Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Annihilator

Przekucie postulatów na konkretne działanie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zainspirowały mnie postulaty przedstawione w opisie tego nagrania

i chciałbym przekuć je w konkretne działanie - petycję, która zgodnie z ustawą o petycjach (Dz. U. z 2014r., poz. 1195.) zostałaby wysłana do Sejmu i Senatu a także do wszystkich organów państwowych majacych inicjatywę ustawodawczą. Przy okazji do dr Sylwii Spurek również. Petycję można wysyłać w prosty sposób za pomocą strony internetowej - sprawdzone, praktykowane i skuteczne w tym znaczeniu, że wywołuje konkretne procedury. Tu chodzi o to, żeby podpisów było jak najwięcej i żeby zrobić szum, żeby było głośno, żeby o nas pisano, mówiono,  szydzono z nas, grożono itd.

W środowiskach ojcowskich walimy takimi petycjami od jakiegoś czasu. Efekty choć niewielkie ale są.

Zebranie 100 000 podpisów do inicjatywy obywatelskiej oczywiście jest gdzieś bardzo daleko na horyzoncie ale kto wie...

Póki co mam taki punkt wyjścia jak w poniższym szkicu petitum. Proszę wszystkich zainteresowanych o propozycje zmian wraz z uzasadnieniem.

 

Cytat

Na podstawie ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz. U. z 2014r., poz. 1195.) wnoszę o zmianę obowiązujących przepisów prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego w taki sposób aby:
 1. zapewniały dzieciom wychowanie przez dwoje istniejących, biologicznych rodziców, jeśli każdy z nich może i chce wychowywać dziecko, pomimo tego, że rodzice ci żyją w rozłączeniu, to jest:
 a) wprowadzenie do obrotu prawnego instytucji opieki naprzemiennej, jako nadrzędnej nad aktualnie stosowaną przez sądy instytucją tzw. „kontaktów” . Opieka naprzemienna jest rozumiana jako piecza nad dzieckiem sprawowana przez każdego z rodziców w porównywalnych okresach, w cyklu naprzemiennym.
B) wprowadzenie nowej instytucji alimentów, dla rodziców, którzy nie mogą lub nie chcą wychowywać swoich dzieci, które to alimenty są świadczeniem pieniężnym dla dziecka, którego wysokość jest ustalona według tabeli alimentacyjnej to jest zestawienia predefiniowanych  kwot uzależnionych od wieku dziecka i zarobków zobowiązanego rodzica - wraz z likwidacją alimentów w obecnej formie,
 2. gwarantowały równość kobiet i mężczyzn wobec prawa, ukróciły dyskryminację mężczyzn w życiu społecznym, wspierały instytucję małżeństwa i wierność małżeńską poprzez:
 a) zapewnienie jednego na każde dziecko, finansowanego z budżetu państwa testu DNA na potwierdzenie ojcostwa. Jeśli wynik tego testu bezsprzecznie udowodni, że dziecko w małżeństwie pochodzi ze zdrady, zaś mężczyzna z tego powodu złoży pozew rozwodowy to sąd rozwiąże małżeństwo, obligatoryjnie z winy kobiety, a także zobowiąże kobietę do zwrotu oszukanemu mężczyźnie wszystkich nakładów jakie poniósł on na utrzymanie i wychowanie cudzego dziecka,
B) zagwarantowanie nieuchronnej, surowej kary bezwzględnego więzienia dla sprawców przestępstwa fałszywych zeznań lub pomówień o gwałt bądź pedofilię, a także zagwarantowanie pokrzywdzonemu tym przestępstwem zadośćuczynienia od sprawcy za naruszenie dóbr osobistych ,

 

 

 

Edytowane przez Annihilator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Annihilator Nie chcę być tym marudzącym i pesymistycznym, ale rząd zawsze podcierał i podciera sobie tyłek petycjami. W Polsce jedyny dialog można nawiązać paleniem opon, krzykiem i koczowaniem pod sejmem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomkoPrzed 2014 petycja faktycznie była papierem toaletowym. Teraz wywołuje określone skutki prawne i chociażby z tego powodu warto zadziałać. Poza tym miło będzie zaobserwować jaki ryk oburzenia wywołają w/w postulaty w środowiskach feministycznych i wśród prawdziwych mężczyzn, tych na białych koniach. Jeśli uda się zrobić szum to już będzie sukces. @Stulejman Wspaniały co Ty na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za, zgłoszenie petycji online jest darmowe:
https://www.petycjeonline.com/

Według opisu na stronie:

Cytat

Oferujemy bezpłatne narzędzie, które umożliwia tworzenie i podpisywanie petycji online. O naszych petycjach wspomina się w mediach każdego dnia, więc stworzenie petycji to świetny sposób, aby zostać zauważonym przez społeczeństwo i decydentów.

a jeśli sam fakt pojawienia się takiej petycji zostanie tylko wspomniany gdziekolwiek w mediach to na prawdę warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

 • Podobna zawartość

  • Przez Beckenbauer
   Wg artykułu w The Telegraph, spada liczba kobiet, domagających się rozwodów. Kancelarie prawnicze twierdzą, że jest to efekt postanowienia Sądu Najwyższego z 2014 roku, który nakazał sądom rodzinnym wydawanie takich wyroków, które priorytezują niezależność rozwodników, nawet jeżeli taka transformacja byłaby związana z pewnymi trudnościami dla byłych małżonków, w szczególności pań. Efektem tego, coraz mniej mężczyzn jest zobowiązywanych do płacenia żonie alimentów dożywotnio. Zobowiązania alimentacyjne są coraz częściej ograniczone czasowo. Także zwiększa się liczba par, które ostatecznie rezygnują z rozwodów. 
    
   Przykładowo, pani Kim Waggot, która od 2012 miała dostawać 175 tys. funtów rocznie, domagała się zwiększenia kwoty alimentów oraz chciała 1/3 przyszłych bonusów byłego męża. Sąd utrzymał kwotę alimentów, ale skrócił czas obowiązku z dożywotniego, do 3 lat.
    
   Link do źródła:
   https://www.telegraph.co.uk/news/2018/05/07/rise-women-backing-divorces-court-settlements-shrink/
    
   Jak myślicie, jak podobna ustawa przyjęłaby się w Polsce? Oczywiście pomijając protesty feministek i białorycestwa, którzy krzyczeliby, że zabiera im się wolność, demokrację i że <dowolna rządząca partia> nienawidzi kobiet.
    
  • Przez szymanski
   Witajcie.
   Mam problem z kontrahentem i tym że nie chce on wystawić poprawnie rachunku za zakupiony przeze mnie towar. Jakiś czas temu zakupiłem przez Internet kilka rzeczy. Zwykle sprzedawcy wystawiają rachunek od ręki przy transakcji. W tym przypadku musiałem specjalnie prosić sprzedawcę o wystawienie rachunku. Sprzedawca co prawda wystawił rachunek tego samego dnia (którego go poprosiłem) - oczywiście w terminie 3 miesiecy od dokonania tranzakcji.
   I tu zaczynają się schody. Sprzedawca nie umieścił na rachunku podstawowych danych. Poprosiłem go o usunięcie braków i odpowiedzi nie otrzymałem. Zostałem więc z niepoprawnym rachunkiem za usługi. Brakuje NIP, adresu i kilku innych danych. Tu zachodzi podejrzenie że sprzedawca nie rozlicza się prawidłowo z Urzedem Skarbowym.
    
   Macie jakieś pomysły jak rozwiązać tą sprawę? Nie lubię kogoś zgłaszać bo "kablowanie" nie jest moralnie dobre. Tak samo jak nie poszedł bym na Policje czy do Prokuratury - później na osiedlu by mnie wytykali palcami.
   Nie mam adresu, nie mam innego kontaktu ze sprzedawcą niż e-mail. Sprzedawca nigdzie nie podaje swojego adresu, numery telefonu. Ogólnie cała sprawa śmierdzi na kilometr.
    
   A Wy co o tym myślicie?
    
   Z góry dzięki za pomoc i rady.
    
   Pozdrawiam
  • Przez MoszeKortuxy
   https://wsensie.pl/swiat/28141-bron-w-europie-dla-zydow-ostry-apel-najwazniejszego-rabinow
   Menachem Margolin wezwał kraje Unii Europejskiej do zmiany prawa tak, aby umożliwiło Żydom noszeni broni. W jego ocenie powstrzyma to ataki antysemickie.
   W liście skierowanym do ministrów spraw wewnętrznych Wspólnoty dyrektor Rabinicznego Centrum Europy i Europejskiego Związku Żydów wnosi o przyznanie Żydom specjalnych licencji.
   – zaapelował.
   W ocenie rabina ostatni wzrost nastrojów antysemickich w Europie ujawnił potrzebę dz
   iałania.
  • Przez MoszeKortuxy
   http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/304129875-Andrzej-Duda-chce-podkreslac-role-ojcow.html
   Dobry news!
    
   Prezydent opowiada się za zmianą w konstytucji wprowadzającą prawną ochronę ojcostwa.
    
   „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej" – mówi art. 18 konstytucji. Przepis brzmi tak, jakby jego twórcy za wszelką cenę chcieli uniknąć słowa „ojcostwo". Bo przecież rodzicielstwo znaczeniowo obejmuje ojcostwo i macierzyństwo. A to drugie słowo jest wymienione już wcześniej.
    
   I właśnie do uzupełnienia art. 18 konstytucji o „ojcostwo" skłania się prezydent Andrzej Duda. Tak wynika z odpowiedzi ministra jego kancelarii Pawła Muchy na oświadczenie kilkunastu senatorów, w tym Antoniego Szymańskiego z PiS.
    
   Senatorowie napisali do Andrzeja Dudy, że warto rozważyć konstytucyjną ochronę ojcostwa w ramach prowadzonej przez niego debaty nad zmianami w ustawie zasadniczej. Jej najważniejszym elementem ma być planowane na listopad referendum konstytucyjne. „Zapewniam, że omawiane zagadnienie jest obecnie jedną z najgłębiej analizowanych spraw w Kancelarii Prezydenta RP pod kątem opracowania zestawu pytań referendalnych, a w przyszłości także dokonania zmian w Konstytucji RP" – odpisał Paweł Mucha.
    
   Dodał, że sprawa była też podnoszona podczas dwóch spotkań eksperckich w lutym tego roku, w Pałacu Prezydenckim i w Lublinie. Z naszych informacji wynika, że podczas jednego z nich propozycję ochrony ojcostwa poparł inny prezydencki minister, Krzysztof Szczerski.
    
   Po co w zasadzie obejmować ojcostwo ochroną konstytucyjną? Senator Antoni Szymański mówi, że z punktu widzenia rozwoju dzieci jest ono ważne i niezastąpione, niestety, przeżywa obecnie kryzys.
    
   – Setki tysięcy polskich dzieci wychowują się bez ojców wskutek m.in. rozpadu związków ich rodziców. Nie chodzi tylko o rozwody i separacje, których jest około 65 tys. rocznie, ale też rozpady związków konkubenckich – mówi. – Takie dzieci, wychowywane przez samotne mamy, idą do przedszkola, gdzie mają kontakt niemal wyłącznie z paniami. Również wśród nauczycieli w szkołach przeważają kobiety. W efekcie znaczny odsetek dzieci nie ma wzoru mężczyzny i ojca – dodaje.
    
   A o tym, jak ważna jest obecność ojca w życiu dziecka, mówią badania. – Badacze zaobserwowali korelację między brakiem ojca a popadaniem w konflikt z prawem. Ten element pojawia się przy analizach statystyk dotyczących sięgania po narkotyki lub prostytucji. Brak ojca negatywnie wpływa nawet na długość edukacji – mówi Dariusz Cupiał z Inicjatywy Tato.Net. – Z drugiej strony obecność taty wzmacnia u dziecka poczucie własnej wartości i jego empatię. Niestety, rola taty jest niedoceniana w życiu publicznych i mediach. Mało kto wie, kiedy obchodzimy Dzień Ojca, choć to święto jest celebrowane np. w USA – dodaje.
    
   Inicjatywa Tato.net od lat prowadzi warsztaty dla ojców i zrzesza ich w specjalnych klubach. Obecnie zbiera w internecie podpisy pod petycją do prezydenta „o należne miejsce ojcostwa w konstytucji". Podpisało się pod nią już niemal 11 tys. osób.
    
   Co zmiana konstytucji przyniosłaby w praktyce? Zdaniem inicjatorów byłby to przede wszystkim ważny gest symboliczny i pedagogiczny. Powołują się na badanie CBOS z 2017 roku, z którego wynika, że zdaniem 68 proc. Polaków treść konstytucji ma istotny wpływ na życie obywateli.
    
   Jednak nie jest wykluczone, że nowelizacja ustawy zasadniczej mogłaby być uwzględniana też w wyrokach TK lub wymusiłaby dalsze zmiany w prawie. Przykładowo wzorem konstytucji o „działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa" mówi obecnie ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
    
   Tylko czy na nowelizację konstytucji są jakiekolwiek szanse? – Ta sprawa nie była jeszcze przedmiotem obrad kierownictwa partii – mówił przed tygodniem prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany, czy on i PiS poprą prezydencką ideę zorganizowania referendum w sprawie zmian w ustawie zasadniczej. Dodał, że obawia się niskiej frekwencji.
    
   – Jasności co do kształtu referendum jeszcze nie ma. Jednak trwa w tej sprawie dyskusja, a Kancelaria Prezydenta regularnie odbywa spotkania konsultacyjne. Dlatego uważamy, że warto sygnalizować ważne problemy – mówi senator Szymański. – Szczególnie że kiedyś w przyszłości do zmiany konstytucji na pewno dojdzie.
  • Przez MoszeKortuxy
   http://www.rp.pl/Rodzina/304059994-Zmiana-zasad-opieki-nad-dzieckiem-po-rozwodzie.html
   Sądy mają dbać o prawa obojga rodziców.
   Senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji chce zmienić zasady opieki nad dziećmi po rozwodzie rodziców. Przygotowała projekt nowelizacji kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.
    
   Proponuje, by sądy orzekały w pierwszej kolejności o opiece naprzemiennej. Jednocześnie proponuje, by rodzice, którzy wspólnie wykonują władzę rodzicielską, wzajemnie informowali się o bieżących sprawach dziecka oraz przekazywali jego dokumenty, np. dowód osobisty czy dokumentację medyczną.
    
   Projekt realizuje petycję, pod którą podpisało się przeszło tysiąc osób.
 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×