Skocz do zawartości

Dobry niezawodny smartphone do 800zł


Perun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Braci,
W najbliższym czasie muszę kupić niezawodny smartphone na systemie Android,ponieważ mój obecny powoli dogorywa.Jeżeli chodzi o ten dział technologi jestem laikiem,choć pojęcie w kwestii komputerów mam,to te smartphony to nie moja bajka.
Od telefonu wymagam aby,miał:

Dobrą jakość rozmów(2mikrofony fajnie by było)
Był wykonany z dość dobrych materiałów
Był na tyle wydajny,aby mógł posłużyć 2 lata
Świetnego aparatu uwielbiam robić zdjęcia,a na sprzęt większego kalibru,nie zawsze można ze sobą zabrać
Ergonomii 
Dobrego odbiornika GPS
Czytnika linii papilarnych
W grę wchodzą telefony nowe jak i używane,bardzo spodobały mi się budżetowe produkty firmy Xiaomi. Z dwóch powodów,bo są tanie i rzadko spotykane,a ja lubię być uważany za ekscentryka :P 
Proszę o nawet trywialne porady,abym nie wpadł na minę,wiem,że w przypadku używanych warto spradzić czy IMEI zgadza się z tym w dokumentach i czy nie skrzypi xd
Za wszystkie porady z góry serdecznie dziękuję :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Xiaomi Redmi 4A, który jest powszechnie uznawany za spoko telefon, ale ja mam parę uwag zarówno na plus jak i na minus.

- dwa aparaty 13MPx dają radę

- fajna jest wbudowana funkcja nagrywania rozmów

- GPS działa naprawdę dobrze

- bateria trzyma całkiem długo

- szybka po krótkim czasie załapała jakieś ryski

- po aktualizacji oprogramowania telefon przestał być widoczny w kompie jako magazyn USB (wsparcia producenta praktycznie nie ma)

- dość często gubi zasięg na kilka-kilkanascie sekund (wcześniej ta sama karta pracowała w Nokii i tak sie nie robiło)

Podsumowując, jest to dobra oferta jak za swoją cenę, ale na pewno nie jest to sprzęt najwyższych lotów, a w razie problemów można jedynie liczyć na fora entuzjastów. Kolejnego Xiaomi raczej nie kupię.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić sony z2 

  • system operacyjny:android
  • wbudowana pamięć:16 GB
  • pamięć RAM:3 GB
  • wyjmowana bateria:nie
  • pojemność akumulatora (mAh):3200
  • rozdzielczość aparatu tylnego (Mpix):20.7
  • marka:Sony
  • typ:smartfon
  • szerokość produktu (mm):73.3
  • głębokość produktu (mm):8.2
  • wysokość produktu (mm):146.8
  • waga (g):163
  • typ akumulatora:litowo-jonowy
  • przekątna ekranu ("):5.2 ["]
  • rozdzielczość ekranu (piksele):1080 x 1920 [piksele]
  • rozdzielczość aparatu przedniego (Mpix):2.2
  • rodzaj wyświetlacza:LCD IPS
  • ekran dotykowy:tak
  • gęstość pikseli (ppi):424
  • czytnik kart pamięci:tak
  • maksymalna pojemność karty pamięci:64 GB
  • częstotliwość procesora (GHz):2.3
  • liczba rdzeni procesora:4
  • funkcje:tethering (hot-spot)
  • dual SIM:nie
  • komunikacja:NFC, bluetooth, DLNA, wi-Fi, wi-Fi Direct
  • transmisja danych:4G (LTE), 3G, 2G
  • funkcje w telefonach komórkowych:kalkulator, kalendarz, latarka, radio, budzik, dyktafon, przypomnienia, zegar, funkcja głośnomówiąca, alarm wibracyjny, książka telefoniczna
  • materiał:szkło, tworzywo sztuczne
  • funkcje aparatu:lampa błyskowa, autofocus, panorama, zoom, nagrywanie wideo, wykrywanie twarzy, zdjęcia seryjne, samowyzwalacz, HDR
  • rozdzielczość nagrywanych filmów:4K, 1080p (FullHD), 720p (HD), inna
  • nawigacja:A-GPS, GPS, GLONASS
  • czujniki:akcelerometr, czujnik zbliżeniowy, czujnik światła, żyroskop, barometr, magnetometr
  • złącza:microUSB typ B, mini jack 3,5 (audio)
Edytowane przez Matiz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam posiadam Xiaomi Redmi 3S (extended), z którego jestem bardzo zadowolony.

Aparat w dzień i noc robi fajne zdjęcia, a HDR i ustawienia ręczne pozwalają w nocy uzyskać całkiem zjawiskowe zdjęcia. Nawet znajomi pytali mnie co to za odjazdowy fon mam, że takie zdjęcia nocą na Jarmarku Wiedeńskim  w Wiedniu robiłem.

GPS bardzo dobrze działa. Nigdy nie zawiódł mnie po licznych podróżach po Europie. Zawsze znajdował to czego chcę. 

Bateria 4100 mah bardzo długo trzyma nawet do 3 dni (mało używany), do około 2 dni (normalne użytkowanie internet i aplikacje/muzyka). 1 dzień jak się jechało cały dzień GPS i robiło setki zdjęć. 

Szybka nie wiem czy załapała ryski bo używam od momentu kupna szkła ochronnego z zaufanej firmy dość twarde przed uderzeniami. Już jedno wymieniłem bo kilka upadków przetrwało, ale też nie popękało w pajęczyny tylko na dole pękniecie, kilka wyszczerbień na bokach szkła. Jak już pisałem dość solidne te szkła, dlatego kupiłem nowe i wymieniłem. Obudowę też posiadam taką dość solidną na upadki z 2 m. W Wiedniu mi wypadł z ręki w połowie schodów ruchomych w dół i odbił się parę razy od schodów i szurał na samym dole przy końcu schodów ruchomych. Podnoszę i jest cały. 

Wszystko sprawnie działa. Wiadomo etui ochronne i szkło nie były tanie, ale warte swej ceny bo tak musiałbym pewnie kilka razy ostro zabulić albo kupić nowy telefon. 

Jak dla mnie Xiaomi jest dość dobrą firmą. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Matiz napisał:

Mogę polecić sony z2 

Jest sporo flagowców od Sony, LG czy Samsunga. Te produkty są uśmiercane systemowo przez producentów, mimo dobrych podzespołów. Nie dostają aktualizacji.

 

Osobiście zastanawiam się nad czymś od Xiaomi lub Huawei.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro i tego typu stronach mozesz rowniez kupic uzywane telefony w b. fajnych cenach

nawet iphone 6 za tyle mozesz dostac jak sie postarasz i jak ci sie poszczesci to moze

trafisz na jakas bogata dziewczyne ktora dostaje nowy telefon od tatusia co nowe wydanie i nawet ryski nie zobaczysz na tym starym

pozdrawiam 

btw nie wiem jak z innymi ale IP napewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, typiarz napisał:

Xaomi i dobre zdjęcia, to nie idzie w parze

:D Idzie, i to całkiem nieźle, flagowe modele xiaomi mogą konkurować z flagowymi modelami samsunga pod względem jakości zdjęć (a te mają najlepsze aparaty), tylko że kosztują z co najmniej tysiaka więcej na sztuce w porównaniu do xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka aby zaktualizować MIUI (nakładkę na software Xiaomi) do wersji 9,należy w niektórych modelach zmienić ustawienia regionalne na "Niemcy",taka tam równość.Po instalce MIUI 9,telefon śmiga jeszcze lepiej i podobno dłużej trzyma na baterii ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2018 o 11:21, adrian86 napisał:

Osobiście zastanawiam się nad czymś od Xiaomi lub Huawei.

Huawei P9 Lite mogę spokojnie polecić. Używam od roku. Android 7.0 (Nougat).

Działa, nie zawiesza się, szybki w miarę.

Dobry aparat - zdjęcia robi lepsze niż z wyższej półki starszy cyfrowiec

Spora bateria (3Ah) i duża antena powodująca że tam gdzie inne smartfony nie działają - ten jeszcze coś łapie.

 

No i co wazne - wykonany na wysokim poziomie. Sądzę, że wiele do Samsungów z wyższej półki mu nie brakuje (o ile w ogóle brakuje). Koledzy Chinole zrobili progres bardzo wyraźny.

 

Otrzymałem go od Orange w ramach przedłużenia istniejącej umowy.

W salonie Orange można za 4 dychy kupić do niego oryginalne etui typu "książka" - świetnie zabezpieczające telefon przed uszkodzeniem.

 

Na minus:

1. Przycisk od włączania trochę blisko regulatora głośności co powoduje wciskanie jednego i drugiego (a wiec zmianę głośności np dzwonka)

2. Albo wkładasz dodatkową kartę SIM (drugi numer) albo wkładasz kartę micro-SD (pamięć)

3. Baterii nie da się zmienić w prosty sposób. Ale chyba dzis w wiekszości smartfonów występuje ten sam problem. O ile to problem - smartfon prędzej się zestarzeje technologicznie niż bateria umrze. Dwa lata powinna wytrzymać, a potem i tak będzie nowy telefon :)

 

Zastrzec się jednak muszę, że telefonu używam do dzwonienia, rzadziej pisania SMS'ów czy używania Whatsappa. Maila odbiorę czasami na telefonie, pisać rzadko.

Kilkakrotnie to forum przeglądałem, da się :)

Nie stosuje telefonu do "powazniejszych" zabaw typu jakieś grubsze aplikacje czy gry.

Więc proszę traktowac moją opinię bardziej jako "gadacza" i stosującego proste, nieskomplikowane programiki na telefonie niż zaawansowanego, współczesnego gadżeciarza.

Starej daty jestem i jak na razie nie dopadł mnie jeszcze syndrom głaskania ekranu w każdym momencie życia :). Do całkiem niedawna używałem.... Nokii 6310i :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.