Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Quo Vadis?

Dziwactwa z głębin - R.Fedorstov

Rekomendowane odpowiedzi

DQhK0cOW0AACFHQ.jpgW dużym skrócie - robi zdjęcia dziwnym stworkom z głębin. To takie małe rozszerzenie mojego wątku o eksploracji oceanów i o tym co może się w nich kryć. Poniżej wkleję parę zdjęć:

6b2be179ad.jpg

jXvhTi3.jpg

20171228remseges-szornyek11.jpg

2691598208.jpg

477EC23D00000578-5201577-Mr_Fedortsov_id

93764-large-489339.jpg

20481903_1727019200939633_71836883614275

6.jpg

74fa26f7031b4c51acbe696accef094f_th.jpg

b6fdfc6b6d51b3102c628261417f.jpeg

Więcej można znaleźć na instagramie :> 

• Like 3
  • Zdziwiony 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może tak a może i nie :)

Marek nie raz mówił, że znamy tylko chyba 1% tego co żyje w naszych morzach i oceanach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niby zaczęło się w wodzie chuj wie co tam jest może jest tam jaka piękna syrenka z filmu Disneya. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Możliwe. Pooglądaj sobie zjawiska niewyjaśnione.

Tam ostatnio było coś o syrenach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niesamowite i zdumiewające, że przez dobór naturalny może dochodzić do takich dziwactw.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te 3 od dołu, połączenie stulei, śledzia i złotego łańcucha z choinki :D 

2 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

może dochodzić do takich dziwactw.

I dlatego zakładam, że im głębiej tym dziwniejsze są te stworki, właściwie one są trochę jak z innej planety. Już nie wspominając o tym, że z całego świata płyną doniesienia o różnych potworach, np: z Lochness etc, w tym też może być jakieś ziarnko prawdy, w końcu ciężko jest przebadać dokładnie jakieś większe jezioro a co dopiero, gdy mówimy tu o oceanach i morzach. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 minut temu, Quo Vadis? napisał:

I dlatego zakładam, że im głębiej tym dziwniejsze są te stworki, właściwie one są trochę jak z innej planety.

Może faktycznie jakiś Cthulhu sobie śpi spokojnie i kulturalnie na dnie pacyfiku heh.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
19 minutes ago, Quo Vadis? said:

I dlatego zakładam, że im głębiej tym dziwniejsze są te stworki, właściwie one są trochę jak z innej planety. Już nie wspominając o tym, że z całego świata płyną doniesienia o różnych potworach, np: z Lochness etc, w tym też może być jakieś ziarnko prawdy, w końcu ciężko jest przebadać dokładnie jakieś większe jezioro a co dopiero, gdy mówimy tu o oceanach i morzach. 

Lochness to bajki... bo jakby to była istota samotna, to by w końcu wyginęła - logiczne. Tak samo można domniemywać, że cthulhu istnieje, ponieważ tak w książce pisze i przyjdzie wkrótce i rozj*bie to wszystko. :D 

Dla człowieka mogą być straszne, co nie znaczy, że to nie jest niewytłumaczalne.

W historii Ziemi były prawdopodobnie jeszcze gorsze gatunki. Pod koniec każdej epoki geologicznej (Ordowiku, Jury, Karbonu, Triasu itd..) ginęło 90% gatunków na Ziemi, czyli był to swoisty restart.

@Dworzanin_Herzoga Wyprzedziłeś mnie. :D 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiecie ale ja się nie upieram, że te coś z Lochness istnieje, tylko piszę, że już tak upraszczając, jest jeszcze pewnie mnóstwo tego dziwactwa w głębinach. Kto wie, może tam też i jacyś doktorzy marketingu pływają, pasowałby taki jeden do tego środowiska :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, zuckerfrei napisał:

Niby zaczęło się w wodzie chuj wie co tam jest może jest tam jaka piękna syrenka z filmu Disneya

47 minut temu, KurtStudent napisał:

Ja w wakacje ze szwagrem coś takiego z wody wywędkowaliśmy: 

l_13830235730be09dzika_ryba.jpg

No to macie piękne syrenki !!! Podwodne Karyny, loszko-syreny

Natura głupia nie jest. Na dnie oceanu światła nie uświadczysz więc po co jakiejkolwiek istocie wygląd ?

Liczą się kły i duża paszcza do pożerania innych.

Na powierzchni sprawa ma się inaczej. Najładniejsze stworzenia przyciągają inne, by w rezultacie wyssać z nich energię, o tak, za pomocą ssania.

Wycieczka batyskafem po głębinach oceanu musi być niezłą przygodą !

Biolodzy morscy są szurnięci

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja to bym chciał taką świnkę, rybkę, czy co to jest.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To post pod postem, ale ponieważ nie było aktywności a wpadłem na coś ciekawego w temacie:

Aksolotl meksykański (Ambystoma mexicanum) to endemiczny słodkowodny gatunek – Aksolotl meksykański (Ambystoma mexicanum) to endemiczny słodkowodny gatunek drapieżnego płaza ogoniastego. Aksolotle mogą szybko odtwarzać kończyny utracone podczas walki, ale to nie wszystko. Aksolotle mogą także odtwarzać uszkodzone narządy, w tym części mózgu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 3.01.2018 o 12:22, wroński napisał:

Ja to bym chciał taką świnkę, rybkę, czy co to jest.

Ja myślę, że w tym przypadku to photoshop. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rybcia ze zdjęcia nr. 2 wygląda z pysi niczym Obcy :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

5a82a14fbd8a1_Niebieskismok.jpg.2ae2127244bfba3dfd0f325f1cc0c683.jpg

Kolejna ciekawostka

Niebieski smok to tak naprawdę gatunek jadowitego morskiego ślimaka. Ze względu na wygląd bywa nazywany też jaskółką morską. Obie nazwy są jednak mylące - mięczaki wcale nie są nieszkodliwie i nie wolno ich dotykać w obawie przed poparzeniem.

Glaucus atlanticus żeruje na większych i bardziej drapieżnych organizmach. Niebieski smok poluje nawet na niezwykle jadowitego żeglarza portugalskiego, którego jad gromadzi na końcu odnóży. W ten sposób ślimak zyskuje truciznę, której może później użyć do polowania i obrony.

https://www.o2.pl/artykul/tajemnicze-znalezisko-na-plazy-woda-wyrzucila-setki-niebieskich-smokow-6219139770656385a

• Zdziwiony 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zębacze są zajebiste, strzelałem takie w Norwegii, przepyszna ryba, tylko trzeba uważać żeby palców nie odgryzł :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

i coś jeszcze o meduzach:

Bełtwa festonowa

C. c. arctica dochodzi do 2 m, długość czułków nawet do 30 m[2]. Przeciętnie osiąga jednak średnicę do 50 cm.

Żeglarz portugalski

Żeglarz portugalski, bąbelnica bąbelcowa, żywłoga, aretuza (Physalia physalis) – mocno parzący gatunek rurkopława

Od spodu zwisają polipy spełniające funkcje rozrodcze lub odżywcze, z których te ostatnie mogą osiągać długość kilkunastu metrów

Niestety zdjęć nie mogłem załączyć

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta