Skocz do zawartości

Życiowa droga w gromadzeniu aktywów


Animavilis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć bracia,

Pomyślałem, że warto by było stworzyć jakiś temat, w którym moglibysmy się dzielić swoimi doświadczeniami życiowymi związanymi ze sferą zawodową.

Dzięki zgormadzonej wiedzy, wszyscy moglibyśmy czerpać z doświadczeń pozostałych jednocześnie dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami praktycznymi. Nie wiem czy mój pomysł nabierze rozpędu, ale myślę, że kierując się kategorią korzyści, każdy będzie mógł coś dla siebie wyciągnąć.

Chodzi mi o wymianę doświadczeń związanych z wszelką działalnością zarobkową, czy li praca na etacie, własny biznes, połączenie tych dwóch źródeł, czy ktoś od razu wiedział co chce robić i miał konkretny plan, czy raczej wszystko działo się z przypadku, przebranżowienia, plajty, wypalenia zawodowe, przewartościowania, okoliczności które wpłynęły na konkretną decyzję lub zwrot w życiu zawodowym, co się udało a co nie, no i jak sobie z tym radziliście. Plany na przyszłość itp, itd.

Co o tym sądzicie?

Edytowane przez Animavilis
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Opowiem o sytuacji z pracą (umowa zlecenie) z perspektywy studenta kierunku technicznego(AiR), być może któryś z młodszych braci skorzysta.

Sytuacja na przykładzie Krk.

Istnieją akademickie centra karier, firmy szukają pracowników wśród studentów. Największa liczba ofert to praca w IT oraz inżynieria(automatyka, elektronika, konstrukcja, CAD, SolidWorks, Catia, SEE).

Ofert jest bardzo dużo, oczywiście sprzyjają studiowaniu, w większości można pracować kiedy ma się zwyczajnie czas, między zajęciami. (nie musicie pracować 7-15)

Stawki - 11zl/h netto najniższa (zależy co robicie).

Ogólnie fajnie się tym zainteresować jak najszybciej, jeśli macie czas na studiach. Zawsze trochę kaski wpadnie (często można dostać dofinansowania do obiadów), wpis do CV, referencje dostaniecie, więc można tylko zyskać.

 

Trochę offtop. Polecam kursy akademickie, są tanie, macie po nich certyfikat, zawsze lepiej mieć coś dodatkowego w CV.

 

Dzięki za poświęcony czas na przeczytanie. Pozdrawiam

Edytowane przez TańczącyPies
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.