Skocz do zawartości

Dziwny wygląd Sali Audiencji Papieskich


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Pozytywny napisał:

Swoją drogą przypomniałeś mi, że miałem poczytać o tej Gwardii Szwajcarskiej.

Tam jest wiele ciekawych tematów dot. Watykanu do poczytania, choćby Opus Dei. A ile różnych, cennych informacji jest w ich bibliotekach? Aż strach pomyśleć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć stonowane, przyznaje. Spodziewałem się czegoś innego. Co oglądam wiadomości i pokazują jak księża przemawiają czy to papież czy wystrój świątyni to wszędzie wybija się jeden kolor - złoty. Te chłopaki lubią złoto i przepych. Tutaj z rozmachem, trzeba przyznać, ale mimo wszystko nie "na bogato" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Matiz napisał:

Od dawna jestem przekonany że ten papier to antychryst zamiast wspierać swoją wiarę (której jest głową ) on wspiera muzułmanów . Jest to bardzo irytujące i nie do zniesienia trzeba go natychmiast wymienić na bardziej pro katolickiego papieża 

Raczej powiedziałbym że jest to człowiek systemu trzymającego ludzi z za mordy a czy pod znakiem krzyża czy półksiężyca to widać ma znaczenie drugorzędne.

Jeden system dogorywa więc trzeba chybcikiem wprowadzać drugi byle tylko ludzie nie uciekli spod kontroli. Jak się stają zbyt rozumni i wolni to wymieszać ich z ciemnymi ludami i znów zaczną się bać jak trzeba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Quo Vadis? napisał:

Tam jest wiele ciekawych tematów dot. Watykanu do poczytania, choćby Opus Dei. A ile różnych, cennych informacji jest w ich bibliotekach? Aż strach pomyśleć. 

A która dokładnie i jakiego autorstwa? Bo pozycji o tym tytule jest co najmniej kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisałem o tym, nawet katolikom, a oni zrobią z tego nic, bo przecież dziadek w białych szatach nie może się mylić, a Pisma Św. nie czytają : - "Tacy bowiem są fałszywymi apostołami, pracownikami zdradliwymi, którzy tylko przybierają postać apostołów Chrystusowych. I nic dziwnego; sam bowiem szatan podszywa się pod anioła światłości" (2. List do Koryntian 11, 13 - 14).
https://www.spencorp.info/reptilian-vatican


Miejsce skąd przemawia papież to paszcza węża, to jednoznaczne symboliczne odniesienie - mówi jak wąż.
Czy watykan to symbolicznie kobieta na bestii? Nie wiem, ale watykan, papiestwo CHCE oficjalnie rządu światowego i swojego "duchowego udziału" w tym. Świat naiwnie wierzy, że papież to reprezentant chrześcijaństwa. Może być duchowym zapleczem figury "antychrysta" w przyszłości. Objawienie Jana 13 - druga bestia "ma rogi jak baranek, a mówi jak smok".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
 Wpisał w człowieka swoją matrycę niewoli, niskiego poczucia własnej wartości, matrycę życia w grzechu. Ma doskonały bat, bo tylko on może człowieka zbawić. Kościół stanął między człowiekiem a nim samym. Zablokował dostęp do głębszej świadomości.
Kościół nie służy człowiekowi…
– Religie próbują zakuwać w kajdany, powiedzieć, że Bóg jest taki, taki i taki. Odcinają człowieka od inspirowalności, od stanu głodu poznania, od oczekiwania. Kościoły są najaktywniejszą stroną w oddzielaniu człowieka od niego samego, od ducha. Nikt tego tak skutecznie nie robi. Bo duch to oświecenie, a człowiek oświecony jest nie do zmanipulowania. Katolicy nie rozumieją podstawowych symboli, które Kościół im wpycha z taką pychą. Jeśli boskie dziecko urodziło się w stajence pośród zwierzątek, to droga do boskości prowadzi przez wszystko, co naturalne i proste. A miliardy ludzi obżerają się jajami albo barszczykiem z uszkami, oglądają purpuratów, święta z Watykanu i udają, że wszystko jest w porządku. Zaraz szykują się na następne obżarstwo i dalej będą udawać. Boskość jest w szczerości serca, to oznacza scena narodzin w stajence. Transmisja telewizyjna w Wigilię Bożego Narodzenia z Bazyliki św. Piotra, gmachu – źródła decyzji o wojnie 30-letniej, która pochłonęła 5 mln istnień, to kpina.

Taki wycinek z wywiadu z Pieczyńskim. Dzięki @kryss, nawet jeśli część z tych rzeczy w filmikach jest nieprawdziwa to cieszę się, że mogłem natrafić na człowieka o podobnym toku myślenia co ja dzięki temu co mi podrzuciłeś ;) 

Całość: http://www.krzysztofpieczynski.com.pl/2015/06/decydujemy-o-swoim-zyciu.html

Albo tu: http://natemat.pl/144213,kosciol-zniewala-polske-panstwo-watykanskie-nalezy-rozwiazac

Edytowane przez Quo Vadis?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Pieczyńskiego mam trochę żal, ponieważ moim zdaniem on nic nie zmieni, wpisze się tylko w narrację przeciwników kościoła i to wszystko, żadnej zmiany nie będzie.

 

Do ludzi będących pod wpływem kleru, trzeba mówić prostym językiem - jakie są wady a jakie zalety, a także o nawykach i delikatnie o podświadomości (to już trochę za trudny temat dla ogółu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.