Skocz do zawartości

Pomoc Braciom tam, gdzie mogą jej szukać


Kelner Panic

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem na ten temat porozmawiać z Markiem podczas wigilijnego streama. Niestety, zamiast 3-minutowych rozmów z przyjaciółmi mieliśmy jedna 15-minutową a nastepnie ponad godzinny monolog w temacie hejterów. Marek nie odbierał telefonów a wręcz apelował, by nie dzwonić. Co po tej godzinie nie wiem, bo wyłączylem. To temat na osobny wątek, niestety nie mogę publikowac w dziale "Radio Samiec!", nie mam pojęcia dlaczego. To nie pierwszy raz, kiedy od pewnego momentu Marek przestaje czytać czata (dziwnym trafem zawsze omija moje pytania czy propozycje), albo woli sluchać samego siebie niż rozmawiac z ludźmi. Ja i tak przyjde z moja sprawą, bo idea ważniejsza, ale proponuję przemyśleć, ile osób zostało skutecznie zniechęconych.

 

Sprawa mianowicie jest inspirowana audycją Marka na temat wypowiedzi zastępcy rzecznika Praw Obywatelskich do spraw równości, pani dr Sylwii Spurek, która postawila tezę o tym, że przemoc ma płeć (rzecz jasna męską, jej zdaniem). Pomyślalem, że skoro mężczyźni nie moga liczyć na pomoc RPO, i w ogóle w instytucjach pomocowych jest po kilkanascie opcji darmowej  pomocy prawnej, psychologicznej i innej dla kobiet, a nie ma nic dedykowanego mężczyznom, to jest to fajne pole do ekspansji. Zwlaszcza, że mozna by to rozwijać stosownie do aktualnych mozliwości: zacząć od jednego ROPSu czy czegoś podobnego i stopniowo zwiększać zasięg. Realna pomoc dla braci w potrzebie tam, gdzie jej szukają i tam, gdzie powinna byc dostępna. Bo nie czarujmy się: system bias i owszem, ale brak organizacji wspierających mężczyzn jest także wina samych mężczyzn. Nie ma zakazu ich tworzenia. Jakaś fajna nazwa do kompletu (te które przyszły mi do glowy są niestety zajęte) i jedźmy z tematem...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, śliski ręcznik said:

To forum pełni funkcję tej pomocy, nawet Marek mówił że mamy tutaj ludzi z różnych warstw społecznych, w tym  prawników :) .

Więc dlaczego w takim razie nie wydrukować 25 000 ulotek i rozłożyć obok tych kobiecych, po 10 na każdy GOPS na początek, z adresem Forum i krótką zajawką?

 

1 hour ago, radeq said:

No w końcu Marek jest tutaj dla nas, więc powinien się słuchać i robić co mówimy :]

Nie, ale skoro zapowiada 3-minutowe rozmowy to powinny być 3-minutowe rozmowy, a nie 1,5 godziny o Sławku. Niesłownośc raczej nie zachęca ludzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kelner Panic napisał:

Nie, ale skoro zapowiada 3-minutowe rozmowy to powinny być 3-minutowe rozmowy, a nie 1,5 godziny o Sławku. Niesłownośc raczej nie zachęca ludzi.

Ja to się dziwię, że w ogóle chce mu się rozmawiać z ludźmi, przy 70-80% rozmowach bym jebnął słuchawką - straszne sępy energetyczne z ludzi. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalenie 3 minut ma swój cel - jak ktoś nudzi, próbuje szukać atencji czy dzwoni kolejny raz, to są trzy minuty, jak rozmowa ma sens (dla mnie albo dla innych), przedłużam ją.

 

Co do mówienia o hejterach, to przykro mi że Cię nudziłem i nie mogłeś się wygadać, ale tak się składa że moja działalność dla ludzi kosztuje nie tylko moje prywatne pieniądze, ale też akcje hejterów, którzy do tej pory zdążyli niemalże doprowadzić do śmierci moją przyjaciółkę, poniżyć ją publicznie i zmienić lata szlachetnej, uczciwej pracy lekarza w szambo, a ze mnie - po latach uczciwej pracy zrobić nerwowy wrak i bandytę okradającego ludzi i niszczącego staruszki.

 

Przykro mi, że zmusiłem Cię do słuchania o tak nudnych sprawach, zamiast rozmawiać z Tobą na wizji o interesujących Cię sprawach, bo przecież Twoje sprawy są ważniejsze niż moje życie.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, ale tu nie chodzi o mnie, ja sobie poradzę, potrafię już nie pielęgnować uraz i postawić sprawę ponad osobistymi ambicjami. Inaczej po prostu zabrałbym zabawki. To nie są "moje sprawy" - to jest koncepcja zrobienia czegoś pożytecznego, stworzenia jakiejś przeciwwagi dla organizacji kobiecych. Mówiąc o Sławku nie pomożesz ludziom. Wiem: chodzi o markę Marka, zniszczony wizerunek, żeby ludzie wiedzieli o co chodzi i kto jest tym złym. Ale efekt jest taki, że jak ktoś ma pomysł, to może się nie przebić. Rozumiem, że pomysł Cię nie interesuje? Bo nie odniosłeś się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radeq to będzie krzyk że zarabiam na biednych :> Zawsze będą niezadowoleni. Ale ja naprawdę nie dam rady odebrać wszystkich telefonów, dzwonią ludzie nonstop, i się obrażają że nie odbieram. A ja też chcę chwilkę odpocząć - samsunga trzymam przy głowie i przy mikrofonie, ręka mi drętwieje, dla mnie to też jest niewygodne i męczące. 3h telefon przy głowie, to też niezbyt zdrowe jest, głowa boli okropnie później.

 

Ale zawsze ludziom za mało, tylko co im oddać jeszcze? Kilka godzin rozmów, to górna granica mojej wytrzymałości.

 

W trakcie rozmowy kliknąć też nie mogę, bo się ludzie denerwują że nie słucham w pełni tylko zaglądam gdzieś. Niesamowite to jest :>

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał pogadać o problemach w moim życiu to wtedy tak, masz Marku rację, jestem wampirem, chce sie wysrać i pójść. Ale nie chcę gadać o sobie. Chciałem pomóc, ale widzę, że na ten moment nic z tego nie będzie. Widzę, że bardzo źle znosisz krytykę. Tylko że widzisz, ci, ktorzy z Tobą zgadzać się bedą w pełni i zawsze nigdy nie pokażą Ci obszaru "ja ukryte". Nie znając swoich błędów, będziesz je powielał. Nie chodzi mi o to, zebyś nie mówił o Sławku, nie jestem od niego i nie trolluję. Spójrz trochę z boku. Zapraszasz ludzi na rozmowę, nazywając ich przyjaciółmi. Ludzie przychodzą i słuchaja monologu. Czekają, czekają, czekaja... i Bohuna spotkali, i dalej czekaja. W końcu idą, myśląc sobie "ten Marek to strasznie niesłowny jest". I nie chodzi o to, że mówisz o Slawku. Chodzi o to, że zapowiadasz co innego, a jest co innego. I to nie jest w porządku wobec słuchaczy. Gdybyś zaprosił na stream "Półtorej godziny o Slawku i jego ekipie, może tez zmieszczą się ze 2 rozmowy ze słuchaczami" byłoby OK. Ja się nie obrażam, bedziesz chcial skorzystać z pomysłu, to korzystaj, jeśli nie, trudno, może kiedy indziej, może z kimś innym... Ale uważam, że temat pomocy dla mężczyzn trzeba ruszyć. To tyle.

 

PS: "Ja ukryte" jest z okna Johari, pewnie znasz, a dla tych co nie znają link

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kelner Panic Może idź do rafoniksów i innych magicali i im powiedz co mają robić na swoich streamach albo powiedz, że są samolubni.

 

Masz ciekawy pomysł to go opisz i daj pod rozważenie ale nie szukaj atencji na siłę. Może i Twój pomysł jest dobry ale przecież jest mnóstwo ludzi z zaje...mi pomysłami i co z tego. Poza tym nikt nie ma obowiązku angażować się w cokolwiek, każda inwencja i chęć pomocy jest dobrowolna.

Z ciekawego pomysłu, który niewątpliwie jest istotny zrobiłeś posta, którym poniekąd obrażasz @Stulejman Wspaniały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Cortazar said:

@Kelner Panic Może idź do rafoniksów i innych magicali i im powiedz co mają robić na swoich streamach albo powiedz, że są samolubni

A co oni mnie obchodzą? Mnie interesuje MRM i chętnie będę współpracował z każdym, kto też chciałby działać w te stronę.

 

12 minutes ago, Cortazar said:

Z ciekawego pomysłu, który niewątpliwie jest istotny zrobiłeś posta, którym poniekąd obrażasz @Stulejman Wspaniały

W którym miejscu go obrażam? Przedstawiam jedynie fakty. Obiecał co innego, było co innego. To też jest problem. Aczkolwiek masz rację z tym, ze należało raczej zrobić dwa osobne posty. Chciałem nawet, ale niestety nie mam jak publikować w dziale "Radio Samiec!" a do innego temat nie pasował. Od tego przeciez zacząłem, napisalem "to temat na osobny wątek, ale nie mogę publikować w dedykowanym dziale". Kanał jest Marka, Forum też, Marek robi duzo dobrego, ale robi tez błędy. Powtarzam: jeśli nie będzie chciał spojrzenia z zewnątrz, będzie je powielał. I nie, nie jest w porządku zapraszanie przyjaciół na swój kanał na rozmowy a nastepnie robienie czegoś innego. Tak samo jak nie byłoby w porządku gdybym zaprosił kogoś do mojego domu na wspólne ogladanie filmu a zamiast tego opowiadał o problemach w pracy... or whatever. Ilu ludzi zniechęcił w ten sposób?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko uważam, że mogłeś jednak przemilczeć ten fragment o streamie choćby z szacunku i wdzięczności. Forum i audycje są za darmo i właściciel ma prawo robić co uważa. Nie udało Ci się dodzwonić, spróbuj innym razem.

Na forum każdy jest dobrowolnie a jak się ktoś zniechęci to odejdzie i tyle, jego sprawa.

Edytowane przez Cortazar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kelner Panic Ty jesteś U MARKA na forum i narzekasz na JEGO STREAMY, które są prowadzone na JEGO KANALE. Ty z tego korzystasz za darmo i masz jeszcze czelność narzekać?! Marek może mówić o czym chce i kiedy chce bo jest U SIEBIE. A ty co dałeś Markowi w zamian za jego ciężką pracę?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kur....a co to jakiś zmasowany atak trolli ostatnio czy co?

 

16 godzin temu, Kelner Panic napisał:

To nie pierwszy raz, kiedy od pewnego momentu Marek przestaje czytać czata

Przecież wielokrotnie mówi, że ma masę pracy.
Słuchasz go czasem co mówi?
Pisze książki nowe, poprawia błędy userów.


 

Edytowane przez Łapinski
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monolog... gdy już jestem zmęczony telefonami (drętwiejąca ręka, ból głowy, ogólne zmęczenie od rozmów z ludźmi), odpowiadam na pytania ludzi z czatu. To nie monolog, a odpowiedzi na pytania ludzi, staram się je często czytać.

 

Tak, nazywam przyjaciółmi ludzi, którzy rozumieją że nie będę 4 - 5h rozmawiał z nimi o ich problemach, a w wolnej chwili od telefonów porozmawiam też o swoich problemach. Chyba na tym polega przyjaźń, że raz ja a raz ktoś coś powie? Czy może mam 5h siedzieć z telefonem przy uchu i mikrofonie i słuchać cudzych problemów? Nikt z tego nie robi problemów, tylko Ty...

 

Kto odchodzi? Bo widzę że liczba osób stale wzrasta - kto konkretnie odszedł? 

 

Źle znoszę krytykę? Co Ty piszesz, myślisz że na jakimkolwiek forum ktoś w mojej sytuacji pozwoliłby Ci na takie ostre słowa? Odpowiadam na Twoje zarzuty, chociaż nic od siebie nie dałeś. Ani mi, ani chłopakom. Wszyscy mają Tobie dawać, odpowiadać na Twoje pragnienia - a co dałeś od siebie? Zarzuty? Krytykę? Narzekania? Znasz kogoś, kto jak ja oddałby tyle czasu i zdrowia za darmo ludziom? Bo ja nie znam. A to że się nie dodzwoniłeś, to miej winę do ludzi którzy chcą rozmawiać ze mną, a nie do mnie że nie zrywam połączeń z ludźmi w trakcie rozmowy, bo TY masz mega ważną sprawę do obgadania.

 

Co do Twoich pomysłów, to widząc co i jak piszesz, nie chcę nawet się z nimi zapoznawać. Z daleka chcę być od toksyków Twojego pokroju, bo są tylko z tego wielkie problemy później.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, sofizmat rozszerzenia... Wczorajszy stream był dobry. 15-20 minut przerwy między telefonami jest dla ludzi znośne, 1,5 godziny - nie. Przyjaciele, ci prawdziwi, sa równiez od tego by wskazać błędy, których druga strona nie widzi. Prawdziwy przyjaciel powinien kopnąć w dupę nawet, jeśli trzeba. Jeśli z Twojego poswięcenia, ktorego nie neguję, ma wynikać zakaz krytyki, albo nawet deprecjonowanie jej znaczenia, to nie widzę tu miejsca dla ludzi potrafiących myślec samodzielnie a nie potrafiących bezkrytycznie przyjąć czyjegoś autorytetu. A zdaje się, że wystepują w naturze rzadziej, niż klakierzy. I zdaje się też, że to ich zasługą jest cały postęp, bo ktoś akceptujący zastane nie wymyśli niczego nowego. Jeśli ze względu na osobistą urazę odrzucasz czyjes pomysły bez zapoznawania sie z nimi, to znaczy, że stawiasz osobiste ambicje ponad sprawą, która rzekomo jest najważniejsza. Już milknę. Napisałem co miałem do napisania i zdaje się, że cokolwiek podziałało, bo stream sie poprawił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kelner Panic napisał:

Wczorajszy stream był dobry. 15-20 minut przerwy między telefonami jest dla ludzi znośne, 1,5 godziny - nie.

Dobry jesteś Ci powiem :D Chcesz komuś narzucać co ma robić na swoim kanale, co wolno mu robić a czego nie.

Czemu sam nie zrobisz streama?

11 minut temu, Kelner Panic napisał:

Napisałem co miałem do napisania i zdaje się, że cokolwiek podziałało, bo stream sie poprawił.

Fajnie, że w końcu Marek ma twoją aprobatę :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kelner Panic ktoś kto miło ze mną rozmawia, nie jest moim klakierem, tylko jest po prostu NORMALNY. Ja też miło gadam z ludźmi, i nie jestem ich klakierem - jestem normalnym człowiekiem. Natomiast Twoja postawa to PRESJA i zmuszanie do robienia tego, co Ty chcesz, a nie żadna przyjaźń. Jesteś toksycznym człowiekiem, który gdy sytuacja nie idzie po jego myśli, sięga po presję i nawet kłamstwa żeby wyszło na jego - np. piszesz że źle znoszę krytykę, a to nie żadna krytyka, tylko bezczelność. Przymuszasz, wymuszasz, żądasz atencji, Ty i Twoje pomysły jesteście najważniejsi na świecie, a ludzie mili są nagle klakierami którzy mi się podlizują. 

 

Już za same takie słowa, powinieneś stąd odejść, i przeżywać całe życie, jak to głupcy nie chcieli słuchać takiego geniusza. Ja np. na pewno nie chcę, bo Twoja postawa skrajnie mi nie odpowiada. Nie chcę znać takich ludzi jak Ty i trzymam się od nich z daleka. Krytykujący, wiecznie niezadowoleni, wytykający wszystkim błędy, wszechwiedzący.

 

Gdzie było dokładnie te 1,5h?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.