracam z pracy zjem coś i zaraz jest 19 uciekam na siłownie, wracam i zaraz już jest wieczór i tak w koło, za czasów małolata inaczej to wyglądało, więc to jest po prostu większa ilość obowiązków i tyle... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest zajęcie,to czas leci szybko,widać to np w pracy... Będąc dzieckiem nie miało się obowiązków,teraz każdy dzień zaplanowany...

Mnie po każdej dekadzie czas biegnie coraz szybciej,po 30 to już jakiś kosmos,w przyszłym roku 40 :blink:

Ten rok wyjątkowo szybko mi zleciał....też tak macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeczytać:

 

http://wiedzoholik.pl/naukowcy-wyjasnili-dlaczego-z-wiekiem-czas-plynie-szybciej/  

 

http://www.entertheroom.pl/life/6468-niech-ktos-zatrzyma-czas

 

Taką zależność zauważył już w roku 1890 William James. Psycholog pisał, że gdy się starzejemy, czas wydaje się przyspieszać, ponieważ w naszym życiu ma miejsce coraz mniej wydarzeń, które zapamiętujemy. Gdy dorastamy, nasza codzienność wypełniona jest różnorodnymi pierwszymi razami – pierwszym dniem szkoły, pierwszym pocałunkiem, pierwszą przyjaźnią czy związkiem, pierwszymi podróżami. Im jesteśmy starsi, tym mniej rzeczy robimy po raz pierwszy, tym mniej wspomnień zapisuje się wyraźnie w naszej pamięci, a kolejne lata wydają wymykać się z rąk – argumentował James.

Edytowane przez snoopy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, snoopy said:

Polecam przeczytać:

Psycholog pisał, że gdy się starzejemy, czas wydaje się przyspieszać, ponieważ w naszym życiu ma miejsce coraz mniej wydarzeń, które zapamiętujemy. Gdy dorastamy, nasza codzienność wypełniona jest różnorodnymi pierwszymi razami – pierwszym dniem szkoły, pierwszym pocałunkiem, pierwszą przyjaźnią czy związkiem, pierwszymi podróżami. Im jesteśmy starsi, tym mniej rzeczy robimy po raz pierwszy, tym mniej wspomnień zapisuje się wyraźnie w naszej pamięci, a kolejne lata wydają wymykać się z rąk – argumentował James.

Dokladnie tak.

Wiele osob przyznalo ze tak wlasnie to wyglada.

 

Nawiasem mowiac - to ma wplyw rowniez na obcowanie z kobietami.

Setna naga kobieta to mniej wiecej to samo co ogladanie pary butow w sklepie wiec jest klopot z podnieceniem sie, ani cycki nie porazaja, ani cialo ...

Dlaczego niby maly ma stawac jak nic co widzi go nie rusza bo widzial to 99 razy a obecny raz wcale nie jest najbardziej porazajacy?

Malo jest laleczek z cialem modelki.

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mr Sinister napisał:

Też to czytałem ale zastanawia mnie na ile coś takiego może być prawdą ...

Ciekawy jestem czy takie odczucie mieli ludzie, powiedzmy, te sto lat temu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Headliner napisał:

Też to czytałem ale zastanawia mnie na ile coś takiego może być prawdą ...

Ciekawy jestem czy takie odczucie mieli ludzie, powiedzmy, te sto lat temu ?

 

Nie mam zielonego pojęcia, czy ludzie sto lat temu mieli takie odczucie. W sumie wtedy żyli całkiem inaczej, nie było takiego wyścigu szczurów (chyba?), nadmiaru bodźców, więc o ile mieli takie odczucie to mogło być to właśnie związane z tym, że czas nam się dłuży gdy się nudzimy, stresujemy etc, a gdy jesteśmy podekscytowani to leci szybciej. Może to być właśnie tylko odczucie i tak to właśnie traktuję. Ale relacje o tym, że mnichom brakuje czasu na rytuały modlitewne, a wcześniej im go nie brakowało+ wzmianka o krócej palących się lampach są co najmniej dziwne... Może rzeczywiście zależy to od czegoś więcej niż subiektywnych odczuć, zasady kontrastu etc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr Sinisterrelacje faktycznie są dziwne ale nie rozmawiałem ostatnio z żadnym mnichem, więc informacja niesprawdzona :)

Mówimy teraz o wyścigu szczurów, że powoduje to odczucie szybkeigo upływu czasu - może coś w tym jest, natomiast musimy pamiętać, że nasi dziadkowie, przeżyli II Wojnę, ich rodzice z kolei I Wojnę itd - też lekko im nie było a jednak to nam zaczyna brakować czasu ... więc to mnie zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2017 o 11:32, KurtStudent napisał:

"Wszystko, cokolwiek tylko robimy za życia - nawet miłość - robimy w wagonie ekspresowego pociągu pędzącego ku śmierci. Palić opium - to tak, jakby opuścić ten pociąg w pełnym biegu i zająć się czymś innym niż życie, niż śmierć"

 

Jean Cocteau - " Opium: Dziennik kuracji odwykowej",

 

Miał koleś łeb ;)

A ja właśnie odkryłem czego naprawdę mi brak i za czym tęsknię B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.