Skocz do zawartości

Ostrzeżenie dla kanału, zrobili mnie jak dziecko.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, radeq napisał:

A stream na fejsie?

Fejs też banuje jak ktoś zgłosi.

 

@Stulejman Wspaniały Może ustaw płatne rozmowy na streamie? Ustal jakąś kwotę, którą ludzie będą musieli wpłacić abyś z nimi porozmawiał o ich problemach. Między rozmowami będziesz mówił o tym co Ty chcesz, a jak ktoś zapłaci pieniądze to zajmiesz się jego problemem. Oczywiście donejty osób, które nie chcą dzwonić tylko wspomóc Cię finansowo również będą mile widziane :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, słuchałem często Twoich streamów, ale o wiele bardziej lubię audycje. Przeważnie ludzie, którzy dzwonią, mówią szybko i niewyraźnie, my po drugiej stronie słyszymy jeszcze gorzej niż Ty przy telefonie. Bardziej podobało mi się jak odpowiadałeś ludziom na pytania z czatu.

Widzisz, to pierwszy stream,  na którym zarobiłeś jakiekolwiek pieniądze, ale moim zdaniem skóra niewarta wyprawki. Jeśli masz więcej nerwów i stresu, niż zysków, to po co się męczyć? Ale jeśli mimo wszystko lubisz pogadać z ludźmi i poczatować na żywo, to poszukaj innej platformy. 

A jeśli chcesz zarabiać pieniądze, to skup się na tym, co przynosi Ci największe zyski. Wciąż cierpliwie czekam na możliwość zakupu papierowej wersji Kobietopedii, mimo tego że czytałem już dwa razy wersję elektroniczną. Wczoraj na czacie pojawiały się pytania, czy można zakupić papierowe wersje Twoich książek. Coś czuję, że te wydrukowane egzemplarze szybko sprzedasz :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały

 

Marku, sluchaj bo martwię sie o Ciebie. Widać ze nie masz jak naładować baterii i jesteś wypalony chwilowo. Może odetnij się calkowicie od internetu na pare dni i po prostu odpocznij?? Wiem, że masz kłopoty zdrowotne, ale chociaż jakis mały spacer chociaż koło bloku albo jakieś cwiczenia fizyczne w mieszkaniu?? Cokolwiek żeby glowa odpoczeła?

 

Co do streamów to mam pewna sugestie:

określony dzień, określona godzina (jak msza w kościele :), mysle że mialbys więcej sluchaczy) i może jakiś konkretny temat narzucony przez CIEBIE i tylko telefony na ten temat a nie tematy w stylu "urzekła mnie twoja historia" bo znów udzielasz porad za darmo o przecież to CIEBIE wypala od środka. 

Mogloby byc więcej stream'ów na wesolo np "najlepsze nieudane historie z burdelu lub podrywu lub cos w tym stylu" tak dla kontrastu dla ludzkich nieszcześć.

 

Ja ostatnio tak zostalem zjedzony przez stres w związku z pracą ze po 5 miesiącach zrezygnowałem bo bylem strasznie wypalony i teraz odpoczywam chwilowo i czuje sie duużo lepiej chwilowo będąc bezrobotnym :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę szczerze w tym temacie, ludzie są strasznie niewdzięczni. Wczoraj, podczas streamu, gdy gość miłym głosikiem sugerował, że @MoszeKortuxy za szybko daje bany poczułem się również osobiście obrażony, bo widzę jak na tym chacie część ludzi robi sobie bekę z byle czego (i tu czasem padają sformułowania, które należy kasować) a potem jest zdziwienie, no jak to? Ja żartowałem! Marek, Ty chu!.. :> Co za paskudy. Skąd niby Mosze ma wiedzieć kto żartuje a kto nie? Jeśli jest na streamie ktoś od nas to Mosze mógłby żart zrozumieć ale weź zrozum zdania obcego człowieka nie widząc jego mimiki i nie słysząc głosu. Można a nawet wręcz kiedyś taki moment przychodzi, że się pomyli i go skasuje też. Takie koszta walki z chaosem na czacie. Kompletny brak zrozumienia dla moderatora, który sam musi się męczyć i moderować w porywach do 400 osób (zazwyczaj). To tak apropo tego telefonu.

Druga kwestia to właśnie te donosy i YT, ogółem moim zdaniem bardzo dobrze, że jest te vimeo, gdzie będzie można wrzucać audycje a streamy, jeśli Marek masz chęć robić to proponowałbym alternatywną platformę, inną niż YT bo szkoda stracić tyle subów i taki zasięg jaki masz i nad którym pracowałeś.

Podsumowując:

YT - audycje

Stream - inna platforma, np twitch i koniecznie ustaw żeby można było wpłacać donejty, myślę, że z czasem więcej ludzi będzie wpłacać :) 

I powinno być w miarę okej. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, MoszeKortuxy said:

Fejs też banuje jak ktoś zgłosi.

 

@Stulejman Wspaniały Może ustaw płatne rozmowy na streamie? Ustal jakąś kwotę, którą ludzie będą musieli wpłacić abyś z nimi porozmawiał o ich problemach. Między rozmowami będziesz mówił o tym co Ty chcesz, a jak ktoś zapłaci pieniądze to zajmiesz się jego problemem. Oczywiście donejty osób, które nie chcą dzwonić tylko wspomóc Cię finansowo również będą mile widziane :D

@MoszeKortuxy juz wczesniej sugerowałem to Guru w temacie płatnosci za uczestnictwo forum. Chcesz pogadac o problemach, płać, i konkretna ilość czasu i tyle. No to forum to przecież tez musi być dla Marka biznesem. MUSI bo inaczej jak wyplynie na głębszą wode bez pieniędzy???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nagrywać audycje, jak do tej pory. Konkretne, treściwe, wybudzające z Matrixa, dające do myślenia. Jak ktoś chce więcej: porady, rozmowy to prywatna audiencja z góry ustalone PLNy. Wtedy ktoś docenia i czas i poświęconą energię.....

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis? Dzięki. Większość ludzi oglądających streamy swoje zdanie na ich temat ma wyrobione na podstawie innych streamerów (przeważnie pato- Rafonix, Medusa, Rafatus, Mniszka&Księciuniu, Mahonek, Daniel Magical, BystrzakTV itp). Tam właściwie nikt nie daje blokad czasowych czy banów za obrażanie, wklejanie linków itp. Jedyne co tam robią moderatorzy czatu to wklejają linki do social mediów danego youtubera. Potem wiele osób wchodzi do Marka na stream i oczekuje, że będą tam takie same zasady (a raczej ich brak) jak u innych youtuberów. Oni są nieprzyzwyczajeni do porządku na czacie :D 

 

 

11 minut temu, SennaRot napisał:

porady, rozmowy to prywatna audiencja

Płatne porady w czasie streama mogą być dobre bo dzięki nim Marek pokazuje swoim potencjalnym klientom, że naprawdę potrafi pomóc. Oczywiście, jeśli ktoś chce prywatnej audiencji poza streamem to jak najbardziej tylko ważne aby zapłacił ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co z tym twitchem? Sam oglądam wielu streamerów na twitchu, lecą donejty, są miesięczne subskrypcje za hajs, które dają jakieś tam specjalne funkcje, wiele innych opcji, nie spotkałem się także ze zbanowaniem streamera przez wulgarne teksty na czacie. Według mnie najlepsza opcja, dodatkowo bardzo wygodna dla urządzeń mobilnych. Na youtube tylko krótki filmik, że dziś, czy jutro o tej i o tej godzinie będziesz na twitchu, zapraszasz krótko i tyle.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę jeszcze raz, omijać streamowanie na YT, ten kanał jest za cenny, by tam streamować, takie porównanie: jak masz nowiutkie, ładne buciki to nie pchasz się z nimi przez błoto. W tym wypadku chyba każdy jest trochę zaskoczony, że poszło te ostrzeżenie od YT ale to jednocześnie nauka: nigdy więcej streamów na YT. Tylko audycje, które muszą być wrzucane dodatkowo na vimeo. Streamy na innej platformie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tomko napisał:

@MoszeKortuxy @Stulejman Wspaniały Mówię wam, zamiast kombinować jak koń pod górę to rozważcie czat na osobnej platformie a stream na youtube. Albo ten twich jak kolega @blck.shp doradza.

 

Nie ma w tym żadnego sensu, dostałem ostrzeżenie za to, że czat był widoczny. Jak byłby niewidoczny, to youtube nie interesuje co tam piszą, chodzi o to że dane treści nie mogą byc publicznie pokazywane. Więc po co inna platforma?

 

 

Pamiętacie gdzie byli ci niezadowoleni z Mosze? Były chyba dwa telefony: 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały O to właśnie chodzi. A da się ukryć czat dla oglądających stream na youtube? Pewnie nie da się, bo wtedy idea czatu byłaby głupia. 

Chodziło mi o to, żeby czat był na odrębnej platformie poza youtube.

Co do krytyki @MoszeKortuxy to uważam, że była z kulturą. 

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż większość pomysłów padła dodam jeszcze jedną koncepcje.

 

Uwzględniając koszta,zaangażowanie,poświęcone energie i umiejętności wnoszę odezwę do TOWARZYCHA BRACI i SIÓSTR o.

 

Zdublowanie wszystkiego na płatnym kanale poza mackami Youtube z dotacji SIŁ SZYBKIEGO REAGOWANIA.

Co rozumiem pod nazwą SIŁY SZYBKIEGO REAGOWANIA=> Jest to grupa ochotników/ochotniczek  z forum które to osoby po odrębnej weryfikacji(specialnej troski) założą fundusz/dotacje wspierające  finansowo konkretnie utrzymanie płatnego kanału wideo.

Konkretnie Quad usum.

 

Z nowym rokiem, dziarskim krokiem zgłaszam swoją kandydaturę jak członka owych SSR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tutaj Marka namawiać, jeśli nie chce zmieniać youtube'a, czy vimeo na inną platformę, ale twitch jest warty choćby zwrócenia na niego uwagi. 

 

Streamerzy, których oglądam na twitchu, mają także swoje kanały na youtubie. Są oni po prostu graczami. Na yt zwykły filmik z gry z komentarzem itp robi kilka tys wyświetleń. Po czym wchodzę na twitch, odpalam gościa i ma kilkaset live widzów, kilkaset subów, wpadają donejty i łączą przyjemną grę z zarabianiem kasy. 

 

Każdy zalogowany może wejść, pisać na czacie i oglądać stream. Może dać darmowy follow, żeby go informowało o transmisji. Może dać suba (trzeba mieć chyba przynajmniej stu stałych widzów), który kosztuje 5€ bodajże i jest on na miesiąc. Można dać takiej osobie jakąś specjalną funkcję, inną czcionkę na czacie, czy takie pierdoły, dodatkowo sub może pojawiać się na ekranie bez żadnych treści, sam nick użytkownika. Możesz ustawić tak jak na ostatnim streamie cel donejtów i zbierać pieniądze od chętnych. Możesz na stałe zbanować daną osobę permanentnie na kanale.

 

Ludzie żyją z takich rzeczy i to całkiem dobrze. Ty już masz zasób widzów, więc nie zaczynasz od zera.

Zrobisz jak uważasz, nie zamierzam zmuszać, ale myślę, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Już wcześniej o tym wspominałem. Ważne aby czat nie był pokazany w oknie streama tak jak wczoraj. Wcześniej czat nie był pokazany na streamie i Youtube problemów nie miał. 

26 minut temu, venom napisał:

Da się zrobić tak, żeby czat włączyć np dla tzw. sponsorów

Chodzi o super czat? 

 

43 minuty temu, Tomko napisał:

Co do krytyki @MoszeKortuxy to uważam, że była z kulturą. 

No tak była kulturalna. Koleś, który zadzwonił miał problem z tym, że za szybko reaguję. Gdybym nie reagował to byłby burdel na czacie. Jak nie reaguje to ludzie trollują, a jak dbam o porządek to ludzie mają problem, że nie mogą trollować :lol: Ja nie wiem kto siedzi po 2 stronie monitora i to co on pisze to tylko śmieszny żarcik czy walenie szydery połączonej z nienawiścią. Reaguje adekwatnie do sytuacji :) 

 

Teraz przyjąłem taką strategię, że jak ktoś będzie trollował to najpierw dostanie blokadę na 300 sekund. Jak po tym czasie nadal będzie trollował to leci perm ban.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest z tym dość duży problem. Gdybyś był feministką i wrzucał te same treści z perspektywy kobiet to byłoby wszystko OK. Niestety zarówno biali rycerze jak i kobiety mogą mieć problemy z tym co robisz.

 

Ostatnio "Turd Flinging Monkey" na swoim kanale mówił o tym jak przygotowuje się na bana, którego niewątpliwie dostanie. Tu  możesz przesłuchać jego audycje.

 

 

W skrócie robi backup na Twitchu i tam przechowuje swoje materiały w razie czego. Twitch póki co jest bezpieczniejszy, ale ciągle nie jest to idealna opcja. Swoje filmy wrzucaj też na CDA, bo tam na razie też nie ma takich problemów z cenzurą.

 

Ja na Twoim miejscu robiłbym streamy na twitchu i jeśli będzie wszystko OK to wrzucałbym je dopiero na YT.

Edytowane przez siiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MoszeKortuxy Ja rozumiem, że to ciężki kawałek chleba, ale sam miałem ostatnio przypadek u nas, że jeden z modów źle zinterpretował mój post i jebnął mi punkt ostrzeżeń, co w moim przypadku kończy się już 10 dniowym L4 za każdym razem. Pisałem sprostowanie i wyjaśnienie na skrzynkę moderatorską, pisałem bodajże na kanał na fb - większy odzew bym miał jakbym wyszedł 1 stycznia o 6 rano na środek pustyni i puścił cichego bąka. Bynajmniej śmieszne to nie było. 

Stąd uważam, że gość zwrócił uwagę z kulturą na to co mu się nie spodobało. 

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, dajcie spokój z tym czatem, może być youtubowski tylko żeby go nie było widać, to po co komplikować :>

 

@Tomko Jeden Mosze i ok. 400 osób, jakim cudem ma jeszcze czytać zgłoszenia, reklamacje itd? Ludzie którzy dzwonią, nie płacą mi - nie mogę w nieskończoność oddawać swoich zarobków i czasu biednym i potrzebującym, a żeby mieć zgraną ekipę do tego by to działało jak należy, trzeba zapłacić, a i wtedy będą nadąsani ludzie i niezadowoleni.

 

Najlepiej po prostu dam sobie z tym spokój, jestem skatowany po takim strimie, kasy z tego nie ma co oznacza że dokładam, i jeszcze jest tylko niezadowolenie. To się w głowie po prostu nie mieści.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.