Skocz do zawartości

Wampir z Zielonej Góry - słynny seryjny gwałciciel..... który nigdy nie istniał


Enemy

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z #MeToo pitu, i feministycznymi narracjami typu kobiety nigdy nie kłamio, warto przypomnieć sobie pewną sprawę z Zielonej Góry:

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/gwalciciela-z-zielonej-gory-nie-bylo,131006.html

 

Otóż przez pewien czas w tym mieście i w ogóle w całym woj. lubuskim policja poszukiwała groźnego gwałciciela, która napadł już wiele kobiet, media rozpisywały się o tym co i już. Kobiety bały się wychodzić z domu. W mieście rozgorzała panika. Gwałciciel zyskał sobie pseudonim "wampir z Zielonej Góry" lub "brzytwiarz". Jak się ostatecznie okazało, gwałciciel ten.... nie istnieje. Okazało się, że kilkanaście kobiet, które zgłosiło gwałt na policję, całkowicie zmyśliło historię. Wystarczy że poszła plotka w mediach, że grasuje groźny przestępca i kolejne kobiety zaczęły zgłaszać fikcyjne zgłoszenia gwałtu. Wszytko dla zwykłej atencji, zwrócenia na siebie uwagi. Za to grozi im kilka lat więzienia, sprawa z 2010 r. ale nie wiem, czy któraś z tych kobiet została ukarana. Może ktoś wie coś więcej?

 

Tak czy inaczej, pamiętajcie Bracia o zasadzie: "nigdy nie wierz kobiecie". Zawsze potrzebne są dowody i to solidne. 

  • Like 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś opisywalem ten przypadek w którymś poście. W gazecie pewna pani tłumaczyła się, że miała problemy w domu, a ludzie zaczęli jej współczuć i pomagać. Nie wspominając o facetach, którzy robili wieczorami obywatelskie pogotowia. A niektórym paniom naprawdę chciało sie zadać pytanie panią też ?

Nie wiem, czy Panie miały sprawę za to. Poszukajcie w archiwalnych artykułach w Gazecie Lubuskiej. Może ktoś ma zachowany numer- tam opisana jest cała sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednio wysokie grzywny i może byłby z tym większy spokój. Oczywiście sprawa musiałaby być odpowiednio nagłośniona, dla zwiększenia kary i oddziaływania na społeczeństwo. Zawracałaś głowę policji sprawą wziętą z sufitu? Płać za stracony przez nią czas. No ale kto by się u nas tym przejmował...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyka, najpierw panie się wiktymizują, później ciągną z tego korzyści. 

 

Ten sam mechanizm jak przy tych ofiarach molestowań/ gwałtów sprzed 20 lat, a sprawcami są zawsze znani i bogaci mężczyźni ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak btw, jakiś czas temu przed oczami mignęła mi informacja na wp albo podobnym portalu, że inny nadwiślański wampir [z Bytowa] Leszek Pękalski

skończył odbywanie kary. Wikipedia potwierdza, 11 grudnia wyszedł i przymusowo umieścili go w ośrodku w Gostyninie[chyba Trynkiewicz tam też siedzi] powołując się na ustawę o bestiach.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Pękalski

 

Do dzisiaj mnie zastanawia, czemu na początku lat '90-tych rezygnując z kary śmierci w polsce, zamieniono ją na 25 lat zamiast dożywocia w przypadku najbardziej zdegenerowanych osobników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.