Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Bruxa

Wigilia - spędziliście ją miło czy były kwasy?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na kwadrans przed dzieleniem się opłatkiem siostra jak zwykle wynalazła jakiś błahy temat do kłótni. :o A jak było u Was?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie było super, jak co roku :) Odkąd rodzice się rozwiedli kwasy nie występują, a odkąd w rodzinie są małe dzieci jest jeszcze fajniej. Ja w ogóle bardzo lubię święta, co prawda w tym roku nie robiłam wigilii u siebie, ale lubię ją organizować. U nas wszystko na luzie, żadnej spiny na wielkie porządki, ale potraw na stole jest zawsze więcej niż 12 - każda pani domu przynosi swoje specjały ;) W ubiegłych latach chodziłam na pasterkę, uwielbiam ten klimat, w tym roku nie dałam jednak rady. O świętach myślę zawsze dużo wcześniej i lubię cały proces przygotowań - szukam inspiracji na wystrój chaty albo nakrycie stołu, prezentów żeby były trafione, lubię siedzieć nocą w kuchni, włączyć sobie świąteczne szlagiery Franka Sinatry albo kolędy i sobie pichcić. Święta w ogóle pięknie pachną, uwielbiam absolutnie :) 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem na dwóch nie dużych, było miło, zero zgrzytów, tematy do rozmów wyważone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyszedłem z domu w którym miała być wigilia parę minut przed rozpoczęciem :> Czasami się po prostu nie da :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wigilia spoko, dzisiaj kwasy z bratem, jak się napił na pasterce i zaczął do mnie rzucać. Takie uroki dzieci wychowanych przez ojców alkoholików. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na spokojnie. Tyle, że moja mama i jej facet to straszne gaduły, a ja nie bardzo jestem wygadany, więc trochę wymęczony jestem :P

Edytowane przez Kaktus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie było spokojnie i wesoło. Jak pojawił się temat o polityce, to puściłam oczko do siostry, żeby szybko spróbować zmienić tor rozmowy :) Udało się go ominąć, aby zgrzyty się nie pojawiły. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było sympatycznie, jak co roku. 

Tylko jakiś sąsiad zaczą w ścianie coś wiercić, co się starszemu pokoleniu nie spodobało. 

Edytowane przez igor77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Milcząco. Braciszek chciałby nagle zgody, zachowuje się tak jakby nic się nie stało, a nawywijał tyle że na kilku by starczyło (a szanse już dostawał). Lekki kwas, ale nikt żali nie wylał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było miło i inaczej niż zawsze.

Mama wprowadziła zmiany w tradycji, a ja zamówiłam wieczorem taryfe i pojechaliśmy do siostry śpiewać jej kolędy pod drzwami. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie dla odmiany ciotka przyszła bez męża bo " nie był w nastroju" a do mnie były pytania kiedy ja :) . Tak poza tym spoko w miarę miła atmosfera . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na szczęście wieczór spędzony w pracy na służbie. Nie chciałem pić to raz a dwa zjawiła się rodzinka za którą względnie nie przepadam (ot, urok nowobogackich) i obawiałem się, że mogłoby mi się cos "wymsknać" pod wpływem. Do tego babcia starowinka (91lat) po wymianie IE rozrusznika, więc nie chciałem by się denerwowała sytuacją. Taka więc bez zgrzytów i całkiem miło😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie obchodzę wigilii więc nie ma kwasów :D 

Ważne jest aby likwidować źródło problemów, a nie walczyć z tym co z tego źródła wyrośnie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie na godzinę przed wigilią były kłótnie a potem na wigilii wszyscy oh ah. Wpierw do babci na godzinę wpadliśmy gdzie był jej facet i ten gościu co go kiedyś wujkiem nazywałem ale za jego odpały znienawidziłem go. Życzenia, zjedliśmy, pogadaliśmy ale zaczął się temat polityki i wyszedłem bo nie chciałem się denerwować. Potem wróciliśmy do siebie, wpadł brat mojej mamy i ogólnie wporzo spędziliśmy oglądając też Kevina xD Dzisiaj z kolei do nas babcia z jej facetem i tamtym wpadła. Wszystko fajnie cacy ale babcia ze swoim facetem się pokłóciła że się wtrąca w rozmowę mimo że robiła to samo ale co najśmieszniejsze kiedy poszedł zapalić zaczęła się na niego żalić jaki to on taki śraki owaki i że jak tak będzie dalej robił to go pogoni. Fajnie nie? Sęk w tym że dzięki niemu ma darmowe podwózki, pomoc we wszystkim, nawet remont opłacił i z tamtym we dwóch zrobili xD Co z tego że tak się te 6 lat poświęca jak chwila emocji u kobiety i od razu do skreślenia i out z mojego  życia xD

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, marios27 napisał:

babcia ze swoim facetem się pokłóciła

Zaproś "przyrodniego dziadka" na forum. Jeśli ogarnia klawiaturę to chętnie poczytam o jego podbojach😋

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@StonekZiemniaczany Hahahah pewnie ogarnia ale nie sądzę żeby mówił o swoich podbojach :D Nigdy nie słyszałem od niego żadnych takich tematów, raczej polityka sport i inne :) a tu poszło o jakąś pierdołę :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, catwoman napisał:

U mnie było super, jak co roku :) Odkąd rodzice się rozwiedli kwasy nie występują, a odkąd w rodzinie są małe dzieci jest jeszcze fajniej. Ja w ogóle bardzo lubię święta, co prawda w tym roku nie robiłam wigilii u siebie, ale lubię ją organizować. U nas wszystko na luzie, żadnej spiny na wielkie porządki, ale potraw na stole jest zawsze więcej niż 12 - każda pani domu przynosi swoje specjały ;) W ubiegłych latach chodziłam na pasterkę, uwielbiam ten klimat, w tym roku nie dałam jednak rady. O świętach myślę zawsze dużo wcześniej i lubię cały proces przygotowań - szukam inspiracji na wystrój chaty albo nakrycie stołu, prezentów żeby były trafione, lubię siedzieć nocą w kuchni, włączyć sobie świąteczne szlagiery Franka Sinatry albo kolędy i sobie pichcić. Święta w ogóle pięknie pachną, uwielbiam absolutnie :) 

Chcialbym taka kobiete;-) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, MoszeKortuxy napisał:

Nie obchodzę wigilii więc nie ma kwasów :D 

Ważne jest aby likwidować źródło problemów, a nie walczyć z tym co z tego źródła wyrośnie.

Źródłem problemów są ludzie, a nie obrzęd sam w sobie ;) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja od jakiegoś czasu nie łamię się opłatkiem i w ogóle nie obchodzę i nie kryję się z tym.  No - życzenia co składam.

Dzień wolny to pojadłam, poleżałam i słuchałam muzyki i stream pana Marka :rolleyes: 

Jednym słowem - leniuchowanie. Niech jak najszybciej się skończą

W przyszłym roku jak się uda jadę w ciepłe kraje :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pierwsze święta które spędziłem tylko z dziewczyną, z dala od rodziny znajomych i tej całej szopki, tylko my i alkohol :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rodzina, całym rokiem pożycz kase, na czas nie oddają, a w wigilie jacy to oni nie uczynni..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi