Skocz do zawartości

Ukraińskie kobiety w poszukiwaniu prawdziwej miłości


Sparky

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym UPA i Wołyniem to troche ruska propaganda że oni tym żyją w stosunku do nas. Ukraińcy kwestie UPA podnoszą głównie przeciw Rosji a jak coś sie o Polakach powie to oni nie chcą o tym mówić albo było minęło albo wy też nas. Robią to może czysto koniunkturalnie albo żeby nie psuć relacji. Także bez przesady. Ja poznałem ukrainkę co miała w rodzinie UPA i normalnie na tematy polityczne rozmawialiśmy. Zresztą UPA to zachodnia Ukraina a cała reszta ma stosunek obojętny bo ich też mordowali ale np. rosjanie czy głodzili na śmierć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2018 o 21:17, Andrzej89 napisał:

Z tym UPA i Wołyniem to troche ruska propaganda że oni tym żyją w stosunku do nas. Ukraińcy kwestie UPA podnoszą głównie przeciw Rosji a jak coś sie o Polakach powie to oni nie chcą o tym mówić albo było minęło albo wy też nas. Robią to może czysto koniunkturalnie albo żeby nie psuć relacji. Także bez przesady. Ja poznałem ukrainkę co miała w rodzinie UPA i normalnie na tematy polityczne rozmawialiśmy. Zresztą UPA to zachodnia Ukraina a cała reszta ma stosunek obojętny bo ich też mordowali ale np. rosjanie czy głodzili na śmierć.

 

To nie jest taka prosta sprawa....

 

Z jednej strony faktycznie nie jest tak, że Ukraińcy aż tak mocno tym nie żyją w stosunku do nas.

 

Ale z drugiej wcale nie jest z tym tak dobrze, jak usiłują nam wmówić i Ukraińcy, i polskie elity.

 

Należy zdawać sobie sprawę z dwóch rzeczy:

 

1. Ukraińcy dużo kłamią, mają kulturę obłudy i zakłamania, podobnie jak Rosjanie.

 

2. Polskie elity są obłąkane doktryną Giedroycia i w jej imię piorą Polakom mózgi propagandą pro-ukraińską.

 

W tym drugim przypadku przypomina to z grubsza zachodnią propagandę pro-muzułmańską. W obu przypadkach może się komuś wydawać, że to niemożliwe, żeby w demokratycznych krajach (bla bla bla) odchodziły takie numery, w sensie dominacji tej samej propagandy w wielu pozornie niezależnych mediach - ale odchodzą. Niestety wielu ludzi w Polsce tego nie dostrzega i nie widzi, że ma robione pranie mózgu, tak samo jak na Zachodzie wielu ludzi nie widzi propagandy pro-muzułmańskiej.

 

W tym pierwszym przypadku trzeba pamiętać, że Ukraińcy są genetycznie Europejczykami, językowo Słowianami, ale kulturowo to tacy trochę Azjaci, to trochę inna cywilizacja, podobnie jak Rosjanie. W obu przypadkach granice tego, co jest dla nich moralnie akceptowalne nieco się różnią od tego, co jest moralnie akceptowalne dla Polaków, czy też w ogóle Europejczyków.

 

Ukraińcy to naród chłopski z naleciałościami koczowniczymi, którego "bohaterowie" przypominają Orków z Mordoru - a my Polacy mamy dość idealistyczną kulturę ukształtowaną przez szlachtę, czyli przez rycerstwo. To też ma swoje znaczenie - pamiętajcie o tym, że takie coś jak "honor" nie pełni w ich tradycjach takiej samej roli jak w naszych. Jeżeli dla jakiegoś Polaka istotne jest pojęcie honoru, to obcując z Ukraińcami powinien mieć świadomość tego, że ta struktura kulturowa, do której odwołuje się jego pojęcie honoru, w ich kulturze nie istnieje.

 

 

W dniu 2.01.2018 o 00:57, typiarz napisał:

Z tego co obserwuje, to ukrainki  ciężko maja z dochowaniem wierności. Mieszka i pracuje w Polsce, mąż na Ukrainie, a dupy daje na lewo i prawo. 

I w ogóle dziewczyny na filmiku powyżej są super. Często mieszkają w fatalnych warunkach, a potrafią mieć buty za 500$. Ciekaw skąd? ?

 

 

A to jest inna strona tych "super" Ukrainek. :)

 

Do tego dodam, że w Polsce mówi się sporo o korupcji na Ukrainie, ale nie mówi się o tym, że ta korupcja to nie tylko dawanie pieniędzy, ale także opłaty "w naturze" uiszczane przez Ukrainki. :)

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez HodowcaKrokodyli
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HodowcaKrokodyli napisał:

Ukraińcy to naród chłopski z naleciałościami koczowniczymi, którego "bohaterowie" przypominają Orków z Mordoru - a my Polacy mamy dość idealistyczną kulturę ukształtowaną przez szlachtę, czyli przez rycerstwo.

Nie bronie UPA ani żadnych tego typu band na Ukrainie, bo jest to robactwo. 

Tak samo można było powiedzieć o Polakach kiedy zaczęli wyjeżdżać na zachód. Weź pod uwagę nowe pokolenie, które w większości olewa historię. Nawet jeżeli ktoś się szczyci UPA w Polsce to szybko zostaje sprowadzony na ziemie, widziałem taki przypadek w Katowicach. Z drugiej strony nawet jak jest to armia rzeźników to jaki mamy na to wpływ, że tutaj przyjeżdżają? Ja w sumie już dawno przestałem zmieniać świat, bo szkoda na to czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraińskie kobiety- dzisiaj poszedłem na stację benzynową. Kupowałem baterie R20 do pieca gazowego, bo się skończyły. Obsługiwała mnie Vasilie.. końcówki imienia nie zobaczyłem, bo przesłaniały włosy. Uroda naturalna, uśmiech, włosy blond, a na twarzy zero tapety, zero tych przyciętych brwi, co wyglądają jak kupa, albo rybik w łazience. Miła podreptała do gabloty, spytała "te" i odwróciła głowy. Wtedy zauważyłem przepaść między nowoczesnymi Polkami, a dziewczynami z Ukrainy. Oczywiście ta w żadnym stopniu w wyglądzie nie przypominała te z filmu, zwykłe dżinsy bluzka i buty tzw. obszyty karton.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr.Nixon napisał:

Tak samo można było powiedzieć o Polakach kiedy zaczęli wyjeżdżać na zachód.

To znaczy jakie "to samo" można powiedzieć o Polakach, kiedy zaczęli wyjeżdżać na Zachód?

 

Bo w zacytowanym przez Ciebie fragmencie mojego postu były 2 rzeczy:

 

1. " Ukraińcy to naród chłopski z naleciałościami koczowniczymi,"

2. "którego "bohaterowie" przypominają Orków z Mordoru"

 

Żadna z tych rzeczy nie jest prawdziwa w przypadku Polaków - niezależnie od tego, czy ci Polacy mieszkają w Polsce, czy emigrują na Zachód.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr.Nixon napisał:

Nigdy nie spotkałeś się z opinią, że pochodzimy z ciemnogrodu? Odwołując się do punktu pierwszego. 

 

Ale Ty mówisz o jakichś subiektywnych opiniach typu "komuś się tak wydaje"? Bo ludziom wydaje się wiele różnych rzeczy, w tym także nieprawdziwych.

 

To co ja napisałem, czyli "Ukraińcy to naród chłopski z naleciałościami koczowniczymi", to nie jest jakaś subiektywna opinia, tylko to jest fakt. Ponieważ:

 

1. Ukraińcy są narodem chłopskim, ich kultura narodowa została wytworzona przez ruskich chłopów, bo za szlachtę robili Polacy, a za mieszczan głównie Polacy i Żydzi.

2. Ukraińcy mają naleciałości koczownicze, ich kultura po części wywodzi się od koczowniczych ludów tureckich. Tradycja kozacka, przedstawiana przez samych Ukraińców jako coś bardzo ukraińskiego, to jest właśnie tradycja ludów tureckich, stepowych, odmienna od tradycji nie-koczowniczych ludów słowiańskich, czy też od tradycji ludów europejskich w ogóle.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kozacy

 

"Słowo Kozak lub Kazak według Aleksandra Brücknera jest pochodzenia tatarskiego i "wykłada się jakoby": chudy pachołek, zdobyczy sobie szukając, nikomu poddany, za pieniądze komu chce służy. Wszelkie nazwy starszeństwa (ataman, esauł itd.), broni, ubioru, koni, żywności, urządzeń (np. kureń), były u Kozaków tatarskie[2].

Słowo "kozak" zostało po raz pierwszy zanotowane w rękopisie łacińsko-persko-kipczackim Codex Cumanicus, spisanym w Kaffie pod koniec XIII wieku. W kodeksie oznaczało ono stróża, wartownika. W roku 1308 wspomina się również "kozaków", ale już jako rozbójników. W wielu językach tureckich słowo to oznaczało najemników, żołnierzy, rozbójników stepowych, a szerzej – wygnańców, bezdomnych, awanturników. Kozaków-zbójników odnotowano w Polsce pierwszy raz w roku 1388, zapisano również, że uchodzili za mahometan. Jan Długosz pierwszy raz określił ich tatarską nazwą zbiegów i zbójów. W najstarszych spisach u większości Kozaków występują nazwiska tatarskie. Aż do końca XVI wieku "kozactwo" oznaczało zajęcie, a nie status społeczny."

 

Dla odmiany polska kultura to kultura wytworzona głównie przez szlachtę, w pewnym sensie sięgająca korzeniami średniowiecznego rycerstwa. Stąd też poczucie, samo pojęcie honoru i godnego zachowania jest inne w kulturze, tradycji polskiej, a inne w kulturze/tradycji ukraińskiej. Czego wielu Polaków nie rozumie, bo patrzy na Ukraińców nie przez pryzmat faktów, tylko głupio zakłada, że inny naród ma taki sam kod kulturowy jak my.

 

W tym kontekście wiele złego robią polskie elity. Bo Polskie elity są obłąkane pro-ukraińską Doktryną Giedroycia i w jej imię uprawiają pro-ukraińską propagandę, w tym także wybielającą Ukraińców polityczną poprawność. Przypomina to wybielanie muzułmanów na Zachodzie, poprzez wyciszanie informacji stawiających ich w złym świetle.  Tam w mainstreamie nikt nie powie otwarcie, że muzułmanie są "cywilizowani inaczej", a w polskim mainstreamie nikt nie powie otwarcie, że Ukraińcy to tylko pozornie podobny naród, a tak naprawdę jest to inna kultura z innymi  tradycjami i wartościami. Polskie elity robią co gorsza coś odwrotnego - wciskają Polakom kit, że Ukraińcy to nasi "bracia", tacy "prawie że Polacy", etc.

 

Btw1 zanim ktoś wyskoczy z głupim tekstem typu "a ja znam Ukraińców z pracy i są ok", to uprzedzę:

 

1. Wielu ludzi zna muzułmanów, którzy indywidualnie są ok. Co jednak nie oznacza, że muzułmanie jako zbiorowość podzielają nasze wartości kulturowe.

2. Polacy na Wołyniu też myśleli, że Ukraińcy są ok. Dopóki nie zaczęli być przez nich rąbani siekierami.

 

Btw2 Obecnie Ukraina jest słaba, prowadzi ograniczoną, ale jednak wojnę. A mimo to bezczelnie i butnie podskakuje Polsce. W ubiegłym (2017) roku, Ukraina zablokowała ekshumacje szczątków polskich ofiar na terenie Ukrainy,  w tym ofiar UPA, domagając się odbudowania nielegalnego pomnika UPA na terenie III RP. Czyli zasadniczo Ukraina powiedziała, że polskie ofiary, rąbane siekierami przez ukraińskich "bohaterów" z UPA, nie będą miały pochówku, jeżeli Polska nie zgodzi się na pomniki organizacji, która te polskie ofiary bestialsko mordowała.

 

https://dorzeczy.pl/kraj/45394/Prof-Szwagrzyk-Ukraina-blokuje-poszukiwania-i-ekshumacje-polskich-obywateli.html

https://wpolityce.pl/polityka/364833-ukraina-blokuje-ekshumacje-polskich-ofiar-minister-kultury-chcielismy-przelamac-ten-impas-i-dojsc-do-porozumienia?strona=2

 

Jeżeli Ukraina zachowuje się względem nas tak bezczelnie i chamsko w obecnej sytuacji, gdy jest tak słaba, to jak by się zachowywała, gdyby była silna?

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HodowcaKrokodyli napisał:

 

1. Wielu ludzi zna muzułmanów, którzy indywidualnie są ok. Co jednak nie oznacza, że muzułmanie jako zbiorowość podzielają nasze wartości kulturowe.

Jeśli chodzi o nich to doskonale zostało to wyjaśnione

Czyli 1 muzułmanin lub pojedynczy są mało grozi ale im ich więcej tym no wiecie Szwecja 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraina wschodnia a zachodnia to 2 różne mentalności. Wschodnia ma nawet niechęć do Bandery i całego tego ich nacjonalizmu banderowskiego. 

Liczę na to że młode Ukry które będą żyć w Polsce przyjmą kulturę Polska i odrzuca po części Ukraińska. Korupcja, syf i arogancja władz ukraińskich pomoże w tym... 

Edytowane przez Andrzej89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 1.01.2018 o 18:42, Hrabia Monte Christo napisał:

do Chin

Przecież tam mają kryzys matrymonialny. Również dlatego, że coraz więcej i więcej kobiet to poszukiwaczki milionerów, które lecą na kasę z pełną świadomością tego, że ich kobiecość jest towarem deficytowym.

Cytat

czy Japonii.

Kolejny kraj z potężnym kryzysem demograficznym. Jak takie idealne kandydatki na żony, to skąd tyle problemów społecznych; dlaczego wskaźniki samotności, starokawalerstwa i staropanieństwa szybują w górę, stając się problemem państwowym; jakim cudem protoplaści ruchu MGTOW powstali akurat tam?

 

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma, ale skąd docierają do nas mity i legendy.

Edytowane przez Mr.Meursault
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎07‎.‎01‎.‎2018 o 02:30, HodowcaKrokodyli napisał:

Ale Ty mówisz o jakichś subiektywnych opiniach typu "komuś się tak wydaje"? Bo ludziom wydaje się wiele różnych rzeczy, w tym także nieprawdziwych.

 

To co ja napisałem, czyli "Ukraińcy to naród chłopski z naleciałościami koczowniczymi", to nie jest jakaś subiektywna opinia, tylko to jest fakt. Ponieważ:

 

1. Ukraińcy są narodem chłopskim, ich kultura narodowa została wytworzona przez ruskich chłopów, bo za szlachtę robili Polacy, a za mieszczan głównie Polacy i Żydzi.

2. Ukraińcy mają naleciałości koczownicze, ich kultura po części wywodzi się od koczowniczych ludów tureckich. Tradycja kozacka, przedstawiana przez samych Ukraińców jako coś bardzo ukraińskiego, to jest właśnie tradycja ludów tureckich, stepowych, odmienna od tradycji nie-koczowniczych ludów słowiańskich, czy też od tradycji ludów europejskich w ogóle.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kozacy

 

"Słowo Kozak lub Kazak według Aleksandra Brücknera jest pochodzenia tatarskiego i "wykłada się jakoby": chudy pachołek, zdobyczy sobie szukając, nikomu poddany, za pieniądze komu chce służy. Wszelkie nazwy starszeństwa (ataman, esauł itd.), broni, ubioru, koni, żywności, urządzeń (np. kureń), były u Kozaków tatarskie[2].

Słowo "kozak" zostało po raz pierwszy zanotowane w rękopisie łacińsko-persko-kipczackim Codex Cumanicus, spisanym w Kaffie pod koniec XIII wieku. W kodeksie oznaczało ono stróża, wartownika. W roku 1308 wspomina się również "kozaków", ale już jako rozbójników. W wielu językach tureckich słowo to oznaczało najemników, żołnierzy, rozbójników stepowych, a szerzej – wygnańców, bezdomnych, awanturników. Kozaków-zbójników odnotowano w Polsce pierwszy raz w roku 1388, zapisano również, że uchodzili za mahometan. Jan Długosz pierwszy raz określił ich tatarską nazwą zbiegów i zbójów. W najstarszych spisach u większości Kozaków występują nazwiska tatarskie. Aż do końca XVI wieku "kozactwo" oznaczało zajęcie, a nie status społeczny."

 

Ach ta wiedza z Wikipedii.

 

@HodowcaKrokodyli jeśli wywodzisz naród ukraiński od Kozaków, to gratuluję dowcipu. Lubię i szanuję tamten naród, ale rodowodu nikomu nie powinno się dorabiać.

 

Ukraińska świadomość narodowa wytworzyła się w końcówce XIX w., czyli w czasach, w których od dawna nie było Kozaków. Oczywiście w innych zakątkach Imperium Rosyjskiego żyli Kozacy, nad dolnym Donem, na Powołżu i Kubaniu. Ale oni akurat mieli tyle wspólnego z Ukrainą co ... np. Skandynawowie. Tak zupełnie na uboczu, w momencie upadku imperium Romanowów tamci Kozacy ogłosili niezależność (Kubań, Okręg Wojska Dońskiego), czyli nawet nie ciążyli ku Rosji.

 

Natomiast prawobrzeżni Ukraińcy w większości wywodzą się z chłopstwa i jeśli już gdzieś szukać przyczyn krwawej rzezi, to m.in. w rysach chłopskich. Podobnie było np. w buncie Żakerii, albo Rzezi Galicyjskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4.01.2018 at 9:17 PM, Andrzej89 said:

Z tym UPA i Wołyniem to troche ruska propaganda że oni tym żyją w stosunku do nas. Ukraińcy kwestie UPA podnoszą głównie przeciw Rosji a jak coś sie o Polakach powie to oni nie chcą o tym mówić albo było minęło albo wy też nas.

Propaganda powiadasz?
„Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi”

To przechodzi ludzkie pojęcie! Ukraiński językiem urzędowym we Wrocławiu?

Ponoć Ukraińcy nas lubią... "TO WY! LACHY! WSZYSTKIEMU JESTEŚCIE WINNI!"

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodnia Ukraina opiera się na tej ideologii i obecny rząd. Wschód i południe ma inne tradycje. 


Wiem o ss galizien i o marszach we Lwowie. Mam znajomych Ukrow co wrzucają te śmieszne zdjęcia i teksty. Ale nie każdy sie się tym interesuje. 


Aaa. Niedługo spotykam się z Panią w hotelu u niej w okolicach, do tego jakiś wypad do sauny. Jakieś emocje muszę zapewnić, myślę jeszcze co można zrobić. Może wypad do klubu. Pani ma nagle prawie cały tydzień wolnego dla mnie, pomimo swojej pracy. Powiedziałem jej też co z nią zrobię (wiązanie, klapsy) i spodobało jej się to. 

Zdam relacje.

Edytowane przez Andrzej89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej89 Prawda, a może nie tyle prawda co fakt, z jednej strony zarzekają się że to było minęło nie ma co do tego wracać bo to historia itp. itd. Z drugiej strony przy każdych tych swoich śmiesznych marszach, rocznicach, świętach marsz z symbolami OUN, UPA, portretami Bandery, Szuchewicza i innych ludobójców, antypolskie slogany, okrzyki, to samo dzieje się w naszych Polskich miastach gdzie już ich trochę siedzi. TU trzeba podjąć konkretne środki, docisnąć ich trochę to może się im to odwidzi. Tacy ukraińcy czy Rosjanie mają mentalność dzikusa, na nich słowa nie robią wrażenia tak samo jak grożenie palcem, żeby zrozumieć muszą dostać po prostu po pysku.

 

Rodzina mojej babci to kresowiacy, sama babcia wielokrotnie opowiadała mi jak musieli zostawić wszystko w diabły i ratować skórę ucieczką. Co zabawne babcia mimo i że na szwabów narzekała to była jednak tego zdania że oni przy ukrach to wydawali się niemal rycerscy. Ja mam do Ukraińców w Polsce stosunek negatywny, nie podoba mi się to że jest ich tu aż tylu, nie podoba mi się że nasz rząd ich sponsoruje - stypendia itd. Dochodzi też do tego to że gdyby nie ich zalew to być może i płace poszły by w górę na etatach które oni wypełnili. Fakt, nie oceniam jednostek, nie raz i nie dwa pomogłem jakiegoś ukra gdzieś pokierować czy coś doradzić.

 

Ogólnie to mam takie podejście że ukrainki nie tknąłbym nawet palce, choćby miałby to być jedynie ONS - nie ma takiej opcji. Bardzo za to podobają mi się Białorusinki, aczkolwiek nie miałem póki co okazji żeby na jakąś trafić i zapoznać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem na Ukrainie właśnie. Spotkałem się z Panią kilka razy. Było miło, sympatycznie. Trochę rozmowy, trochę sexu. 

 

Dostałem prezent. Sam też coś jej dałem. Laska płaciła za taxi bądź za restauracje. Proporcje zbliżone do 50%

 

Co do obywatelstwa. To obecnie Ukraińcy mogą sobie kupic za 2 tys euro paszport rumuński. Legalnie. Wystarczy napisać egzamin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Azjatek. Bylem z dwiema Japonkami. Sa lekko powiem dziwne, ale jedna to byl bardzo wyjatkowy przypadek problemowy. Wietnamka byla ok ale jakos sie nie dogadalismy na koniec. A z Chinka jestem obecnie. Co do kregu kulturowego nie narzekam. Tylko ona przez 3 lata w Europie za duzo chyba tej Europy chlonela. I powoli zaczyna byc polaczenie wymagan Chinskich z Europejskimi. A to jest mieszanka wybuchowa. Ale nie wiem jak z tego sie wycofac bo sprawy zaszly troche za daleko... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.