Skocz do zawartości

MDMA (ecstasy)


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jestem zdania, że wszystkiego trzeba w życiu spróbować, jeśli to co robimy nie czyni innym krzywdy. Wszysto też jest w pewnej ilości trucizną, nawet woda może przyczynić się do zgonu. Są też substancje, które w większyc dawkach są szkodliwe, w małych są wręcz niezbędne da organizmu (np. beta-karoten). Są wreszcie zakazane prawnie związki chemiczne, które działają różnie w zależnosci od dawki. Taką substancją jest właśnie MDMA czyli pochodna metaamfetaminy, dająca jednak odmienne efekty niż meta. Miałem okazję spróbować owego specyfiku i wspominam to bardzo miło. Trzeba z tym uważać, ale wszystko jest dla ludzi, mądrych ludzi.

Odbieranie wszelkich bodźców staje się bardzo przyjemne, muzyka staje się czymś więcej niż tylko tłem, dązy się do bliskości z ludźmi, otwiera się na kontakty. Ma się wrażenie, że nie ma żadnych barier.

Kolejny dzień, żadnego kaca, żadnego obniżenia nastroju, ale u każdego może być inaczej. Dawka nie była duża więc wszystko wspominam zajebiście. Kolega wział więcej i odleciał pod koniec imprezy, nie pamiętał wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mówili, że zjazd po tym jest jak po fecie więc wolałbym nigdy nie mieć z tym nic do czynienia.

Z mojego doświadczenia jak i moich znajomych mam inne obserwacje. W tabletkach ecstasy mogą być pewne ilości fety i jej pochodnych. MDMA ma właściowści nieco "zamulające", dlatego producenci dodoją do tego pobudzającą amfe. Stąd mogą brać się przykre zjazdy. Co innego dotyczy kryształow MDMA, bez domieszek, właśnie takie próbowałem. Dużo tez zależy od samej psychiki danej osoby i jej nastawienia, nastroju, ogólnego zdrowia organizmu. No i oczywiście od dawki. Ja i moi znajomi którzy tego próbowaliśmy to pozytywni ludzie, bez uzależnień i nikt żadnego przykrego zjazdu nie miał. Ale może to być indywidualna sprawa. tak czy owak trzeba z tym uważać, bo duże dawki moga komplikować pracę serca  i układu termoregulacji, MDMA podnosi temperaturę ciała, trzeba dużo pić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel tłumaczył mi to tak, że po narkotykach wzrasta poziom hormonów i substancji sterujących mózgiem dzięki czemu człowiek czuje się tak zajebiście. Potem ten stan mija i w organizmie jest niedobór tych substancji i nie ma skąd ich czerpać, powstaje zaburzenie równowagi połączeń między neuronami. Po wszystkim gdzie jest odlot dzieje się coś takiego, np po koksie od razu trzeba sobie pobrać kolejną dawkę bo szybko schodzi i jest zjazd. Tak zresztą powstaje uzalenienie. Dlatego palę tylko skuna bo on daje mi długotrwałe efekty i nie ma zjazdów ani gorszego samopozcucia bez zapalenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel tłumaczył mi to tak, że po narkotykach wzrasta poziom hormonów i substancji sterujących mózgiem dzięki czemu człowiek czuje się tak zajebiście. Potem ten stan mija i w organizmie jest niedobór tych substancji i nie ma skąd ich czerpać, powstaje zaburzenie równowagi połączeń między neuronami. Po wszystkim gdzie jest odlot dzieje się coś takiego, np po koksie od razu trzeba sobie pobrać kolejną dawkę bo szybko schodzi i jest zjazd. Tak zresztą powstaje uzalenienie. Dlatego palę tylko skuna bo on daje mi długotrwałe efekty i nie ma zjazdów ani gorszego samopozcucia bez zapalenia.

Zgadza się, ale tendencja od uzależnienia to sprawa bardzo indywidualna. Decydując się na spróbwanie MDMA czy kokainy trzeba mieć tą świadomość, że gdy narkotyk przestanie działać poziom serotoniny będzie obniżony i łatwiej wtedy o zły nastrój i o depresję. Trzeba to przetrzymać. Ja nic takiego po MDMA nie miałem, może dlatego, że czuję się w ogóle raczej szczęślwym człowiekiem, a jeśli pojawiają się gorsze nastroje to wiem ,ze jest to sprawa hormonalna i trzeba przeczekać. Żadna chęć przyjęcia kolejenej dawki u mnie nie wystąpiła. Było to kilka miesięcy temu. Jeśli ktoś ma obawy i nie kontroluje swoich emocji to pewnie, że dużo ryzykuje. Czytałem, że zdolność do uzależnień może być uwarunkowana genetycznie. Stąd jedni uzalezńiają się od alko czy nikotyny, podczas gdy inni przestają gdy widzą, żę zaczynają przeginać. To samo dotyczy skuna czy MDMA. Ktoś spróbuje z ciekawości i w imię nauki i to mu wystarczy, a ktoś inny poleci w temat uzależnienia. Nie namawiam do MDMA, ale z ręką na sercu mogę powiedziec, że mam tylko miłe wspomnienia. Z resztą, zanim cokolwiek wziąć warto poczytć o tym co i jak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czystym MDMA nie ma zjazdow. Gorsze sa po 5 browarach :) Czyste MDMA jest niskotoksyczne. Duzo mniej niz alkohol, papierosy i ganja. To nie jest moja opinia tylko fakt naukowy.

 

Odsylam do popularnego badania na ten temat.

 

_49735645_drugs_comparisons_464gr.gif

 

W temacie polecam poczytac "A Chemical love story". Alexander Shulgin, doktor nauk chemicznych, przetestowal na sobie wszystkie mozliwe kombinacje amfetamin itp. w roznych dawkach itp. Wszystko dla dobra nauki  B)

 

Zostawiam was z cytatem z ww. ksiazki na temat MDMA:

 

As the material came on I felt that I was being enveloped, and my attention had to be directed to it. I became quite fearful, and my face felt cold and ashen. I felt that I wanted to go back, but I knew there was no turning back. Then the fear started to leave me, and I could try taking little baby steps, like taking first steps after being reborn. The woodpile is so beautiful, about all the joy and beauty that I can stand. I am afraid to turn around and face the mountains, for fear they will overpower me. But I did look, and I am astounded. Everyone must get to experience a profound state like this. I feel totally peaceful. I have lived all my life to get here, and I feel I have come home. I am complete. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że czułem to samo co autor książki napisał w wyróżnionym zdaniu :)  A kobiety....totalne zjednoczenie mężczyzna-kobieta. Oczy, uśmiech, jej głos staje się jeszcze piękniejszy. Ma się wrażenie, że jesteśmy w stanie zrobić wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.