Skocz do zawartości

Obóz Jasenovac - Auschwitz Bałkanów


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Okrucieństwo ustaszy przerażało nawet Niemców i Włochów, w tym oficerów SS i SD. Symbolem tego okrucieństwa jest m.in. Branko Jungić, młody Serb z miejscowości Grabovac pod Kozarą, któremu ustasze w 1942 roku oderżnęli głowę piłą do cięcia drzewa za to, że nie chciał dokonać konwersji z prawosławia na katolicyzm.

&

Cytat

Znanym przykładem obrazującym zdziczenie ustaszy jest rozmowa Poglavnika NDH z pewnym włoskim dziennikarzem, podczas której otworzył przed nim skrzynię. Na pytanie Włocha czy w skrzyni są ostrygi, Pavelić odpowiedział z uśmiechem: „Nie, to oczy Serbów”.

&

Cytat

Największą sprawność w posługiwaniu się „serbosiekiem” osiągnął strażnik Petar „Pero” Brzica (1917-?), także były franciszkanin. Podczas urządzonych w obozie 28 sierpnia 1942 roku „zawodów” Brzica poderżnął gardło co najmniej 670 (sam twierdził, że 1360) nowo przybyłym więźniom w ciągu jednej nocy. Inne ofiary zarąbywano siekierami, roztrzaskiwano im głowy młotkami, wieszano na drzewach, rzadziej rozstrzeliwano.

Całość: https://histmag.org/Jasenovac-Auschwitz-Balkanow-11198/1

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ustaszach już słyszałem jakie mieli metody, zezwierzęcenie level master. To tacy Bałkańscy UPOWCY, jedni uparli się żeby zarzynać nas tamci żeby zarzynać Serbów. Metody jak widać bardzo podobne. Należy jeszcze dodać że tych obozów dla Serbów ( i innych) było więcęj, kilka lub kilkanaście, nie pamiętam teraz już.

Edytowane przez Młody_Pelikan
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Młody_Pelikan napisał:

To tacy Bałkańscy UPOWCY

Dokładnie a, że mało się o tym mówi i mogę się założyć, że spora część osób o tym nie wie, to postanowiłem założyć ten wątek - ku ogólnemu oświeceniu w tej kwestii. Dodatkowo, temat ten jest mi bardzo bliski w pewien sposób, bo UPA spaliło kilkuletnią siostrę mojego dziadka :) No cóż, takie losy. Przykre, bo miałem okazję niedawno o tym rozmawiać, na szczęście reszcie się udało uciec.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustasze w Akcji:

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jasenovac_(obóz_koncentracyjny)#/media/File:Ustaše_sawing_off_the_head_of_a_Serb_civilian.jpg

 

To jest przerażające jak dwa podobne do siebie narody się wyrzynają. Serbscy Czetnicy też na pewno nie byli kryształowi ale to co robili Ustasze to przechodzi ludzkie pojęcie...

 

A tutaj tzw. Srbosjek

jasen-2.jpg

Edytowane przez Młody_Pelikan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.