Skocz do zawartości

Zderzenie z życiową ścianą - pasja


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Dzisiaj przychodzę do Was z historią dotyczącą ostatnich tygodni także.

 

Wszystko rozpoczęło się od momentu w którym w mojej pasji - grafice, zacząłem czuć się niewygodnie. Przestałem ją pielęgnować i działać w niej, lub robiłem to rzadziej bo straciłem chęć do tego.

 

I tutaj zaczęły się problemy, ale może wynikną z tego plusy. Zdałem sobie sprawę, że przez ten długi czas (grafikę w sobie odkryłem jakieś 10 lat temu, jeszcze za bardzo małego dzieciaka), nie robiłem tego co tak naprawdę lubiłem, albo lubiłem, ale bez prawdziwej pasji.

 

Zacząłem szukać w sobie odpowiedzi, co zatem powinienem zrobić. Jestem w momencie kończenia licencjatu z grafiki, ale wciąż bardzo młody (poszedłem rok wcześniej do szkoly), no i fajnie byłoby wybrać coś czym się pasjonuje, a nie cos co mnie męczy i frustruje jak aktualnie grafika.

 

Nie chcę kontynuować studiów na tym kierunku, bo to nie ma sensu. Będę się męczył i na końcu będę jeszcze bardziej niezadowolony.

 

Przejrzałem swoje cechy, to co lubię, i aktualnie zastanawiam się nad uderzeniem w psychologię

 

Może macie jakieś rady jak sprawdzić swoje pasję. Niestety czasu aż tyle nie mam, żeby testować dziesiątki rozwiązań, a może ktoś z Was miał podobny problem. No nic, to taka krotka historia, która zdołowała mnie w ostatnich tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Omen napisał:

Mam ten sam dylemat tyle, że ja pracuje jako grafik i tez mam już tego trochę dosyć zastanawiam się na co by tu się przekwalifikować :)

Grafika to bardzo szeroka dziedzina obrałeś jakiś konkretny kierunek 2d, 3d, animacja ?

UI/UX, grafika reklamowa, ale po prostu odczuwam, że przestało mi to sprawiać radość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, venom napisał:

UI/UX, grafika reklamowa, ale po prostu odczuwam, że przestało mi to sprawiać radość.

 

Ja też w tym robie, od wielu lat. Bywają momenty, że mam tego dość. Są też takie, że jaram się tym co robie. Zależy od klienta. 

 

Pieniądze są dobre, możliwości rozwoju też. Można iść później w jakiegoś head of UX/UI jak masz dość projektowania - kwestia doświadczenia. Albo założyć coś swojego, rynek jest bardzo chłonny na tę chwilę, i raczej będzie jeszcze lepiej. Imo przy własnej działalności, pracując z jakimś wspólnikiem może wyciągać po 20k netto bez dużej spiny.

Edytowane przez TylerDurden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, TylerDurden napisał:

 

Ja też w tym robie, od wielu lat. Bywają momenty, że mam tego dość. Są też takie, że jaram się tym co robie. Zależy od klienta. 

 

Pieniądze są dobre, możliwości rozwoju też. Można iść później w jakiegoś head of UX/UI jak masz dość projektowania - kwestia doświadczenia. Albo założyć coś swojego, rynek jest bardzo chłonny na tę chwilę, i raczej będzie jeszcze lepiej. Imo przy własnej działalności, pracując z jakimś wspólnikiem może wyciągać po 20k netto bez dużej spiny.

Na coś własnego przyjdzie jeszcze czas, mam 21 lat w tym roku, najpierw chciałbym zebrać doświadczenie jeśli już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na UX/UI jest teraz popyt, ja siedzę w małej firmie opakowania, ulotki, katalogi itd kasa marna myślę w którą stronę by tu iść z tą grafiką żeby kasa była lepsza.

Jestem już trochę starszy i nie wiem czy działać w kierunku webdesignu+UX/UI czy 3d.

Jak myślicie koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Omen napisał:

Na UX/UI jest teraz popyt, ja siedzę w małej firmie opakowania, ulotki, katalogi itd kasa marna myślę w którą stronę by tu iść z tą grafiką żeby kasa była lepsza.

Jestem już trochę starszy i nie wiem czy działać w kierunku webdesignu+UX/UI czy 3d.

Jak myślicie koledzy?

Zawsze warto się rozwijać, jeśli Cię to kręci ;) Chyba, że masz jakąś pasję inną, to pracuj sobie, a wieczorami rozwijaj pasję, potem się może przerzucisz w pełni na pasję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest tak, że ja grafikę lubię tylko trochę mnie już znudziło to co robię(ogarnianie rzeczy do druku) chciałbym właśnie ruszyć w stronę 3d lub webdesignu,

martwi mnie tylko czy będzie z tego lepsza kasa i nie zmarnuje czasu na naukę czegoś co mi nic nie da. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TylerDurden napisał:

W 3d słabsza kasa i dużo bardziej złożona krzywa uczenia się. To ciężki temat - próbowałem ogarnąć to, bo mnie to kręci. Ale w UX/Ui kasa lepsza, łatwiej wejść w temat i dużo pracy jest. Ja dostaje kilka zapytań od rekruterów każdego miesiąca.

Jak skończę studia to wezmę się za to ;) aktualnie brak czasu na pełen wymiar godzinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.