Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Annihilator

Przekucie postulatów na konkretne działanie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zainspirowały mnie postulaty przedstawione w opisie tego nagrania

i chciałbym przekuć je w konkretne działanie - petycję, która zgodnie z ustawą o petycjach (Dz. U. z 2014r., poz. 1195.) zostałaby wysłana do Sejmu i Senatu a także do wszystkich organów państwowych majacych inicjatywę ustawodawczą. Przy okazji do dr Sylwii Spurek również. Petycję można wysyłać w prosty sposób za pomocą strony internetowej - sprawdzone, praktykowane i skuteczne w tym znaczeniu, że wywołuje konkretne procedury. Tu chodzi o to, żeby podpisów było jak najwięcej i żeby zrobić szum, żeby było głośno, żeby o nas pisano, mówiono,  szydzono z nas, grożono itd.

W środowiskach ojcowskich walimy takimi petycjami od jakiegoś czasu. Efekty choć niewielkie ale są.

Zebranie 100 000 podpisów do inicjatywy obywatelskiej oczywiście jest gdzieś bardzo daleko na horyzoncie ale kto wie...

Póki co mam taki punkt wyjścia jak w poniższym szkicu petitum. Proszę wszystkich zainteresowanych o propozycje zmian wraz z uzasadnieniem.

Cytat

Na podstawie ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz. U. z 2014r., poz. 1195.) wnoszę o zmianę obowiązujących przepisów prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego w taki sposób aby:
 1. zapewniały dzieciom wychowanie przez dwoje istniejących, biologicznych rodziców, jeśli każdy z nich może i chce wychowywać dziecko, pomimo tego, że rodzice ci żyją w rozłączeniu, to jest:
 a) wprowadzenie do obrotu prawnego instytucji opieki naprzemiennej, jako nadrzędnej nad aktualnie stosowaną przez sądy instytucją tzw. „kontaktów” . Opieka naprzemienna jest rozumiana jako piecza nad dzieckiem sprawowana przez każdego z rodziców w porównywalnych okresach, w cyklu naprzemiennym.
B) wprowadzenie nowej instytucji alimentów, dla rodziców, którzy nie mogą lub nie chcą wychowywać swoich dzieci, które to alimenty są świadczeniem pieniężnym dla dziecka, którego wysokość jest ustalona według tabeli alimentacyjnej to jest zestawienia predefiniowanych  kwot uzależnionych od wieku dziecka i zarobków zobowiązanego rodzica - wraz z likwidacją alimentów w obecnej formie,
 2. gwarantowały równość kobiet i mężczyzn wobec prawa, ukróciły dyskryminację mężczyzn w życiu społecznym, wspierały instytucję małżeństwa i wierność małżeńską poprzez:
 a) zapewnienie jednego na każde dziecko, finansowanego z budżetu państwa testu DNA na potwierdzenie ojcostwa. Jeśli wynik tego testu bezsprzecznie udowodni, że dziecko w małżeństwie pochodzi ze zdrady, zaś mężczyzna z tego powodu złoży pozew rozwodowy to sąd rozwiąże małżeństwo, obligatoryjnie z winy kobiety, a także zobowiąże kobietę do zwrotu oszukanemu mężczyźnie wszystkich nakładów jakie poniósł on na utrzymanie i wychowanie cudzego dziecka,
B) zagwarantowanie nieuchronnej, surowej kary bezwzględnego więzienia dla sprawców przestępstwa fałszywych zeznań lub pomówień o gwałt bądź pedofilię, a także zagwarantowanie pokrzywdzonemu tym przestępstwem zadośćuczynienia od sprawcy za naruszenie dóbr osobistych ,

Edytowane przez Annihilator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Annihilator Nie chcę być tym marudzącym i pesymistycznym, ale rząd zawsze podcierał i podciera sobie tyłek petycjami. W Polsce jedyny dialog można nawiązać paleniem opon, krzykiem i koczowaniem pod sejmem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@TomkoPrzed 2014 petycja faktycznie była papierem toaletowym. Teraz wywołuje określone skutki prawne i chociażby z tego powodu warto zadziałać. Poza tym miło będzie zaobserwować jaki ryk oburzenia wywołają w/w postulaty w środowiskach feministycznych i wśród prawdziwych mężczyzn, tych na białych koniach. Jeśli uda się zrobić szum to już będzie sukces. @Stulejman Wspaniały co Ty na to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem za, zgłoszenie petycji online jest darmowe:
https://www.petycjeonline.com/

Według opisu na stronie:

Cytat

Oferujemy bezpłatne narzędzie, które umożliwia tworzenie i podpisywanie petycji online. O naszych petycjach wspomina się w mediach każdego dnia, więc stworzenie petycji to świetny sposób, aby zostać zauważonym przez społeczeństwo i decydentów.

a jeśli sam fakt pojawienia się takiej petycji zostanie tylko wspomniany gdziekolwiek w mediach to na prawdę warto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez SzejkNaftowy
      Sprawa dla reportera - "Nie jesteś ojcem tego dziecka"

Pan Przemysław, bokser, spotkał na swojej drodze piękną blondynkę. Zamieszkał z nią, utrzymywał ją. Niestety ale był romantykiem i trochę białorycerzył ignorując ważne znaki ostrzegawcze. Po czasie dorobili się dziecka. Kobieta mimo to imprezowała i odwalała krzywe akcje, później doszły m.in pomówienia partnera o pobicie. W pewnym momencie coś go tknęło i zrobił badania na ojcostwo. Okazało, się, że na 100% to nie jego potomek. Pan Przemysław zaskarżył byłą partnerkę. Sąd pierwszej instancji uznał, że został oszukany i nakazał zapłacić jej 17 tys. zł.

Niestety sąd drugiej instancji nie był już tak wspaniałomyślny ponieważ fakty (a przynajmniej interpretacja sądu) wskazały, że pan Przemysław od początku miał wątpliwości co do swojego ojcostwa a jednak nic z tym nie zrobił.

Podsumowując tą dyskryminację kobiet: jeden odchował jakieś 2,5 roku za darmola, biologiczny ojciec dziecka płaci alimenty 2000 zł, gratis odszkodowanie za samotne macierzyństwo a bonusowo znajdą się frajerzy... żyć nie umierać, odpowiedzialności nie ponosić bo za wszystko płacą inni.

Fajnych rad udzielają poszkodowanemu Jaworowicz i kumple: "oszukano cię, olej, odpuść, idź do przodu jak prawdziwy facet a pieniądze to tylko pieniądze". Już widzę co by się działo gdyby komuś nie zapłacili za występ. Do tego Olbrychski udziela złotej rady i "lekcji stylu" (wg prowadzącej): "ja wychodziłem z dużą walizką z domu zostawiając mieszkania moim kobietom z którymi rozstawałem się".

Standardowo widać bezgraniczne oburzenie "byłej babci" dziecka, gdy się okazało, że nie swoimi genami musiała się zajmować. Okrutna kobieta nie chciała wychować jak swoje (wybaczy pani, sarkazm).

Teoretycznie sam sobie jest winien bo miał czas żeby sprawdzić. Ale z drugiej strony został oszukany, poniósł straty a matka dziecka tylko na tym skorzystała (jest ofiara i oszust). Co myślicie Bracia?
    • Przez SzejkNaftowy
      Wiedziałem, że to kiedyś się stanie. Lewactwo wpada na coraz durniejsze pomysły. Wymyślmy teraz coś durnego: hmmmm... a może by tak na każde zbliżenie do kobiety dostawać pozwolenie na piśmie? Załatwione 😎.

Od 1 lipca w Szwecji na każdy kontakt intymny potrzeba wyraźnej zgody obu stron. Jeśli zgody wyrażonej słowami, gestami (jak to potem udowodnić?) lub wyrażonej w inny jasny sposób nie będzie wtedy mamy do czynienia z gwałtem. Powstała nawet specjalna aplikacja do wyrażania "elektronicznej zgody".

Nie uzyskanie wyraźnej zgody będzie tzw. "gwałtem przez zaniedbanie". Od teraz aby skazać kogoś za gwałt nie będzie trzeba ustalać czy ta osoba w ogóle miała taki zamiar.

Jak zwykle pomysłowi przyklaskują organizacje walczące o prawa kobiet natomiast niektórzy szwedzcy prawnicy uważają, że przepisy są niejasne.

Ciekawe w jaki sposób będzie można nadużyć tego prawa bo ciężko udowodnić zgodę, która rzekomo była wyrażona słownie a tym bardziej gestem. Więc pewnie wszystko będzie załatwiane czytelnym podpisem na karteczkach, ewentualnie przez aplikację - inaczej będą nam musieli wierzyć na słowo. Rozumiem, że to prawo jest dla dobra obywateli aby uniknąć nieporozumień ale jakoś nigdy nie musiałem się pytać partnerek o "wyraźną zgodę na seks" bo wszystko samo szło... myślę, że to by psuło zbliżenia, studziło namiętność. A może się mylę? Co o tym myślicie Bracia? Jak bardzo nowe prawo zmieni tamtejsze społeczeństwo?

źródło: https://www.se.pl/wiadomosci/swiat/groteskowe-nowe-prawo-w-szwecji-uprawianie-seksu-bedzie-znaczaco-utrudnione-aa-nzk7-qvbc-6pPC.html
    • Przez Beckenbauer
      Wg artykułu w The Telegraph, spada liczba kobiet, domagających się rozwodów. Kancelarie prawnicze twierdzą, że jest to efekt postanowienia Sądu Najwyższego z 2014 roku, który nakazał sądom rodzinnym wydawanie takich wyroków, które priorytezują niezależność rozwodników, nawet jeżeli taka transformacja byłaby związana z pewnymi trudnościami dla byłych małżonków, w szczególności pań. Efektem tego, coraz mniej mężczyzn jest zobowiązywanych do płacenia żonie alimentów dożywotnio. Zobowiązania alimentacyjne są coraz częściej ograniczone czasowo. Także zwiększa się liczba par, które ostatecznie rezygnują z rozwodów. 

Przykładowo, pani Kim Waggot, która od 2012 miała dostawać 175 tys. funtów rocznie, domagała się zwiększenia kwoty alimentów oraz chciała 1/3 przyszłych bonusów byłego męża. Sąd utrzymał kwotę alimentów, ale skrócił czas obowiązku z dożywotniego, do 3 lat.

Link do źródła:
      https://www.telegraph.co.uk/news/2018/05/07/rise-women-backing-divorces-court-settlements-shrink/

Jak myślicie, jak podobna ustawa przyjęłaby się w Polsce? Oczywiście pomijając protesty feministek i białorycestwa, którzy krzyczeliby, że zabiera im się wolność, demokrację i że <dowolna rządząca partia> nienawidzi kobiet.

• Przez szymanski
      Witajcie.
      Mam problem z kontrahentem i tym że nie chce on wystawić poprawnie rachunku za zakupiony przeze mnie towar. Jakiś czas temu zakupiłem przez Internet kilka rzeczy. Zwykle sprzedawcy wystawiają rachunek od ręki przy transakcji. W tym przypadku musiałem specjalnie prosić sprzedawcę o wystawienie rachunku. Sprzedawca co prawda wystawił rachunek tego samego dnia (którego go poprosiłem) - oczywiście w terminie 3 miesiecy od dokonania tranzakcji.
      I tu zaczynają się schody. Sprzedawca nie umieścił na rachunku podstawowych danych. Poprosiłem go o usunięcie braków i odpowiedzi nie otrzymałem. Zostałem więc z niepoprawnym rachunkiem za usługi. Brakuje NIP, adresu i kilku innych danych. Tu zachodzi podejrzenie że sprzedawca nie rozlicza się prawidłowo z Urzedem Skarbowym.

Macie jakieś pomysły jak rozwiązać tą sprawę? Nie lubię kogoś zgłaszać bo "kablowanie" nie jest moralnie dobre. Tak samo jak nie poszedł bym na Policje czy do Prokuratury - później na osiedlu by mnie wytykali palcami.
      Nie mam adresu, nie mam innego kontaktu ze sprzedawcą niż e-mail. Sprzedawca nigdzie nie podaje swojego adresu, numery telefonu. Ogólnie cała sprawa śmierdzi na kilometr.

A Wy co o tym myślicie?

Z góry dzięki za pomoc i rady.

Pozdrawiam
    • Przez MoszeKortuxy
      https://wsensie.pl/swiat/28141-bron-w-europie-dla-zydow-ostry-apel-najwazniejszego-rabinow
      Menachem Margolin wezwał kraje Unii Europejskiej do zmiany prawa tak, aby umożliwiło Żydom noszeni broni. W jego ocenie powstrzyma to ataki antysemickie.
      W liście skierowanym do ministrów spraw wewnętrznych Wspólnoty dyrektor Rabinicznego Centrum Europy i Europejskiego Związku Żydów wnosi o przyznanie Żydom specjalnych licencji.
      – zaapelował.
      W ocenie rabina ostatni wzrost nastrojów antysemickich w Europie ujawnił potrzebę dz
      iałania.
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.