Skocz do zawartości

Pies obronny


MoszeKortuxy

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko pamiętaj, że duży pies, tu duże koszty utrzymania,bo pies ważący ~50-60kg potrafi zjeść ponad worek karmy na miesiąc, a do tego trzeba dawać mu odpowiednie jedzenie. Raz na jakiś czas żarcie z puszki i od czasu do czasu trochę zieleniny z surowym mięsem. Także szykuj się na wydatki 200-500zł miesięcznie. A do tego dochodzą szczepienia,(regularne wizyty u weterynarza i koszta leczenia, jak psu się coś stanie. Pomijam czas spędzony na: kąpieli, czesaniu psa, spacerach i zabawie. Oczywiście dla właściciela te rzeczy są oczywistością, ale jak nigdy psa nie miałeś, to może być z tym problem. Osobiście również polecałbym owczarka niemieckiego, ale warto prześwietlić hodowle, czy nie ma dysplazji. Niektóre gatunki psów trzeba sobie zaklepać pół, lub roku wcześniej, jak Ci się odwidzi zaliczka i tak znika) bo jest mała ilość hodowli, a pies nie może mieć mitu dwa razy w roku (niektórzy myślą inaczej, ale takich ludzi unikamy.).

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy owczarka niemieckiego... pies piekny rodzinny ale uparty jak osioł.. na poczatku troche agresywna, podawalam kalmvet od vetexpert teraz juz sie uspokoila i dala ladnie wychowac... broni rodziny gdy zachodzi potrzeba a jak nie ma potrzeby to lagodna jak baranek do zaglaskania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trochę zwierzaków aż wstawię któregoś dnia ciekawych trochę historii o nich.

 

Aktualnie chcę sobie nabyć american akita, Gdy go zobaczyłem na żywo mówię chce właśnie tego ! Jakoś bardziej mi się podoba niż japońska wersja

(dobry film - mój przyjaciel hachiko)

https://lh3.googleusercontent.com/CptBPphaFWD0uTrG97qNlhPYzOvx9hpFe4Ksf0BJYpFVqhxXqDsnuBxCCRG22nq_1A=h310-rw

Poczytaj sobie o charakterze, Warto wiele czasu spędzić na zbadaniu wszystkiego i stwierdzeniu czy dana rasa nam odpowiada i czy mamy warunki na nią.

Ogólnie to ja lubię duże i masywne "wilczurowate" psy. Nawet miałem możliwość nabyć legalną drogą prawdziwego wilka ale nie miałem wtedy warunków bo wiecznie w podróżach.

 

malamut alaskan czy husky, bądź kakuazy jakieś czy owczarki aj !

Chociaż dobermany czy rottweilery też mi się podobają.

Ja uwielbiam siłę jak i tą pochodzącą z charakteru jak i tą fizyczną ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.