Skocz do zawartości

WOŚP kolejna edycja


marios27

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiecie dzisiejszego dnia odbywa się 26 edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sam dzisiaj jadę pobiec w Warszawie na 5 km dla chillu i rozprostowania kości po tygodniowym maratonie treningowym. Jakie macie podejście do tego? Wspomagacie czy przechodzicie obok i ogólnie co sądzicie na temat tej akcji.

Udanej niedzieli wszystkim życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebista ulga dla państwa, ktore to powinno zapewnić wszystko to co kupowane jest przez WOŚP. 

Kogo WOŚP wspiera z kieszeni Polaków?

Chorych czy wiecznie niedomagającą służbę zdrowia ? 

Jest to na zasadzie takiej, że - tutaj kupimy jakiś sprzęt do szpitali za kasę z WOŚP a kasę z budżetu ( która poszłaby na ten sprzęt )  damy np. na nowego Mercedesa dla pana ministra takiego czy takiego ...

Kolejną rzeczą jest organizowanie WOŚP w środku zimy. Ma to podobno coś wspólnego z rozliczeniami podatków itd.

Wobec powyższego dzieciaki stoją z puszkami na mrozie zamiast np. zorganizować imprezę ( jesli już) w maju czy czerwcu.

Sam Owsiak też prawdopodbnie dobrze na tym zarabia i też nie jest osobą przypadkową, tylko jak widać, powiązany jest mocno z opcją PO - niemiecko - chuj wie jaką.

 

Edytowane przez Headliner
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owsik tylko w 50% finansuje uzupełnienie braków w sprzęcie instytucji za które de facto odpowiedzialne jest państwo. Reszta idzie na własne struktury i opłaty za imprezy.

Znajomy pracuje w Urzędzie Miasta w mojej malutkiej mieścinie na podkarpaciu, 2 lata temu rozmawialiśmy o Wielkiej Orkiestrze Świątecznego Przekrętu i wychodzi na to, że miasto dopłaca do tej zabawy średnio 20-30tys co roku, bo światełko do nieba, bo artyści występujący na scenie :> 

Może ma to sens w takiej Warszawie, czy Krakowie ale nie w mieście gdzie jest 30tys mieszkańców. 

Zgodnie ze statutem fundacji WOŚP, tylko pieniądze z działalności gospodarczej fundacja musi wydać na cele statutowe, czyli ochronę zdrowia. Natomiast pieniądze uzyskane ze zbiórek publicznych, aukcji, darowizn, imprez może legalnie wydać na dowolny cel :) 

 

PS

Zebrane pieniądze Owsiak przetrzymuje do jesieni danego roku obrachunkowego na lokatach, a z odsetek (kilka milionów zł), jak twierdzi, organizowany jest Przystanek Woodstock. Czy chcecie żeby z waszych pieniędzy banda ćpunów, homoseksualistów i innych sekciarzy spod znaku Hare Kryszna bawiła się i odurzała ? W imię równości, wolności i tolerancji (tfu) ?

Edytowane przez Rapke
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo zła inicjatywa. Po to płacimy podatki żeby nie było takiego zbierania. Rozumiem 20 lat temu kiedy dopiero startowała nasza kapitalistyczna gospodarka. Teraz wydajemy miliony na różne kampanie wyborcze czy na premie dla polityków a zwykli ludzie dają kasę hohsztaplerom.

 

Nie zdziwił bym się gdyby to była jakaś pralnia pieniędzy.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owsiak to cwany typ, który zbiera hajs od ludzi przy czym samemu pławiąc się w luksusie pod pretekstem zbierania pieniędzy na sprzęt medyczny. Stworzył niezłą maszynkę do zarabiania pieniędzy kosztem ludzi i żeby nie było, nie, nie jestem zatwardziałym sympatykiem Rydzyka i tutaj rownież stwierdzam, że to czysty biznes żerowaniu na ludziach(taka trochę inna mafia się z tego zrobiła). Owsiak nie jest głupi, bo stworzył dodatkową spółkę Złoty Melon gdzie przelewa pieniądze z WOŚPu, gdzie trzyma hajs dla siebie i nie publikuje raportów spółki.

 

Zawsze będę jak najbardziej za tym, żeby zbierać pieniądze na sprzęt medyczny czy chore dzieci, ale jak widzimy to jest niezły biznes, bo jemu tak naprawdę nic nie można zrobić. Owsiak się buntuje, bo wie, że dostanie mniej pieniedzy ze względu na PiS. W Polsce są organizacje takie jak Szlachetna Paczka, gdzie prawie cała suma idzie dla dzieci. Tutaj są pewne zagwozdki i duża część pieniedzy idzie do rożnych kabz. Kiedyś widziałem Owsiaka w czerwonym Ferrari bez dachu w Warszawie. Wnioski wyciągnijcie sami. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Owsiak chce za wszelka cenę utrzymywać "image" publiczny. Założę się, że on już sam usprawiedliwia swoje finansowe "nieścisłości" tym co dobre, że jakaś kwota idzie na sprzęt i są tego efekty "medyczne". Pomaga innym, więc ma prawo se zabrać i paru kolegom - przykazanie WOŚP.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już zupełnie, jesli o moje odczucia chodzi to jak dałbym kasę to wilalbym widzieć, że za zebrane pieniądze wyleczono jakiegoś chorego Jasia czy Kasię, że kasa dosrała się faktycznie dla kogoś konkretnego. Niedobrze mi się robi na myśl o tym, że mam dofinansowywać choćby jednym groszem, instytucje państwowe, państwa, które na każdym kroku nas okrada. 

Panowie...Jesli na przykład ja pracuję lat 20, legalnie, i cały czas od mojej wyplaty odprowadzane są ciężkie podatki to chyba mam prawo wymagać aby państw działało jak powinno a nie wyciągało ręce po więcej, pod płaszczykiem różnych akcji...

Ja się pytam ;) - gdzie są nasze pieniądze ?

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę uważać Braciom na słowa ponieważ Orkiestra jest skora do pozywania ludzi http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22894092,bloger-odmawia-leczenia-sprzetem-zakupionym-przez-wosp-i-grozi.html..
Mi osobiście też nie podoba się wiele niuansów związanych z tym przedsięwzięciem i gdy mam zamiar pomóc nie wrzucam drobnych do puszki,bo wolę posłać przelew na jakąś fundację,która realnie pomaga np Fundacje Tara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie mam nic przeciwko zbieraniu pieniędzy dodatkowej na służbę zdrowia. Jeżeli ktoś chce to niech daje. Ja zostawiam w podatkach. Wizerunkowo wstyd dla rządzących na cały świat, że zewnętrzna organizacja musi zbierać pieniądze. Sama postać Owsiaka powstawia wiele wątpliwości. Ktoś kto nie mataczy, nic nie musi ukrywać.

 

A tak zupełnie szczerze to męczy mnie ta coroczna szopka ze "światełkiem do nieba".

Edytowane przez doler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to odpycha z wielu powodów. Po pierwsze zaangażowanie Owsiaka w politykę i wspieranie opcji PO (i różne tak zwane lewackie ideologie) która przez 8 lat nakradła i pozwoliła innym nakraść tyle, że WOŚP mógłby grać 200 lat, to i tak by tego nie nadrobił. Także stwarzają pozory że WOŚP ratuje NFZ poprzez wpuszczanie dzieciaków by w szpitalach przyklejały naklejki WOŚP na sprzęt zakupiony z podatków, a nie ze zbiórek, co stwarza iluzję że gdyby nie WOŚP, to szpitale już dawno by upadły, przez co wiele ludzi niesłusznie traktuje Owsiaka jako osobę która nieważne co by zrobiła, to wszystko jest usprawiedliwione, a co powie, to świętość. Po drugie, na Woodstocku promowana jest narkomania, alkoholizm i "róbta co chceta", także wiele osób które nie miały styczności z narkotykami, na Woodstocku ma okazję by się od nich uzależnić. W sumie to taka samonapędzająca się karuzela, najpierw pijana matka urodzi chore dziecko, a potem WOŚP da pieniądze na jego leczenie. Po trzecie, moim zdaniem Owsiak prostytuuje ideę pomagania, ludzie widząc że oprócz tego że część daje, to także i sporą część zabiera i podchodzą sceptycznie do innych akcji.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOŚP ideologicznie jest dobrą inicjatywą, ale w praktyce wyszło, jak wyszło.

 

Wiadomo, że znaczna część tych pieniędzy powinna iść na pomoc, a nie do kieszeni, ale jak widać nikt inny nie zamierza się za to zabrać, by nic z tego nie mieć.

 

Poza tym nikt nikogo nie zmusza, by wrzucać do puszek, więc nie rozumiem tego oburzenia. Ludzie mają wolną wolę i jak chcą, to dają.

 

Sam podchodzę do tego sceptycznie. Nie hejtuję, bo wiem, że jakiś procent faktycznie idzie na pomoc, a ja od 5zł wrzuconych do puszki nie zbiednieję, ale też nie popieram przez samą osobę Owsiaka i tego że wiele z tych pieniędzy idzie do kieszeni innych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, blck.shp napisał:

a ja od 5zł wrzuconych do puszki nie zbiednieję

Ale z drugiej strony, czy dostałeś kiedyś tak z dupy 5 zł w jakimś urzędzie? 

Nie wiem... wchodzisz do szpitala czy nie daj Boże, Urzędu skarbowego a tam pani w recepcji : mamy tu dla pana 5 zł - tak z dupy...

Nie sądzę... a w tym samym momencie jestesmy zewsząd bombardowani różnymi akcjami, dziecko bez nóżek, dziecko bez rączek, dziecko bez główki itd itp... Jeśli jest tyle akcji to gdzie tu jest państwo? Służba zdrowia ?

Mamy wybór ? Teoretycznie mamy ale poczucie winy budowane jest w nas cały czas w radio, w tv w internecie i spróbuj nie dać ...

A nie wiem czy słyszeliście o pewbym panu senatorze z partii rządzącej który był właścicielem pewnej fundacji. 

Pan ów łapówek nie brał, za załatwianie różnego rodzaju spraw, natomiast gdy ktoś przychodził do niego w jakiejś sprawie, pan senator sprawę deklarował się załatwić lecz po uprzednim wpłaceniu, przez zainteresowanego, ustalonej kwoty na jego fundację.

Nie wiem jak to procentowo wygląda ale z tego co słyszałem, to tylko jakaś mała kwota ( procentowo)musi zostać przekazana na cel, dla ktorego fundacja jest założona.

Cała reszta może być wykorzystana na tzw. obsługę fundacji.  

Edytowane przez Headliner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Headliner napisał:

wchodzisz do szpitala czy nie daj Boże, Urzędu skarbowego a tam pani w recepcji : mamy tu dla pana 5 zł - tak z dupy...

Nie sądzę...

 

Trudno oczekiwać od placówek państwowych, by dawała mi jakieś pieniądze za nic, a myślę, że jeśli byłbym potrzebujący, to jakieś organizacje pozarządowe mogłyby mnie wesprzeć.

Jak już napisałem, nie jest ani ZA, ani PRZECIW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, blck.shp napisał:

Trudno oczekiwać od placówek państwowych, by dawała mi jakieś pieniądze za nic, a myślę, że jeśli byłbym potrzebujący, to jakieś organizacje pozarządowe mogłyby mnie wesprzeć.

Jak już napisałem, nie jest ani ZA, ani PRZECIW. 

Spoko kolego ja Cię oczywiście nie atakuję, tylko uważam, że Polska nie jest panstwem opiekuńczym zupełnie, a żądania wobec obywateli są coraz większe . Wg mnie wiele fundacji to jeden wielki szwindel pod patronatem prawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w roku można dać na WOŚP a nie tacę. BTW z okresie świąteczno-noworocznym + 3 króli to było tyle mszy i tac... że im krzywda się nie stanie jak raz na rok ludzie dadzą na coś innego.  


Aaa i zapomniałbym księża też korzystają z aparatury WOŚP, trochę dzieciatych księży jest... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.