Skocz do zawartości

Samotność versus mężczyźni - artykulik


Garrett

Rekomendowane odpowiedzi

Natrafiłem na taki oto artykulik w necie:

https://redvoux.pl/samotnosc-vs-mezczyzni/

 

No i cuś mi tu zgrzyta poważnie, np.

"Osoby samotne więdną jak niepodlewany storczyk, brakuje jednego elementu do ich układanki. Tego najważniejszego- kobiety życia. "  :o

 

Pan chyba kreuje nowych białorycerzy.... :blink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GarrettKolejny artykuł białego rycerza chcącego podlizać się do płci przeciwnej. Jeśli ktokolwiek będzie podchodził do tego że posiadania kobiety jest najważniejszym elementem układanki przegra z prostej przyczyny - jeśli nie potrafi być szczęśliwy sam ze sobą będzie uzależniał to uczucie od drugiej osoby/połówki i niestety po latach kiedy coś nie wypali popadnie w depresje lub w coś o wiele gorszego. Kiedyś sam też tak miałem ale dzięki Bogu powoli to już za mną. Wpierw ja oraz moje życie,pasje, rozwój potem kobieta. Ostatnio znajomek podłamany bo jest singlem, smutny, nieszczęśliwy i gadający że brakuje mu kogoś do przytulenia, pocałowania i naturalnie do sexu. Nie ma sił do działania, realizowania swoich pasji. Pytam się go czy robi to dla siebie czy dla drugiej osoby. Naturalnie odpowiedział że dla siebie ale będąc z kimś dostaje powera, motoru napędowego. Dalej nie ciągnąłem rozmowy bo nawet nie warto.  Fakt faktem internet to wielka machina wpływająca na myślenie człowieka a takich jak autor tego artykułu jest na pęczki, którzy zamiast iść swoją drogą usilnie idą jak stado baranów bo tam gdzie oni tam i ja

Edytowane przez marios27
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Garrett napisał:

"Osoby samotne więdną jak niepodlewany storczyk, brakuje jednego elementu do ich układanki. Tego najważniejszego- kobiety życia.

W sumie gdyby odnieść to do kobiety to jest to dość mądre, bo z mojej wiedzy wynika, że storczyk to pasożyt, więc rzeczywiście bez faceta (podłoże) kobieta więdnie (storczyk) :D

  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Garrett napisał:

"Osoby samotne więdną jak niepodlewany storczyk, brakuje jednego elementu do ich układanki. Tego najważniejszego- kobiety życia. "  :o

Nie atakuj takimi ckliwymi cytatami, bo zaraz zwrócę świątecznego karpia. Wiadomo, że kobieta nie da facetowi prawdziwego szczęścia. Najwyżej stworzy jego pozory, za co i tak prędzej czy później wystawi słony rachunek. Dziękuję za taki układ. To ja już wolę zostać przy kawalerstwie i dziewczynach z odlotów. Zdecydowanie mniejsze nerwy i koszta.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego tekstu wynika, że znalezienie kobiety, to jest najważniejsza rzecz w życiu, bez kobiety, życie jest nic nie warte. Jasne. Niech autor dalej opiera życiowe szczęście na drugim człowieku, a ba pewno dobrze na tym wyjdzie. Ja tak spędziłem połowę życia prawie. Jechałem według wpojonych schematów - kobieta jest najważniejszym dobrem życiowym, kobietę trzeba zawsze szanować, kobiecie zawsze trzeba pomagać, bez względu na wszystko. A to zła kobieta była, później zostajesz sam z bałaganem w głowie i nie masz pojęcią co ze sobą zrobić.Ma to jednak spory plus. Teraz wiem, że nie można opierać szczęscia na kobiecie, szczęście trzeba znaleźć w sobie, i je pielegnować. Kobieta może być jedynie dodatkiem do niego, i musi być to miły dodatek.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie podziękuję za tego typu rady, bowiem dzięki takiemu podejściu po rozstaniu z "esencją" mojego życia straciłem ok. 1,5 roku czując jedynie rozczarowanie i niechęć do dalszej egzystencji.

O ile różne teksty można podzielić na przydatne i te mniej pomocne to uważam, że ten temat jest mocno indywidualną sprawą.

 

Kupując psa liczysz się z teoretycznym posiadaniem przez niego pcheł. Myślę, że to dość jasna analogia...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już wolę być tym zdychającym storczykiem niż obgryzionym emocjonalnie badylem. Tak mi się skojarzyło gdy pomyślałem o kumplach co to już małżonki posiadają.

9 godzin temu, Garrett napisał:

więdną jak niepodlewany storczyk

czekaj, czekaj

czyżby mała analogia do" szklanki wody" na starość :lol:

Nie, nie czepiam się, takie tam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tadżyk napisał:

Wiadomo, że kobieta nie da facetowi prawdziwego szczęścia.

Nic z zewnątrz nie nikomu prawdziwego szczęścia. 

 Szczęście pochodzi z naszego wnętrzna do zewnątrz. Nigdy z zewnątrz do wewnątrz.

 Czyli takie wartości jak : kreatywność, pasja, współczucie.... coś co dajesz światu. Jak tylko chcesz brać... mocno się każdy rozczaruje. 

 Niestety materialistyczne społeczeństwo, marketing wielkich firm robi wszstko, żeby wbić Ci do głowy, że bez owego czy tamtego nie możesz być szcześliwy. Piękna indoktrynacja. Ale KASA musi płynąć. 

Edytowane przez Metody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.