Skocz do zawartości

Dlaczego stworzyłem z Braćmi Rezerwat?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Summerjam napisał:

Dajcie nam czas.

 

Mały offtop: odniosę się tylko i wyłącznie do tego. Kobiety nie dają mężczyznom ŻADNEJ taryfy ulgowej. Mogą być w paskudnej sytuacji i potrzebować czasu aby wyjść na prostą albo wrócić do zdrowia, mogą potrzebować czasu aby zaadaptować się do nowych zaistniałych okoliczności a samice wtedy nie mają żadnych skrupułów :) Skoro tak, to dlaczego niby mamy wam dać czas? Mamy równouprawnienie wiec radźcie sobie tak jak my musimy :D Powodzenia.

Edytowane przez HORACIOU5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Brzytwa przypiął/eła ten temat
3 godziny temu, dr Mordechaj B'rzyt-wa napisał:

Gdzie socjologia?

Myślisz że nie widzę jak chcesz uniknąć tematu?

Poszukam danych statystycznych też o socjologii w wolnej chwili. Socjologia wydawała mi się taka mało istotna. Mam nadzieje, że żadnych socjologów nie uraziłam....

 

@HORACIOU5 musiałabym Cię dopytać jednak o wiecej szczegółów lub może o bardziej konkretną sytuację, ale to może założę nowy wątek, bo obawiam się żę wkurzę moderatora, bo ja tu ciągle offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/12/2016 o 16:57, Summerjam napisał:

znalazłam do inżynierii takie dane: w 1966r. udział studentek studiów licencjackich wynosił: 0,4%, w 1976: 3,4%, w 1986: 14,5%, w 1997: 17,9%, w 2006: 19,90%. Ogółnie liczba studentek procentowo w innych ściłych naukach również wzrasta. Może kiedyś ten udział będzie oscylował miedzy 50/50. Tu źródło: https://www.aauw.org/files/2013/02/Why-So-Few-Women-in-Science-Technology-Engineering-and-Mathematics.pdf strona 9. Czas pokaże.

 

Dobra, przestań już bo mnie to makes me happy, a już siły ni mom.:D

Napisz ile mniej więcej, takich samiczek po studiach (ścisłych) technicznych pracuje w zawodzie;).

Podpowiem boś nowa: Tam gdzie teraz jestem Ja buduje się "coś", taka wielka budowa - kompleks bardziej.

Pracuje tam około 2000-2500 ludzi.

Pytanie. Ilu wsród tych ludzi jest inżynierów kobiet, dobra pojechałem:D, zmieniam pytanie.

Ile kobiet tam pracuje procentowo ? (ochrony nie licz:)).

Jedziesz.

clock is tikking, tiktak, tiktak:)

Jutro sprawdzę, bo dziś na pysk padam.

 

Dnia 10/12/2016 o 17:39, dr Mordechaj B'rzyt-wa napisał:

Gdzie socjologia?:rolleyes::)

Myślisz że nie widzę jak chcesz uniknąć tematu?:)

:lol::lol::lol:

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

Dnia 3.01.2015 o 21:17, Stulejman Wspaniały napisał:

 

 

Rezerwat... piękna nazwa . Zapas powsciągliwośc, rezerwa, ostrożność…wreszcie obawa.

Kto chciałby  wykraczać poza.  Głupia Adam i Ewa chyba tylko.  

Im bardziej wypraszasz, odpychasz  tym bardziej  wraca. W ten sposób całe forum  opanowane jest przez nią , . upragniona, znienawidzona, odpychająca , podła,  wytęskniona, wredna i przynosząca  schronienie: dziwka ,  Madonna , święta ladacznica , Bogini  Loszka… kobieta...zbanowana czy nie  oddycha w każdym poście.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 27.02.2017 o 08:38, Kit.mit napisał:

 

 

Rezerwat... piękna nazwa . Zapas powsciągliwośc, rezerwa, ostrożność…wreszcie obawa.

Kto chciałby  wykraczać poza.  Głupia Adam i Ewa chyba tylko.  

Im bardziej wypraszasz, odpychasz  tym bardziej  wraca. W ten sposób całe forum  opanowane jest przez nią , . upragniona, znienawidzona, odpychająca , podła,  wytęskniona, wredna i przynosząca  schronienie: dziwka ,  Madonna , święta ladacznica , Bogini  Loszka… kobieta...zbanowana czy nie  oddycha w każdym poście.

 

 

Nie powiem, coś w tym jest.

 

Muszę wtrącić jedną uwagę odnośnie rezerwatu.

 

Nie ulega wątpliwości, że Forum jest prywatną inicjatywą Marka. Marek ponosi koszty funkcjonowania Forum. On ustala zasady, zaprasza jak również banuje forumowiczów naruszających regulamin. Ok. Brzmi sensownie.

 

Co więcej nie ulega wątpliwości, że Forum robi dużo dobrego :-) Aktualna sytuacja mężczyzn jest bardzo ciężka, ktoś powinien coś z tym zrobić, jakiś ogólnopolski program edukacji i uświadamiania chłopców w wieku szkolnym by się przydał.

 

Wydawaje mi się też, że ideą Forum jest propagowanie samorozwoju samców.

 

Ale do rzeczy.

 

Przeciwko czemu jest to Forum? Przeciwko matrixowi, czy przeciwko kobietom?

 

Ofiarami (nieświadomymi) matrixa są również kobiety. Dlaczego, jeśli jakaś kobieta wyrwała się z matrixa, nie może uczestniczyć w dyskusji poza rezerwatem?

 

Brak obecności kobiet poza rezerwatem nie jest katastrofą, Forum funkcjonuje. Jednak mam wrażenie, że dyskusja jest jednokierunkowa. Wydaje mi się, że wiem co samcy odpowiedzą na jakiś temat. Czasem chciałbym się dowiedzieć co sądzi druga strona.

 

Wszelkim niezadowolonym z tego wpisu, którzy wyślą mnie na kafecośtam albo jakieśkobiety.pl, odpowiadam, że jestem jeszcze w pełni władz umysłowych i do poziomu tamtych forów się nie zniżam. Wolałbym móc podyskutować na poziomie, bez zacietrzewienia z kobietą / samicą na tym Forum.

 

Tyle z mojej strony, dziękuję za uwagę.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Oktabryski napisał:

Brak obecności kobiet poza rezerwatem nie jest katastrofą, Forum funkcjonuje. Jednak mam wrażenie, że dyskusja jest jednokierunkowa. Wydaje mi się, że wiem co samcy odpowiedzą na jakiś temat. Czasem chciałbym się dowiedzieć co sądzi druga strona.

 

Nie rozumiem w czym problem. Możesz przecież założyć wątek w rezerwacie i uzyskać odpowiedzi na pytania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oktabryski dokładnie jak mówi @HORACIOU5 zakładaj wątek w rezerwacie jeśli chcesz poznać opinię drugiej strony. Chętnie się wypowiem na tematy o których mam pojęcie lub nie mam pojęcia :D

 

Zresztą swoją drogą nawet jak loszki zakładają tu konto, to w większości jakoś nieszczególnie są aktywne. 

 

Ciężka byłaby selekcja kobiet wyrwanych z matrixa przez internet. 

 

Dorzucę od siebie, że kobiety teoretycznie mogą poza rezerwatem wypowiadać się w wątku Manipulacje. Byłam dosyć aktywna tam do czasu, jak niektórzy Panowie zaczęli pisać po moim wpisie, że chodzą pogłoski o żałowaniu tej decyzji o wyjątku. Wzięłam to być może za bardzo do siebie. Rozumiem takie wywody jeśli bym zachowywała się nieodpowiednio. Na mój gust nie było w tym nic złego.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oktabryski napisał:

 

Ale do rzeczy.

 

Przeciwko czemu jest to Forum? Przeciwko matrixowi, czy przeciwko kobietom?

@Oktabryski forum nie jest przeciwko komus\ czemus, tylko jest dla kogos, dla czegos: dla mezczyzn i dla ideii, ktora ma pomoc w zrozumieniu czym naprawde jest szczescie:)

 

Znasz jakas kobiete, ktora wyrwala sie z matrixa? Zapros ja na forum, do rezerwatu, niech napisze jak to zrobila :lol: To jest miejsce, gdzie wlasnie moga rozmawiac kobiety i mezczyzni.

I jeszcze: 

Rezerwat tak naprawde nie istnialby, gdyby nie zalozyciel forum @Stulejman Wspaniałyylko dzieki jego dobrej woli powstalo to miejsce.

 

@Selqet dystans kobieto, dystans :D

 

A tak w ogole to wszystkie kobiety, ktore zakladaja konta powinny sie cieszyc, ze na tak wyjatkowym forum, gdzie kobietom jest wstep wzbroniony, samice i tak maja swoje miejsce -  rezerwat, a nie jeszcze narzekaja, ze na forum udzielac sie nie moga, lub ze nie sa mile widziane:)

Wdziecznosc, kobiety, WDZIECZNOSC i SZACUNEK sie nalezy, 

I nie marudzic:)

 

Pozdrawiam slonecznie:))

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eleanor niewątpliwie mam wdzięczność za to miejsce zarówno losowi jak i założycielowi oraz innym współtwórcom.

 

Poczułam nutkę niesprawiedliwości jak udzieliłam się w wg mnie słusznej sprawie, to wszystko. 

 

@Oktabryski myślę, że będzie ciepło przyjęty przez samice w rezerwacie jeśli tylko będzie chciał jakąś radę/opinię otrzymać.

 

Ordnung muss sein :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Snk a wiesz co? Wydaje mi się, że to zależy wszystko od środowiska, w którym się wychowywaliśmy, z jakimi problemami mieliśmy styczność ;). Kobieta, która była wychowywana na księżniczkę, kończyła humanistyczną szkołę, nie zna problemów, nie musiała ciężko pracować, ani nad sobą, ani nad otoczeniem, ani nie rozwiązywała logicznych, zawiłych problemów, bo nie musiała. Natomiast są kobiety, które ciężko pracują, mają w głowie więcej niż faceci, mają takie same umiejętności, nawet lepsze. Zaskoczę Cię, u mnie na roku górowała dziewczyna, która była mega inteligentna i mega ładna. Moją nauczycielką od algorytmów była kobieta, profesor habilitowany (też bardzo ładna). Dzieciata i posiadająca męża, ale realizująca się w takich dziedzinach o których większość z braci nie słyszała :) hihi ;). Tak więc to wszystko zależy od czynników, które wpływają na rozwój ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis? każda kobieta jest w stanie powołać się na jakąś mityczną koleżankę, która jest prześliczna, nieschematyczna a przy tym mega inteligentna. Zaczynam się zastanawiać, czy one wszystkie nie mają jednej wspólnej koleżanki. Całkiem możliwe że nawet zmyślonej. 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 W bałaganie/bagnie  netu stworzyliście /Stworzyłeś  forum które  trzyma się  zasad. Rozdzielając wyraźnie  pierwiastek męski i damski  i ok.
ps. tez znam sporo  mądrych ludzi  i kobiet i mężczyzn, czasem Ci bardzo inteligentni mogą nie być zbyt mądrzy ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.