Skocz do zawartości

Mieć czy być?


Assasyn

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami slyszymy zasade ''Miec czy byc'' Jak u was...Chcecie bardziej miec czy bardziej byc w swoim zyciu? A moze po trosze tego i tego a czy sie da? Zauwazylem ogromny ped za materializmem i przeliczaniem wszystkiego na pieniadze, dlatego chyba 95% ludzi jest bardziej miec a co z byc w takiej sytuacji? Chce poznac wasze zdanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim życiu ostatnimi czasy staram się kierować byciem czyli znajduję sobie jak najwięcej czasu i po prostu sobie oddycham, widzę reakcje w ciele, bawię się poruszającą we mnie energią. Kiedy człowiek nastawi się na posiadanie, to ciągle będzie czuł presję, w świecie materialnym apetyt jest nieskończony. Z owym "byciem" jest powiązane niesamowite szczęście, pozbywasz się presji, żyjesz lekko, a twoja dusza jakby się odrodziła ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim życiu ostatnimi czasy staram się kierować byciem czyli znajduję sobie jak najwięcej czasu i po prostu sobie oddycham, widzę reakcje w ciele, bawię się poruszającą we mnie energią. Kiedy człowiek nastawi się na posiadanie, to ciągle będzie czuł presję, w świecie materialnym apetyt jest nieskończony. Z owym "byciem" jest powiązane niesamowite szczęście, pozbywasz się presji, żyjesz lekko, a twoja dusza jakby się odrodziła ;)

Nie masz takiego poczucia bycia w jakis sposób zmuszany do tego ''Pędu'' za swiatem materialnym? Nie mozna sie tak o poprostu oddalic od swiata materialnego w kwestii mieć...Mi wyzbycie sie tego kojarzy sie z asceza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmuszony? Tak, czasami ciężko wyjść z tej relacji ze społeczeństwem, ale odtrutką na to jest medytacja, samotność, kontemplowanie natury (czyli jak to kiedyś określiła moja koleżanka- nuuuuda). Jednak jest w tym taka radość, przyjemność, a nawet ekstaza, że nie przeszkadza mi to, że uchodzę za odszczepieńca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam nature, w Polsce pod dostatkiem przestrzeni i widokow swojsko...A tu? Kicha...Pikacz to do mnie z tymi sztućcami?;))) Ja nie potrzebuję, dzis mam jakieś rozkminy, mam duzo wolnego i jestem sam, to dlatego .Swoja droga cisza pomaga w pracy nad soba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikacz a jak Twoim zdaniem ; To Ty i Ja jestesmy kowalami wlasnego losu czy ktos kto nas stworzyl? Mam problem ze znalezieniem odpowiedzi na te pytanie...No bo skoro ktos nas stworzyl to wie po co? To moze wypadalo by go zapytac? A jesli nie istnieje to znaczy ze Ty i ja odpowiadamy za siebie, jak to jest w koncu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestes odpowiedzialny za siebie.tak samo  WSZYSCY ja i ty spierdalasz cos bo jestes zajebany dechami i czegos nie wiesz.

Coś kiedys było błedem?za chuj nie był to błąd w chwili podejmowania decyzji, dopiero z perspektywy czasu i biegu wydarzeń mozesz wywnioskowac ze popełniłes bład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.