Skocz do zawartości

WOŚP kolejna edycja


marios27

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mieszane uczucia - z jednej strony pomagają, kupują potrzebny sprzęt, ratują życie, ale z drugiej strony nie wszystko jest jasne i przejrzyste w ich rozliczeniach, wygląda że ktoś sobie zrobił z tego niezłe źródło utrzymania, no i kwestia tego czy pod całość się służby nie podpoiły - stara gwardia z WSI . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowę mojego dochodu zabiera państwo.

 

Państwo odpowiada za opiekę medyczną i społeczną w tym kraju.

 

Państwo, pomimo kilkudziesięciu tysięcy zł rocznie, które mi zabiera, nie wywiązuje się ze swojej funkcji.

 

Wolę pomagać bezpośrednio, osobom, których sytuację znam, i które potrzebują i zasługują na pomoc. Minister finansów, któremu sponsoruje się sprzęt do szpitali, się do tych osób nie zalicza.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daje

Tam kradną wszyscy począwszy od tych co do puszek zbierają,owsik 8% zawija legalnie, a z reszty nikt go nie rozlicza.

Co roku daje sprawozdanie ile na sprzęt wydał, a nfz o tyle obcina wydatki

Spółki córki itd... temat rzeka

 

Edytowane przez kryss
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj (niedziela) byłem w galerii handlowej to masa dzieciaczków i młodych Karynek z uśmiechem na twarzy chodzili z puszkami i rozdawali serduszka. Poobstawiali wszystkie wejścia i ruchome schody. Grup było z kilkanaście. Nie rozumiem motywu czemu zapieprzają z tymi puszkami za darmo aby komuś nabić kieszeń. Tym bardziej jak stoją na zewnątrz w zimnie. A wśród ludzi prawie wszyscy w galerii dumnie prezentowali serduszka przyklejone do ubrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie w tej kwestii jest takie, jakby zwykły Kowalski chciał założyć coś jak WOŚP, nie dostałby takiej promocji przez polityków, media prywatne itd. Owsiak dla mnie to taki "bezpiecznik systemu", który ma nakierowywać odpowiednio ludzi i młodzież na właściwe tory wg elit.

To nie przypadek, że ma taką promocje w całej Polsce, darmowy czas antenowy, który kosztuje miliony. To człowiek systemu, człowiek elit. Przez to dla mnie jest absolutnie niewiarygodny i dlatego nie wspieram tej fundacji. Wolę lokalnie pomóc innym, coś kupić dla innych i podarować niż wrzucić forsę dla cwaniaka systemowego.

Rozliczanie się jego fundacji od dawna mi śmierdziało. Co zresztą udowodnił Sąd w Złotoryi jak na wniosek tego "blogera" zażądał od Owsiaka i WOŚP ksiąg rozrachunkowych do wglądu by ustalić jak to naprawdę wygląda. Co zrobił Owsiak? Odmówił.

To mi wystarczy jako potwierdzenie, że tam jest kreatywna księgowość i rżnięcie głupa przed instytucjami państwowymi. Wyobrażacie sobie co by było jakby taki Kowalski odmówił sądowi? To by wydano rozkaz pilnie, a Kowalski miałby przetrzepaną firmę jak i dom.

Mnie zwisa fakt, że istnieje ta fundacja bo i tak nie wspieram jej. Chwila moment, cholera, a jednak wspieram jakby nie patrzeć.

Skoro moje miasto finansuje sztaby, dając lokale pod nie, finansuje miejskie fajerwerki, finansuje inne rzeczy, atrakcje, to skąd to idzie? No z moich podatków.

Także każdy z Was wspiera WOŚP, niezależnie od tego czy chcecie czy nie bo nie macie na to wpływu. Jakbyście policzyli ile kosztują te impezy w miastach, czas antenowy, te wygłupy Owsiaka w samolocie itd. To wyszłoby, że kwota zebrana wyrównuje się z kosztami zbiórki.

Dodam, że WOŚP nie pokrywa imprez w miastach z tych 4.5 mln złotych kosztów zbiórki ;).

Tradycyjnie nie dyskutuję z rodziną czy niektórymi przyjaciółmi nt. WOŚP bo to temat kontrowersyjny.

@Ksanti - Czemu? Bo część z tych młodych i Karynek pewnie pójdzie gdzieś w ustronne miejsce i powyciąga trochę KIESZONKOWEGO dla siebie. Mało to takich akcji było?

Edytowane przez CalvinCandie
  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Rapke said:

sekciarzy spod znaku Hare Kryszna bawiła się i odurzała ?

Fajnie by było nie mieszać pojęć i nie powielać fantazji wątpliwego pochodzenia.

 

Sugeruję wizytę w świątyni Kriszny to zobaczycie o co w tym chodzi. Co niedziela spotykają się oni w świątyni, tylko to nie jest jak msza, tylko bardziej wykład z dyskusją. Raz można się przemęczyć i posłuchać, o czym gadają, żeby mieć ogląd na pogląd. Po tym spotkaniu jest uczta. Kiedyś było tak, że pierwszy raz na uczcie jest za darmo, kolejny kosztuje 30 zeta. Żarcia jest w opór i dokładki bez ograniczeń (chyba, że się skończy dana potrawa). Dobra okazja do spróbowania indyjskiej kuchni. W indyjskiej restauracji za 30 zeta to będzie skromny lunch, a u nich wyżerka taka, że pasek od spodni trzeba odpuszczać, także warto.
No i można sobie pogadać z tymi ludźmi i się co nieco dowiedzieć. Np. że nie chleją, nie ćpają, nie ruchają się z kim popadnie...ogólnie dziwni są ;)

 

A co do samego WOŚP - ogólnie fajna inicjatywa, choć tak naprawdę to trochę wstyd, że państwo wymaga takiego wsparcia, bo sobie nie radzi. A że pieniądze na pomoc potrzebującym kupują limuzyny prezesów to niestety jest urok tego świata. Na tle takich fundacji jak Lux Veritatis to WOŚP wydaje się instytucją wybitnie sympatyczną. 

Owsiaka osobiście nie lubię, działa mi na nerwy.

 

BTW - Przystanek Woodstock niespecjalnie wyróżnia się na tle dużych festiwali jak np. Wacken czy Masters of Rock. Mało tego, w porównaniu do takich wydarzeń jak Brutal Assault czy Endless Summer to jest grzeczna imprezka dla grzecznych dzieci.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię postawy roszczeniowej, i nie zgadzam się że "Państwo potrzebuje wsparcia WOŚP bo sobie nie radzi". Tak naprawdę zawsze można znaleźć powód do narzekania, i zawsze można usiąśc i biadolić, że coś jest złe. Tak naprawdę w każdym sektorze można narzekać że jest źle, że drogi do bani, że prowadzenie firmy jest nie możliwe bo podatki ZUS itp, wspomniana służba zdrowia do dupy, wojsko do dupy, ale niech każdy spojrzy na swój budżet - czy każdy może powiedzieć że ma wszystko tak jak chce i nic już więcej nie potrzebuje? Czy w waszych firmach w ktorych pracujecie, również jest tak, że wszystko jest tak jak powinno - nawet w tych przedsiębiorstwach, które są bardzo rentowne i są na szczycie tabeli? Proponuje porozmawiać z ludźmi z innych Państw i na prawdę można się zdziwić tym, że jednak w Polsce nie jest tak źle, nawet Ci którzy powyjeżdżali na wyspy z nadzieją że trafią do "raju" stwierdzają, że nie jest tak różowo. Niestety, czas idzie do przodu, życie idzie do przodu, wszystko się zmienia, i zmieniają się również potrzeby, zawsze znjadzie się coś co można ulepszyć, ale to pomimo tego to nie jest argument, żeby krytykowac całą służbę zdrowia. Oczywiście są rejony, gdzie są lepsze szpitale i gorsze, ale tak jest ze wszystkim, regione bardziej rozwinięte i generujące większe przychody, będą miały lepsze wyposażenie.

 

Co do WOŚP, drażni mnie fakt, że ludzie ulegają medialnej nagonce i popelinie. Modnym jest dorzucenie się na WOŚP i się z tym obnoszenie, kreowanie się na kogoś lepszego bo się wrzuciło do puszki 2 zł. Mam wrażenie że bardziej nawet chodzi o tą pychę, że "wrzuciłem do puszki" niż o faktyczną pomoc. Jak dla mnie to mentalność "stadna". Owsiak kreuje się na wybawcę narodu, bo doposaża szpitale, słynne powiedzenie "ludzie którzy krytykują, niech podpisują oświadczenie, że nie będą korzystać ze sprzętu WOŚP" jest totalnie irytujące. W takim razie prosze się zastanowić, za jakich zasobów korzysta ten sprzęt? Szpitale są Państwowe, lekarze edukowani na koszt Państwa, Czy WOŚP pokrywa koszty przeskzolenia personelu?, Czy WOSP pokrywa koszty serwisów i przeglądów, które w przypadku sprzętu specjalistycznego moga być gigantyczne? Czy WOŚP pokrywa koszty energii zużywanej przez ten sprzęt? Jakiej jakości sprzęt kupuje WOŚP? bo może się okazać że dany model bardziej koszotgenny i problemo genny niż sprzęt innej marki, którą wybrałby szpital na własną rękę? Często problemem nie jest zakup sprzętu tylko jego utrzymanie. Czasami dając coś komuś, możemy zrobić więcej kłopotu niż pożytku, bo szpital o ograniczonym budżecie, być może będzie musiał przesunąć pewne środki z jednego miejsca, które też jest ważne, i pokryć koszty użytkowania sprzętu który dostał, a może nie koniecznie jest mu potrzebny i spełnia jego wymagania? Może przez to w innym miejscu ktoś nie dostał pomocy? 

Budżet na służbę zdrowia na 2018r. to ok 80 mld złotych. Zbiórki WOŚP to jakieś pewnie ok 0.1 % budżetu NFZ, biorąc pod uwagę całkowitą zbiórkę brutto fundacji, to co trafi faktycznie do szpitali, to pewnie 0.05 % budżetu NFZ, więc jakie potrzeby pokrywa WOŚP ze swoimi kilkudziesięcioma mln (jeżeli tyle wogóle wyjdzie netto po odjęciu kosztów poniesionych przez samorządy)? Zatem, czy można traktować WOŚP jako instytucję ratująca służbę zdrowia? Jak ktoś chce, to jego decyzja, ja nie krytykuję, ale będę krytykował dyskryminację poprzez WOŚP. Jeżeli moje dziecko zachoruje, to ja nie podpisze takiego oświadczenia, chyba że WOŚP zapewnie swoich lekarzy i swoje szpitale i poniesie wszelkie koszty utrzymania tego sprzętu to wtedy tak. 

 

Edytowane przez Animavilis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owsiak to naczelny socjalista "dobroczynny" w PL. Przecież on właśnie nic nie daje, ale bierze od innych i rozdaje (redystrybucja dóbr) budując przy tym aparat "rozdzielczy" (fundacje, organizacje etc) który zbiera swoje wpływy, mają też swoją "propagandę" etc - taki mini-socjal eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

I znowu się zacznie i znowu będzie szantaż moralny, który niektórym bokiem wychodzi. To tak dla tych, którzy twierdzą, że gdyby nie Owsiak, to ich dziecko by nie maiło tego albo tamtego...

Quote

(Twórca Gadu-Gadu) Łukasz Foltyn wyliczył m.in., że NFZ na ratowanie życia i leczenie Polaków wydaje blisko tysiąckrotnie więcej niż WOŚP. "A ludzie uważają, że to dzięki WOŚP szpital leczy i ratuje życia" – zaznaczył. I dodał, że Polacy, którzy wpłacają "średnio trzy złote na Orkiestrę, czują się przez to bohaterami".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz

Na końcu tego artykułu co zapodałeś jest oświadczenie Łukasz Fołtyna:

 

Kilka godzin po udzieleniu tego wywiadu Łukasz Fołtyn przesłał nam krótkie oświadczenie na temat zmiany zdania o WOŚP. "Jednak odwołuję swoje słowa na temat WOŚP. Jednak dziś dzień jest służbie zdrowia niezbędny, przekonali mnie użytkownicy. Robię u siebie zbiórkę" (pisownia oryginalna - red.) – napisał.

 

Ciekawe kto i jak go przekonał? Musieli być jednak dość przekonujący...

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu, bloger Piotr Wielgucki o pseudo Matka Kurka, nawet się z nim i fundacją procesował.

Sprawa była potencjalnie głośna i nośna, jednak zajedwabiście wyciszona medialnie. Kamień w wodę i lotne piaski. 

 

Z jego jednego wpisu, swego rodzaju wnioski poprocesowe:

Cytat

Od dziś nikt nie musi się obawiać pisania i mówienia wprost, że Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak przez ponad 20 lat doili fundacje WOŚP i wkładali do własnej kieszeni miliony złotych, co zresztą czynią do dziś. 

Cytat

Absolutnie bezpiecznym jest stwierdzenie, że „Złoty Melon” to firma słup, która służy do wypłacania wielomilionowych kwot podmiotom, których właścicielami są bliscy Jerzego Owsiaka bądź on sam

Jak ktoś jest zainteresowany tym tematem, bez trudu znajdzie odpowiednie linki. Bardzo ciekawa lektura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wrogiem pana prezesa Owsiaka. Zarządza dużą, prosperującą firmą więc mu się należy wypłata. Nie chodzi o 12 czy 19 tysięcy ma miesiąc. Chodzi o miliony przelewane z pustego w próżne, o papierowe operacje finansowe pomiędzy WOŚP, Mrówką całą, Złotym melonem, Dzidzią i bóg jeden wie jakimi jeszcze Słodziakami.

 

Trzeba mieć też świadomość, że Owsiak jest tylko telewizyjną osobistością, rozpoznawalny dzięki swojej (zbankrutowanej już) Owsiak TV. Sam tylko skrzykuje wiarę a wiara robi swoje a  zaszczyty, wiadomo: WOŚP.

Quote

Finałów WOŚP nie organizuje żaden Owsiak i nigdy tego nie robił. Pierwszy patent był banalny i polegał na tym, żeby przy pomocy telewizji krzyknąć do Polaków – weźcie puszki i zbierajcie kasę na Centrum Zdrowia Dziecka. Po 22 latach nic się nie zmieniło, lokalne finały organizują wolontariusze i inne organizacje pozarządowe, jak hufce harcerskie, czy domy kultury.

Gdyby nie nachalna promocja w telewizji nikt by o nim nie słyszał. I nie miałby okazji żonglować milionami. Milionami z kieszeni twojej, mojej, nas wszystkich, którzy wrzucamy do puszek. Dlatego, (między innymi, bo powodów jest więcej), niech się obrażają ci, którzy się obrażać zwykli a ci, którzy potrafią kojarzyć fakty niech to zrobią i na ich podstawie sformułują swoje opinie.

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Z 5 lat temu czytałem taką rzecz w necie:  studenci jednej z uczelni, wydział jakiś pokrewny matematyce w ramach zajęć wyliczyli zyski i straty WOŚP. Oczywiście na podstawie danych dostępnych ogółowi.

Z ich wyliczeń wynikało, że cała zbiórka WOŚP jest mniej warta niż CZAS ANTENOWY W TELEWIZJI PUBLICZNEJ jaki WOŚP ( prywatna firma!) dostaje ZA DARMO. Gdyby ten czas sprzedać reklamodawcom, TV uzyskałoby więcej niż CAŁA ZBIÓRKA WOŚP. 

A to tylko czas antenowy. Do tego dochodzi finansowanie koncertów z budżetów gmin, miast itp, udział państwowych służb - policja, wojsko, służba graniczna, służba zdrowia, straż pożarna itd oraz sprzęt który "za darmo" te służby eksploatują w ramach zbiórki. 

Taka to akcja dobroczynna. Dużo szumu i szantaży moralnych "jak nie dajesz to mordujesz małe dzieci", a w tle...wałek na wałku. Jak ktoś wyżej wspomniał "Matka Kurka" - Piotr Wielgucki na swoim blogu opisał całość zagadnienia Owsiakowej dobroczynności, wraz ze Złotymi melonami, Mrówkami całymi itd. 
Karuzela...żona płaci mężowi - Jurkowi Siemakowi, Siemak płaci żonie za konsultacje, fakturę wystawia Mórka Cała Złotemu melonowi, i na odwrót. A wszystko to w obrębie rodziny Owsiaków.
Ale...niech nikogo nie zwiedzie to, że to Owsiak jest taki mocny i cwany. Aby prowadzić taki przekręt tyle lat na taka skalę, musi mieć wsparcie ludzi którzy mają takie możliwości i władzę, aby to przykryć i prowadzić. No i oczywiście nie za darmo to robią, to oczywiste. 

 

Edytowane przez AR2DI2
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.