Skocz do zawartości

Czasy Instagrama i Tindera - czyli jak wyglądać dobrze na zdjeciu.


Panzerrrr

Rekomendowane odpowiedzi

 

4 godziny temu, Messer napisał:

Wielu sportowców musi golić nogi i klatę z racji fachu, i oni wszyscy nagle się stali mentalnymi kobietami? No proszę.

 

Przede wszystkim robią to ze względów praktycznych, a nie wizerunkowych.

 

O czym mówię?
Ano bądź kudłaty jak Chewbacca i pójdź do fizjoterapeuty.
I zrozumiesz, dlaczego depilacja istotnych z pktu widzenia fizjoterapii miejsc to zejście z poziomu "boli jak skurwysyn, dobijcie mnie" do "boli fchui, ale przynajmniej mordy nie drę i facet/babka nie wyrywa mi włosów garściami".

Dodatkowe plusy w przypadku sportów kontaktowo-terenowych - lepsze gojenie ran (gleba na bajku to nic niecodziennego).

Opowieści o "obniżonych oporach" itd to już trochę bajka o żelaznym wilku :-)

 

Prywatnie - depiluję plecy i barki. 70% ze względów wizerunkowych (barki), 30% względy praktyczne (lepsze odprowadzenie potu i temperatury na treningu)
 

Pierdzenie o "pedalstwie"...
No cóż, golenie ryja jest niemal must-have, to czemu golenie/depilacja innych miejsc jest taka tabu? :-)

Nie odnotowałem jakoś problemów ze wzwodem, ani obniżenia powodzenia u płci przeciwnej (wręcz przeciwnie, bo po depilacji barków aaaaligancko wyszła mi rzeźba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Opowieści o "obniżonych oporach" itd to już trochę bajka o żelaznym wilku :-)

Kolarze muszą robić wiele kilometrów na czasem podjazdach, więc to może mieć racje bytu.

 

4 minuty temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Nie odnotowałem jakoś problemów ze wzwodem, ani obniżenia powodzenia u płci przeciwnej (wręcz przeciwnie, bo po depilacji barków aaaaligancko wyszła mi rzeźba :-)

Dokładnie, ciało wygląda kompletnie inaczej bez włochów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pojawiło się tu pewne nieporozumienie parę postów wyżej. 
Jest różnica pomiędzy fotkami na stronę firmy "nasi managerowie" czy tam jakieś goldenline/linkedin itp a fotkami na przysłowiowego tindara. ;)
To buduje pierwsze wrażenie i musi być dopasowane do kontekstu.     

 

Napewno nie jestem metroseksualny i jakiś "wypindrzony" abstrahując od podejścia ideologicznego, ja poprostu jestem za leniwy i by mi się nie chało z tym bawić :P 
Golenie facjaty to nie koniecznie must have - ja jetem "modny" i mam pejso-brodę a co za tym idzie raz na ruski rok trochę ją przytnę i po problemie :D    

 

Chociaż nie, czasem się "tapetuję". dawno temu podwędziłem ex próbkę takiego smarowidła (podkład?) która wygląda jak opakowanie durexów i jak mi coś na mordzie wyskoczy sporadycznie tym zacieram. Wydajne w kij mam to 4 lata ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2018 o 21:44, mutu napisał:

3 - Najlepsze są zdjęcia mające kontekst sportowy lub inny pokazujący Ciebie jako człowieka zdrowego i zajmującego się czymś.

Na badoo są statystyki i moje sportowe zdjęcia mają najgorsze oceny, a reszta jest ok.

Może to wynika stąd, że sporty takie jak tenis i narty ;)

Pewnie siłownia czy sporty kontaktowe by się lepiej sprawdziły.

 

@Ksanti Na wydepilowanym ciele bardziej widać mięśnie.

 

Edytowane przez PewnySiebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to względy praktyczne. Jednak nie rozumiem dlaczego niektórzy uważają, że golenie pach okej, natomiast golenie nóg nie okej. - "Przecież ci wszyscy kulturyści to peday som" :D Nie to co prawilny Janusz z kiełbachą, bebechem i telewizją samorozwój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde pachy(i jajka) zacząłem golić juz w gimnazjum, od tamtej pory poznałem może z 3 osoby w moim wieku które tego nie robią w ogóle(wszyscy ze wsi). Tak samo gole barki, plecy, brzuch i szyje(każda dziewczyna mówiła mi ze włosy tam są obrzydliwe), klatę tez czasami gole (jak bedzie duza to regularnie będę przycinał xd). Golenie nóg to specyficzny temat, większość ludzi których znam i je goli to sportowcy i uważam u nich to za normalne.

 

Co do tapety raz miałem nałożoną, jak miałem mega limo i ważne spotkanie xd jakieś wypryski jak się zdążą to mam to gdzieś, ludzka rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Brat Jan napisał:

Czy nie robi się "szczecina" jak na brodzie?

 

Odpowiem jak wygląda w przypadku depilacji pleców -> z każdym kolejnym strzałem "las się przerzedza".
Z początku miałem MEGA problemy z wrastającymi włosami, teraz jest już praktycznie OK.

Dobrze robi peeling cukrowy (udało mi się kupić taki mniej damski w zapachu, bo różany to jednak niekoniecznie) - pomagał.

Co do golenia...
Ostatnio na basenie widziałem pana z ogoloną klatą z "odrostem" - dla mnie słabo to wyglądało :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.