Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
HORACIOU5

Samicza hipokryzja czyli what the fuck kobietki?

Recommended Posts

Dostało się samcom, ale i samice nie są bez winy więc jedziemy z tym koksem. Drogie Panie, tak mnie czasem nachodzą myśli, że tak zaledwie parę z was naprawdę coś chce w tym rezerwacie podziałać i faktycznie ogarnia pewne kwestie, a reszta leje ładnie wodę… a kiedy przychodzi okazja do zademonstrowania swojego „zrozumienia” oraz „poparcia” tego, co głosi Marek, to nagle jest cisza. Dowód? Proszę bardzo! Wystarczy spojrzeć na temat o #MeToo, gdzie @EnemyOfTheState wstawił link do pewnej wypowiedzi, a ja do pewnego filmiku i co? I nic. Cisza. Zero jakiejkolwiek reakcji.

 

A czemu? O, to całkiem proste! Bo pokazuje to kobiety w negatywnym świetle, więc trzeba milczeć, to może sprawa rozejdzie się po kościach i nikt niczego nie zauważy. A potem dalej będzie udawania bycia „innymi i wyjątkowymi” w nadziei, że może Ci mężczyźni tutaj to naiwne baranki i łykną to bezrefleksyjnie. Tylko wiecie co? To widać. Kumaci Bracia od razu widzą, co odwalacie i możecie kombinować do woli, a i tak nic to nie da. Serio myślicie, że nie widać tego, jak się uaktywniacie w tematach dotyczących jechania po mężczyznach albo prowadzących do gównoburzy, aby tylko sobie atencję podbić? Przecież od razu widać, że kiedy pojawiają się tematy przedstawiające problemy kobiet, to albo nic nie robicie, albo dążycie do konfliktu i wypaczenia tematu poprzez przerzucenie ciężaru na problemy mężczyzn. Spokojnie. Są ogarnięci Bracia, którzy dążą do poprawy pewnych kwestii… a inni tylko udają, że to robią.

 

A wy co robicie? Maruś… Maruś… Maruś… i tak ładnie słodzicie szefowi tylko po to, aby później zrobić jedną, wielką, czarną kupę na to co was prosi. Wystarczyło rzucić okiem na to, co się odwalało w dziale o manipulacjach. Oprócz tego posłuchanie audycji Marka oraz sprawdzenie ile z was tak naprawdę wzięło sobie jego prośby oraz słowa do serca jest tak ewidentne, że bardziej być nie może. Tak jak już wspomniałem, zaledwie niewielka ilość kobiet ogarnia tutaj pewne kwestie i jest świadoma swojej roli, a do tego potrafi przyznać, że samice nie są idealne i mówić o tym bez problemu. A reszta co robi? Próbuje je stłamsić, kiedy zdarzają się tak sytuacje. Tematy o rozwoju? Pfff, olać to! Przecież kobiety są idealne i nie trzeba robić nic w tej kwestii! Temat o kobietach, które krzywdzą dzieci oraz ojców? Pfff, olać to! Grunt to dążyć do dalszego demonizowania płci męskiej! Oczywiście wtedy takie samice głośno jojczą, jak to one wcale ale to wcale nie są „wyzwolone” i „nowoczesne”… tylko wasze czyny oraz wypowiedzi głośno i wyraźnie zaprzeczają waszym zapewnieniom.

 

A tutaj, drogie kobietki, ogarnięci Bracia patrzą na wasze czyny, nie słowa i widzą, które z was nie udają, a które próbują tylko grać Oskarowe role ogarniętych samic. I bardzo dobrze to widać. Oj bardzo.

Edited by HORACIOU5
  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodam od siebie, że warto chłodno jest podejść do kwestii uświadomienia w sobie pewnych mechanizmów. Jeśli czytając takiego typu komentarza ktoś poczuje gniew, złość, rozgoryczenie czy też innego typu wachlarz emocji powinna siebie zapytać "Dlaczego?". Wynikać to może przede wszystkim z tego, że nastąpiła reakcja obronna organizmu, że dane poglądy zaburzają jego stworzony "idealny obraz". Warto nad tym się zastanowić i zrewidować poglądy - zaowocuje to na przyszłość :)

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czemu ktoś ma się obrażać i czuć gniew? 

Codziennie obracamy się wśród ludzi i żyjemy w różnych kręgach, spotykamy inne poglądy, opinie przekonania i wnioski. Ważne żeby nie naruszać zasad współżycia społecznego wypowiadając inny osąd niż oczekiwany. Każdy inaczej żyje funkcjonuje i myśli, dlatego jesteśmy ludźmi nie klonami.

 

100% forumowiczów wymienia poglądy zgodnie z własnym uznaniem, kiedy chce i gdzie chce, jeżeli jest to zgodne z regulaminem i zasadami etycznymi tego forum, to nie jest karany ani banowany i jak widać zostaje tu na lata, z prawem do własnego zdania.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To chyba jak w tej przypowieści:

"Pewnego razu skorpion podczas swojej wędrówki natknął się na rzekę. Zastanawiał się jak ją przekroczyć. Nie było mostu, a on nie umiał pływać. Myśląc chwilę postanowił poprosić o pomoc któregoś z mieszkańców rzeki. Idąc wzdłuż brzegu natknął się na żabę, która wspaniale pływała pomiędzy liliami.
- Żabko, czy byłabyś tak miła i przewiozłabyś mnie na drugi brzeg rzeki?
Żaba przeraziła się:
- Ale przecież ty jesteś skorpionem! Jeśli tylko zbliżę się do Ciebie to ty mnie ukąsisz i zginę!
- Nie bój się - odpowiedział skorpion -  przecież jeśli Ciebie zabiję, to oboje utoniemy, prawda? Ja tylko chcę przedostać się na drugą stronę rzeki.
Tłumaczenie skorpiona wydawało się logiczne i uspokoiło żabę. Postanowiła więc, że pomoże mu pokonać rzekę i przewiezie go na swoim grzbiecie. Jednak kiedy byli już w połowie drogi, na samym środku rzeki, skorpion ukąsił żabkę. Ta natychmiast zaczęła tracić przytomność i topić się, a razem z nią zaczął tonąć skorpion. Resztkami sił żaba zapytała skorpiona:
- Dlaczego to zrobiłeś? Przecież teraz oboje zginiemy!
- Bo taka jest moja natura - odpowiedział skorpion - taka jest moja natura."

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro taka jest nasza natura to dopiero źle by było odbierane jakbyśmy robiły wbrew niej (udawały). Byłoby, że się podlizujemy. :P A jakiej reakcji oczekujecie? Mnie martwi to, że sądy biorą pod uwagę fałszywe zeznania, a sama akcja Metoo mniej mnie interesuje i szczerze mówiąc niby jakie mamy pole do działania? Jak już potępiać to nie pustymi deklaracjami, tylko inaczej, przyłączyć się do jakiegoś antymetoo. Ja tam jedynie wspominam na innych forach, że ta idiotka Rose McGowan oskarżyła Weinsteina o molestowanie, a jednocześnie ciepło wypowiadała się o reżyserze Victorze Salva, który molestował nastolatka na planie swojego filmu. I nawet siedział za to w pace i za posiadanie dziecięcej pornografii. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I znowu mamy to, o czym wspomniałem. Temat jest o problemach kobiet, to mamy przeniesienie ciężaru na mężczyzn. Norma.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Bruxa napisał:

Skoro taka jest nasza natura to dopiero źle by było odbierane jakbyśmy robiły wbrew niej (udawały). Byłoby, że się podlizujemy. :P 

Zawsze można naturę próbować przekroczyć... No ale zawsze prościej z wiatrem, a i doświadczenie pomaga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewne sytuacje w życiu, które powodują pogłębianie się patologii w naszym życiu nie mogą zostać przemilczane, powinno się o nich mówić, wskazywać na dysfunkcję i przekształcać w coś lepszego. 

 

Widać, że mówienie o takich rzeczach nie jest dla niektórych na rękę... 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, że nie ma odzewu w danych tematach nie musi od razu oznaczać, że się to olało... czasem nie ma sensu sie wypowiadać tutaj pokazując innym, że się rozumie. Nie każdy lubi tez dyskutować np o takich rzeczach w większej grupie. Ludzie są różni. ;) Ważne że samemu się doszło do jakichś wniosków i jest się szczerym samemu ze sobą. Nie można od razu zakładać, że jak ktoś się nie wypowiedział, to to ma głęboko w dupie, nie stosuje się do tego etc. @HORACIOU5 mam wrażenie, że na siłę wkładasz wszystkich do jednego wora i za bardzo krytycznie podchodzisz do niektórych kwestii. To jest na dłuższą metę przytłaczające. Nie fajnie się dyskutuje z osobą, która nie jest w stanie spokojnie przyjąć opinii innej osoby i tylko krytykuje lub narzuca swój punkt widzenia. Dlatego też niektórzy nie chcą się wypowiadać bo nie chcą być zrównani z gównem przez takich jak Ty. Czasem po prostu milczenie jest złotem. :)

 

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.