Skocz do zawartości

"Róża świata" Daniił Andriejew - planowane polskie wydanie.


deleteduser28

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając temat o obrazach Beksińskiego przypomniałem sobie na zasadzie luźnych skojarzeń o ezoterycznym traktacie "Roza Mira" ("Róża świata").

Już w 2015r chciałem go przeczytać, niestety nie było polskiego wydania, jedynie po rosyjsku.

Teraz wpisałem tytuł w google i okazuje się, że Wydawnictwo Akademickie Sedno ma tę pozycję w planach wydawniczych na 2017r - także prawdopodobnie niedługo może się pojawić w sprzedaży.

 

https://wydawnictwosedno.pl/ksiazki/roza-swiata/

 

roza-swiata_okl500.jpg

 

Cytat

Książka Daniiła Andriejewa jest niezwykłym dziełem w piśmiennictwie rosyjskim XX wieku, łączącym tradycję literatury filozoficznej, religijno-mistycznej i ezoterycznej. Historyczna panorama dziejów świata pokazuje wizję przyszłości, budowaną na uniwersalnych wartościach i dotychczasowych osiągnięciach kultury oraz imperatywach szlachetnych czynów i dobrych wyborów człowieka. Dzieło zaskakuje oryginalnością poszukiwań formalno-estetycznych. Pokazuje, jak istotną funkcję książka/literatura ma do spełnienia w komunikacji społecznej w czasach, kiedy tak ważne jest porozumienie ludzi, podejmowanie inicjatyw i działań na rzecz powszechnego ładu, braterskiej wspólnoty, budowanej na zgodnej współpracy wszystkich „religii wyższego rzędu”. Tę wspólnotę Andriejew nazywa „interreligią” lub „panreligią” i porównuje do kwiatu róży, w której wszystkie płatki tworzą jeden piękny kwiat. Płatkami kwiatu Róży Świata miałyby być pozostające w harmonijnej zgodzie różne religie i kultury.

 

800 stron okultystycznego mambo-jambo. :wub: Co ciekawe dofinansowane "ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.