Skocz do zawartości

Human Design - analiza


crystal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Niedawno, przeglądając zawartość forum, wpadłam na wątek o ciekawym systemie - Human Design. Odnośnik: Human Design i moja analiza

W ciągu ostatnich dni przeczytałam sporo publikacji o HD, większość z nich jest w języku angielskim. Trafność tego systemu jest według mnie szokująca, dlatego pokusiłam się o zadanie kilku pytań: Czy ktoś z was interesował się Human Design i jaki mieliście wynik? Czy jego interpretacja wpłynęła jakoś na wasz rozwój osobisty (duchowy)?  

 

Załączam screen mojej analizy.

 

LIEK8lp.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, crystal napisał:

Czy ktoś z was interesował się Human Design i jaki mieliście wynik? 

Trochę się interesuję. 

 

4mamt6gy19ks.png

 

Godzinę temu, crystal napisał:

Czy jego interpretacja wpłynęła jakoś na wasz rozwój osobisty (duchowy)?  

Nie wpłynęło to jakoś szczególnie na mój rozwój osobisty. Traktuje to raczej jako ciekawostkę.

 

Jedna rzecz, która najbardziej mnie zaskoczyła była taka, że jako projektor dopiero po "wchłonięciu atmosfery" jestem w stanie swobodnie rozmawiać, nie potrafię robić tego "z buta". Co ciekawe, dużo osób mi na to zwracało uwagę jak byłam jeszcze mała. Coś w tym faktycznie jest, ale póki co ograniczyłam się czytania literatury polskojęzycznej.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


rr86Z5o.png
Dwie Projektorki - ciekawe :)

@crystal masz podobny profil do mnie (Projektor 2/4), choć z innym autorytetem (splot-emocje zamiast śledziony). Dużo kanałów (1-8, 13-33, 24-61, 19-49) masz zdefiniowanych.

Na mój rozwój HD wpłynął dość mocno. Przestałem kopać się z koniem i udowadniać sobie na siłę, że potrafię żyć wbrew wewnętrznemu instynktowi (nie mylić z intuicją). Dotyczy to zwłaszcza projektorów, których społeczeństwo zmusza do katorżniczej (dla nich) pracy, zamiast wykorzystać ich prawdziwy potencjał.


Ten system według pokazuje pełnię potencjału po wgłębieniu się naprawdę głęboko(bramy, kanały, PHS, motywacja itd.) Polecam dla Projektorów grupę fejsową https://www.facebook.com/groups/ProjectorsPlayground/ 

Edytowane przez t0rek
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Selqet @t0rek  Czy orientujecie się, co oznaczają te cztery strzałki, dwie czerwone i dwie szare, widoczne po bokach charta?

Niedługo napiszę tu post opisujący system Human Design. Po przeczytaniu wielu anglojęzycznych publikacji mam wiedzę trochę szerszą, niż ta dostępna na polskich stronach. Może komuś się przyda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, crystal napisał:

@Selqet @t0rek  Czy orientujecie się, co oznaczają te cztery strzałki, dwie czerwone i dwie szare, widoczne po bokach charta?

Niedługo napiszę tu post opisujący system Human Design. Po przeczytaniu wielu anglojęzycznych publikacji mam wiedzę trochę szerszą, niż ta dostępna na polskich stronach. Może komuś się przyda.

Już mnie ktoś o to pytał kiedyś, ale nie wiem - używam innego softu i tego tam nie ma. Natomiast wydaje mi się, że podobne strzałki są w PHS/Motivation (najpierw kolor, a potem od tonu zależy czy lewa czy prawa część tabelki)
IWhV2BK.png

 

MC3S8vj.jpg 

 

0FcvMwul.jpg

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@t0rek @Quo Vadis? @Antares @Nefertiti @Selqet

 

Napisałam na blogu o Human Design - sprawdźcie jeśli macie ochotę, dajcie znać czy taka wiedza jest przydatna i czy warto żebym publikowała dalej. :)

 

 

 

 

Edytowane przez crystal
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Helena K. Nie ma za co, bardzo cieszy mnie fakt, że moja praca jest przydatna i ktoś czyta teksty które pisze. :) To dopiero początek, informacji i wpisów o HD będzie coraz więcej. Może za jakiś czas zacznę publikować nagrania głosowe - w ten sposób będę mogła więcej przekazać w krótszym czasie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wgryzam sie w ten temat ostatnio, ale mam mieszane uczucia. 

 

Rozumiem w jaki sposob przenikaja sie okreslone systemy - na przyklad astrologia i icing, astrologia i tarot, kumam ze pewne archetypy sa zbiezne, ale w tym systemie na ten moment wydaje mi sie byc za duzo pomieszania z poplataniem. 

 

Przyznam ze znam go jeszcze powierzchownie, wiec moze z czasem zyska wiecej zaufania :) Nie do konca rozumiem sam algorytm tego w jaki sposob obliczeniowo powstaja jego elementy i nie mam pomyslu na rozgryzienie go. Zastanawiam sie z czego wynika obliczeniowy podzial na projektorow/generatorow/reflektorow etc w proporcjach 70/20/10/1, skoro system oparty jest na astrologii i wedle zadnych jej komponentow nie da sie wlasciwie tak podzielic ludzi?

 

Co widze pozytywnego, to na pewno to ze bedzie to ciekawa rozkminka. 

 

Prowadzisz super blog @crystal, dobra robota!

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Devilsgirl napisał:

Wgryzam sie w ten temat ostatnio, ale mam mieszane uczucia. 

 

Rozumiem w jaki sposob przenikaja sie okreslone systemy - na przyklad astrologia i icing, astrologia i tarot, kumam ze pewne archetypy sa zbiezne, ale w tym systemie na ten moment wydaje mi sie byc za duzo pomieszania z poplataniem. 

 

Przyznam ze znam go jeszcze powierzchownie, wiec moze z czasem zyska wiecej zaufania :) Nie do konca rozumiem sam algorytm tego w jaki sposob obliczeniowo powstaja jego elementy i nie mam pomyslu na rozgryzienie go. Zastanawiam sie z czego wynika obliczeniowy podzial na projektorow/generatorow/reflektorow etc w proporcjach 70/20/10/1, skoro system oparty jest na astrologii i wedle zadnych jej komponentow nie da sie wlasciwie tak podzielic ludzi?

 

Co widze pozytywnego, to na pewno to ze bedzie to ciekawa rozkminka. 

 

Prowadzisz super blog @crystal, dobra robota!

Algorytm jest znany i dokładnie opisany, mogę później poszukać i wkleić jakieś źródła, które to objaśniają w przystępny sposób. System jest oparty między innymi na astrologii, ale nie tylko na niej. To tylko jeden z wielu elementów. 

 

Masz wrażenie pomieszania z poplątaniem, ale to tylko pozory. :) System jest logiczny i poukładany, jednak bardzo złożony i zgłębienie go wymaga czasu. Ponoć około 7 lat.

 

Dzięki, bardzo się cieszę, że blog się podoba i że informacje na nim zawarte są przydatne. ^_^ 

Edytowane przez crystal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, crystal said:

Algorytm jest znany i dokładnie opisany, mogę później poszukać i wkleić jakieś źródła, które to objaśniają w przystępny sposób.

Jak bedziesz miala czas i ochote, to bede bardzo zainteresowana.

 

12 hours ago, crystal said:

System jest logiczny i poukładany, jednak bardzo złożony i zgłębienie go wymaga czasu. Ponoć około 7 lat.

Nie dziwi mnie to, zrozumienia niuansow wiekszosci systemow ezoterycznych to dobre kilka lat roboty.  A czy jest moze jakas w miare dostepna ksiazka o tym systemie, ktora polecasz? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2020 o 23:15, Devilsgirl napisał:

Jak bedziesz miala czas i ochote, to bede bardzo zainteresowana.

 

Nie dziwi mnie to, zrozumienia niuansow wiekszosci systemow ezoterycznych to dobre kilka lat roboty.  A czy jest moze jakas w miare dostepna ksiazka o tym systemie, ktora polecasz? 

Książki są dostępne, można kupić na Amazonie świetny podręcznik "Human Design: The Definitive Book of Human Design, The Science of Differentiation" autorstwa L. Bunnell, napisany na podstawie nauk Ra Uru Hu (kosztuje około 100 dolarów, więc jak na polskie realia sporo). Jest też dużo innych opcji, na przykład Karen Curry pisze o Human Design, jednak ja bym proponowała trzymać się źródła i czerpać przede wszystkim od Ra, "twórcy" HD. Wszystko to co piszą inni autorzy jest przesiane przez sito własnych przekonań, zmieniają nazwy, dodają od siebie, komplikują - do mnie to nie przemawia, wolę czytać i słuchać Ra Uru Hu. 

 

Niezłym źródłem darmowych informacji są grupy na Facebooku, ale żeby się tam odnaleźć trzeba śledzić wpisy dłuższy czas, trochę poznać społeczność, może nawet ktoś podeśle materiały za darmo. 

 

Lada moment wznowię działalność na blogu, sporo materiałów już powstało, mam dużo do przekazania. Notki będą krótsze i będą dotyczyły moich własnych doświadczeń. Pisanie długich referatów nie sprawdziło się, można powiedzieć że był to falstart - czułam się jak dziewica pisząca o seksie. Nie wystarczy zrozumieć teorię, trzeba zacząć tym żyć, odczuć na własnej skórze. Jest to proste, ale nie jest łatwe. Teraz jednak mam już za sobą kilka lat życia według tych zasad, pierwsze sukcesy na koncie, dużo większą świadomość. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.